معرفی و دانلود کتاب قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی

عکس جلد کتاب قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قدرت و نیروی اراده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قدرت و نیروی اراده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی

کتاب قدرت و نیروی اراده بسیار وسوسه برانگیز است؛ به طوریکه وقتی شروع به خواندن می‌کنید، دیگر نمی‌توانید آن را کنار بگذارید. روی اف. بامیستر با همکاری جان تیرنی، نویسنده‌ی برجسته‌ی نیویورک تایمز، در این اثر پرفروش با بهره‌گیری از انبوهی از یافته‌های علم روانشناسی، ریشه‌های بهانه‌تراشی و ضعف اراده را در افراد مورد بررسی قرار می‌دهند و توصیه‌های خردمندانه‌ای را جهت تقویت این خصلت مهم در اختیارتان می‌گذارند.

درباره‌ی کتاب قدرت و نیروی اراده:

نیروی اراده در تمام ابعاد زندگی‌مان اثر می‌گذارد؛ از تعلل کردن جهت پس‌انداز مالی تا ورزش کردن! کتاب قدرت و نیروی اراده (Willpower) هدیه‌ای بزرگ برای افرادی است که تا به حال می‌خواستند وزن خود را کاهش دهند، سیگار کشیدن را کنار بگذارند، باهوش‌تر عمل کنند، صرفه‌جو باشند و...؛ اثری حیرت‌آور و باور نکردنی که با عمل به توصیه‌های آن زندگی‌تان دگرگون خواهد شد.

آیا تاکنون اندیشیده‌ایم که چرا در زندگی برای هر کاری بهانه تراشی می‌کنیم در حالیکه بهترین راه را می‌دانیم؟! قدرت نیروی اراده به ما این فرصت را می‌دهد تا جهان خود و جامعه‌مان را تغییر دهیم. با برداشت از آخرین شیوه‌های تحقیقات متخصصان و روانشناسان خبره مشخص شده است که نیروی اراده درس‌هایی از چگونگی تمرکز قدرت و ایستادگی در مقابل وسوسه را با ما به اشتراک می‌گذارد؛ چه خصلت باارزشی که اغلب اوقات آن را نادیده می‌گیریم!

متخصصان کشف کردند که اراده مانند عضله است و اگر زیاد از آن استفاده کنیم، خسته می‌شود؛ اما این قابلیت را نیز دارد که در دراز مدت، از طریق تمرین و ورزش تقویت شود. روی اف. بامیستر (Roy F. Baumeister) و همکارش جان تیرنی (John Tierney) در سرتاسر دنیا ثابت کرده‌اند که بهبود اراده، مطمئن‌ترین راهکار برای داشتن زندگی بهتر است. آن‌ها متوجه شده‌اند که عمده‌ترین معضلات، چه شخصی و چه اجتماعی، ناشی از ضعف در خویشتن‌داری‌ست: خرج‌کردن‌ها و زیر قرض رفتن‌های بی‌رویه، خشونت‌های تکانشی، کم‌ آموزشی در مدارس، تعلل در محل کار، سوء مصرف الکل و مواد مخدر، رژیم‌های ناسالم، ورزش‌ نکردن، اضطراب مزمن و خشم انفجاری.

خویشتن‌داری ضعیف تقریباً با هر نوع آسیب فردی مرتبط است: از دست‌دادن دوستان، اخراج‌شدن، طلاق‌گرفتن و به‌ زندان‌ افتادن! اگر از مردم درباره‌ی برترین قدرت شخصیتی‌شان سؤال شود، غالباً صفاتی که ذکر می‌کنند، در زمینه‌ی صداقت، محبت، مزاح، خلاقیت، شجاعت، فروتنی و دیگر فضیلت‌هاست. جالب است که از خویشتن‌داری حرفی به میان نمی‌آورند!

