معرفی و دانلود کتاب صوتی تن تنهایی

عکس جلد کتاب صوتی تن تنهایی
قیمت:
57000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تن تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تن تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تن تنهایی

کتاب صوتی تن تنهایی نخستین رمانی است که سحر سخایی، نویسنده‌ی جوان و خوش‌آتیه‌ی ایرانی به رشته‌ی تحریر درآورده است. در این کتاب به روایت جذاب شکل‌گیری یک مثلث عشقی میان سه دوست به نام‌های رضا، بردیا و سبا گوش خواهید سپرد. گفتنی است که خوانش این اثر بر عهده‌ی ستاره پسیانی، از هنرمندان توانمند عرصه‌ی تئاتر و سینما بوده است.

درباره کتاب صوتی تن تنهایی:

سحر سخایی بیش از آنکه به عنوان نویسنده شناخته شود، به عنوان آهنگساز و موسیقی‌دان شهره است. در کارنامه‌ی هنری او سابقه‌ی همکاری با خوانندگان برجسته‌ای از جمله همایون شجریان به چشم می‌خورد. کتاب تن تنهایی که اکنون نسخه‌ی صوتی آن را پیش چشم دارید، نخستین تلاش جدی وی در عرصه‌ی ادبیات داستانی است؛ تلاشی که انصافاً موفق از آب درآمده است.

داستان کتاب حول محور سه شخصیت جوان به نام‌های سبا، رضا و بردیا شکل می‌گیرد؛ جوانانی که هر سه در سنت، خاستگاه و ریشه دارند، و حال بر آن‌اند که به نحوی با این سنتِ بعصاً دست‌وپاگیر، به منزله‌ی امری بیرونی مواجه شوند. سبا و بردیا در آزمون ورودی رشته‌ی موسیقی در دانشگاه با یکدیگر آشنا می‌شوند، و رضا نیز (همچون خود نویسنده) نوازنده و آهنگساز است. پس هنر و موسیقی دیگر اشتراک موجود میان این کاراکترهای جوان است.

می‌گویند جدال و کشمکش میان عناصر گوناگون، زیربنای هر شکلی از روایت است؛ این رمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این توضیح که جدال‌های موجود در این داستان، در وجوه مختلف، و میانِ عناصر متفاوت درمی‌گیرند. گاه با جدال میان دو طرز فکر و دو سبک زندگی مواجهیم ( مثلاً چالش سبا با خانواده‌اش برای دستیابی به استقلال شخصیتی)؛ گاه با یک جدال عاشقانه‌ی کلاسیک (به طور مشخص: جدال میان رضا و بردیا در تصاحب دل سبا)، و گاه نیز، با جدالی درونی (کشمکش سبا با خود، در انتخاب میان رضا و بردیا).

از نکات بسیار جذاب کتاب تن تنهایی، حضور پررنگ موسیقی در آن است (چنانچه می‌توان آن را رمانی موسیقایی لقب داد!)؛ امری که می‌تواند این داستان را برای آن دسته از پژوهشگران ادبیات تطبیقی، که بر بررسی رابطه‌ی میان ادبیات و دیگر هنرها تأکید دارند، به اثری درخور توجه بدل سازد.

کتاب صوتی تن تنهایی مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به ادبیات معاصر فارسی، خصوصاً آن دسته از ایشان که طرفدار داستان‌هایی با درونمایه‌های عاشقانه‌اند، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی رمان تن تنهایی باشند.

با سحر سخایی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و موسیقی‌دان جوان، در سال 1365، در شهر تهران زاده شده است. او در مقام آهنگساز، موسیقی متن فیلم وارونگی را ساخته، و با خوانندگانی گوناگون نیز همکاری‌هایی داشته است. وی نوازندگی را با پیانو آغاز کرد، و بعد به مرور نزد بهروز همتی، محمدرضا لطفی، و تنی چند از دیگر اساتید موسیقی ایرانی، با فنون نوازندگی تار نیز آشنایی پیدا نمود. کتاب تن تنهایی نخستین رمان منتشرشده از سحر سخایی است.