روی اف. بامیستر و جان تیرنی در این کتاب به شما نشان خواهند داد که چگونه در هنگام تعیین اهداف، واقع بین باشید، بر پیشرفت خود نظارت داشته باشید و در هنگام فروپاشی، ایمان خود را از دست ندهید. در واقع نیروی اراده روشن می‌سازد که هر چه به دنبالش هستیم، از خوشبختی تا سلامتی و امنیت مالی، بدون فراگیری راه مهار نفسمان یا همان خویشتن‌داری، میسر نخواهد شد. این کتاب مملو از نصایح و توصیه‌های کاربردی در مورد تقویت اراده است، از خواندن آن پشیمان نمی‌شوید.

نکوداشت‌های کتاب قدرت و نیروی اراده:

- کتابی بی‌اندازه ارزشمند، مملو از پژوهش‌های مبتکرانه، توصیه‌های خردمندانه و تأملات روشنگرانه درباره‌ی وضعیت انسان. (استیون پینکر)

- کتابی سهل‌آموز و تجربی، درباره‌ی قدرت اراده و بررسی بهترین راهِ به‌کارگیری آن برای غلبه بر وسوسه. کتاب حاضر راهکارهای بسیار مفیدی برای جبران ضعف اراده ارائه می‌دهد. (وال‌ استریت ژورنال)

- کتاب قدرت و نیروی اراده به‌ صورت گناهکارانه‌ای خوش‌مزه است؛ وقتی شروع به خواندن کنید، دیگر نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید! روایتی جالب از علم خویشتن‌داری، به کوشش دانشمندانی که این پژوهش را انجام داده‌اند و روزنامه‌نگاری که آن را خبری کرده است. (دانیل گیلبرت)

- مفهومِ نیروی اراده در تقاطع کنجکاوانه‌ی علم و رفتار نهفته شده است. کتابِ قدرت و نیروی اراده در تقاطع کار دانشمندی فوق‌العاده خلاق به نام بامِیستر و جان تیِرنی به‌عنوان روزنامه‌نگاری خارق‌العاده و ژرف‌نگر قرار گرفته است. لطفاً خطر نادیده‌گرفتن آن را به جان نخرید! (استفان دانبر)

کتاب قدرت و نیروی اراده برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب را به افرادی پیشنهاد می‌کنیم که می‌خواهند با تقویت اراده‌ی خود زندگی‌شان را دگرگون نمایند.

با نویسندگان کتاب قدرت و نیروی اراده بیشتر آشنا شویم:

روی اف. بامِیستر ریاست برنامه‌ی روان‌شناسی اجتماعی را در دانشگاه ایالتی فلوریدا به عهده دارد. او بیش از 450 نشریه‌ی علمی نگاشته است و به‌ طور مداوم، در بین روان‌شناسان مطرح جهان قرار دارد.

جان تیِرنی ستون علمی «یافته‌ها» را برای مجله‌ی نیویورک‌تایمز می‌نویسد. او موفق به دریافت جوایز متعددی از انجمن پیشرفت علم و مؤسسه‌ی فیزیک آمریکا شده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب قدرت و نیروی اراده:

- گاهی ما شیطان‌های وجود خودمان هستیم؛ مواقعی که با نااستواری قدرت‌هایمان دچار وسوسه می‌شویم یا تغییرپذیری نیرو طوری می‌شود که نتوانیم پایداری کنیم. (ترویلوس)

- آیا مصرف غذاهای حاوی مواد نگهدارنده و شکرِ زیاد به‌گونه‌ای باعث می‌شود شخصیت خود را تغییر دهید یا باعث می‌شود رفتاری پرخاشگرانه داشته باشید؟ نمی‌دانم. اما یک نظر کم‌طرفدار در زمینه‌های روان‌پزشکی وجود دارد که می‌گوید چنین ارتباطی وجود دارد. (استدلال پایان‌نامه دفاع در محاکمه دان وایت قاتلی که سلیقه‌اش برای غذای آشغال الهام‌بخش از اصطلاح «دفاع تویینکی» است)