در بخشی از کتاب صوتی تن تنهایی می‌شنویم:

شب بردیا در صف نامنظم کنسرت ایستاده بود و با دو سه تا از دوستان قدیمی‌اش که بعد از مدت‌ها دیداری تازه کرده بودند حرف می‌زد. باد نابه‌هنگام همه را کلافه کرده بود و زن‌ها دست به جلو مانتو و روسری‌هایشان داشتند و پسرها دست‌ها را کرده بودند در جیب و کج و راست می‌شدند. مثل تمام برنامه‌های این شهر، این یکی هم با یک ساعت تأخیر شروع شد. دو ساعت بعدی را بردیا در حال تحمل کردن و نشنیدن بود. بیشتر قسمت‌های سازی و آوازی را به دنیای خودش پناه برد و فقط یک تصنیف پنج ضربی بود که با تمام حضور گوش کرد و لذت برد.

در تاریکی سالن، وسط آواز خواننده و چهچهه‌هایش، بردیا برگشته بود و آرم‌ها را تماشا می‌کرد. می‌خواست تغییر صورت‌هایشان را ببیند. دوست داشت وقتی همه یک سو را نگاه می‌کنند، او به سمتشان برگردد و صورتشان را تماشا کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
گشایش
12 دقیقه
بهارمست
4 دقیقه
نغمه
8 دقیقه
حزین
12 دقیقه
چکاوک
12 دقیقه
رهاب
18 دقیقه
کرشمه
9 دقیقه
بیداد
6 دقیقه
بر دل ما تیر بلا
11 دقیقه
بیداد کت
12 دقیقه
تن تننا
8 دقیقه
خزان
15 دقیقه
شهرآشوب
13 دقیقه
پرواز عشق
10 دقیقه
گردونیه
20 دقیقه
عشاق
11 دقیقه
نهفت
13 دقیقه
بوسلیک
10 دقیقه
با من صنما
10 دقیقه
بسته نگار
39 دقیقه
شکسته
38 دقیقه
هجرانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تن تنهایی
نویسنده
گویندهستاره پسیانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
57000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تن تنهایی

نسرين امينى
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
کتاب بدى نبود ولى مرا مدام به دنبال خودش کشید که شاید بالاخره داستان شیرین و جذاب شود و شاید سروکله یک جریان که داستانرا به هیجان بکشد این وسطه پیدا شود ولى کتاب تمام شد و اتفاقى نیفتاد ولى خواننده را بلاتکلیف رها میکند خانم پسیانى خیلى زیبا کتاب را بیان میکنند که این قابل ستایش است ولى داستان را میتوانم بگم که بد نبود فقط همین!!!
پ ش
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
یه مقدار از اولش رو گوش کردم. خوشم نیومد. گوینده محترم هم خیلی بی حس و حال میخونن (که البته شاید اگر فضای داستان بهتر بود، سبک خوندنشون ممکن بود حتی خاص خودشون و کمک کننده به حس و حال داستان باشه. اما ترکیب خوبی نبودن این نوشته‌ها و این لحن. هیچکدوم به هم کمک نمیکردن برای دلپذیرتر کردن شنیدن کتاب.) امیدوارم کتاب‌های بهتری بشنوم از ایشون.
منصوره الوند آذری
۱۴۰۱/۹/۲۶
نمی‌دونم چرا اینقدر داستانها کلیشه‌ای شده یه عده فقیر کم درآمد در مقابل یه عده آدم تحصیلکرده و ثروتمند که واقعا از دو دنیای متفاوت قراره عشق و دلدادگی رو به چالش بکشن و همیشه فقرا مغلوب ارزش یکبار گوش دادن رو داره صدای راوی و حس خوانش رو خیلی دوست داشتم
شیما مسجدی
۱۴۰۱/۱۰/۷
خیلی معمولی بود. یک روزمره‌ی متوسط که سر و ته اون خیلی مشخص نبود و اتفاق خاصی هم نیافتاد.
کلا خنثی بود.
دوست نداشتم
امید جلیل
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
گوینده لحنش مناسب داستان نیست اصلا موضوعش تکراریه
پریسا مکرمی
۱۴۰۱/۴/۱۸
نثر روان و گویش خانم پسیانی عالی بود
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خیلی خوب بود گوش کنید
م. خ.
۱۴۰۰/۹/۱۹
حال نکردم باهاش😏
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تن تنهایی

برای دریافت کتاب صوتی تن تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.