- من هرگز مردی را نمی‌شناسم که برای حضور در کارها و امور مالی خود سستی به خرج دهد و دچار مشکلات نشود. هر مردی معمولاً در مشکلات مالی است، بسیار به‌ندرت در کارهایش دقیق است و از پس مسئولیت‌هایش برمی‌آید، و خدا نکند که چنین سرنوشتی در انتظارت باشد! (نامه‌ی چارلز داروین)

در بخشی از کتاب قدرت و نیروی اراده می‌خوانیم:

چندی پیش، شخصی ولخرج به‌منظور سروسامان‌دادن به بدهی‌های کارت اعتباری خود، از تیمی از محققان که خود را اقتصاددانان عصبی می‌خواندند تقاضای کمک می‌کند. این محققان، مغز افراد را در حین خرید تحت نظر قرار می‌دادند، دست‌ِکم با همان دقتی که داخل یک دستگاه ام‌آرآی کاربردی در آزمایشگاهی در دانشگاه استنفورد بدان وجود دارد. محققان درحالی‌که این افراد در فکر خرید وسایل و کتاب و کالاهای مختلف بودند، فعالیت ناحیه‌ی اَنسولای مغز آنان را بررسی کردند. این ناحیه‌ی مغز معمولاً هنگام دیدن یا شنیدن موضوعی ناخوشایند، به‌طور مرتب فعال می‌شود و این دقیقاً همان اتفاقی است که وقتی شخص خسیسی قیمت‌ها را می‌بیند، در مغز او رخ می‌دهد؛ اما هنگامی که شخص دست‌ودل‌بازی برای خرید همان کالاها اقدام می‌کند، ناحیه‌ی اَنسولای مغزش همان نوع انزجار را ثبت نمی‌کند. حتی هنگامی که مغز در نظر می‌گیرد این شخص مبلغ زیادی صرف خرید یک ساعت شناسایی خلق‌وخو کرده، بازهم فعالیتی ثبت نمی‌شود.

داشتن امیدی بیشتر در راست‌اندیشی مالی در آزمایشی جداگانه‌ صورت پذیرفت که به درخواست فردی ولخرج بود که از گذشته‌ی بی‌بندوبار خود اظهار ندامت کرده بود. به‌منظور افشای کامل، باید توجه داشته باشید که این شخصیت ولخرج کسی نیست جز آقای جان تیِرنی قبل از اینکه بامِیستر به تعلیمات لازم برای خویشتن‌داری او اقدام کند. مطمئناً آزمایش اِم‌آرآی، تمایلات مربوط به ولخرجی‌های جان تیِرنی را تأیید کرده. وقتی تیرنی خود را آماده می‌ساخت تا مبالغ گزافی برای کالاهای غیرضروری‌اش هزینه کند، ناحیه‌ی انسولای او در خوشی صِرف باقی می‌ماند.

محققان مداخله‌ای را امتحان کردند. آن‌ها تصویری از آخرین صورت‌حساب کارت اعتباری جان تیِرنی را مقابلش به حرکت درآوردند و فوری نتیجه گرفتند! سرانجام، علائمی از انزجار مشاهده شد: در زمانی که جان تیِرنی شروع می‌کند به تعمق درباره‌ی باقی‌مانده‌ی بدهی 2100 دلاری کارت اعتباری خود، محققان میزان کمی فعال‌شدن ناحیه‌ی انسولا را گزارش کردند. بعد از این آزمایش، او آن‌چنان که به‌نظر می‌رسید، ظاهراً مغزش از کار نیفتاده بود!

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: آیا نیروی اراده بیش از یک استعاره است؟
فصل دوم: قدرت اراده از کجا حاصل می‌شود؟
فصل سوم: تاریخچه‌ی مختصری از لیست انجام کارها؛ از خدا تا دِرِو کَری
فصل چهارم: خستگی ناشی از تصمیم‌گیری
فصل پنجم: همه‌ی دلارها کجا رفته‌اند؟ کیو اس این را خوب می‌داند
فصل ششم: آیا می‌شود نیروی اراده را تقویت کرد؟
فصل هفتم: بزرگ‌اندیشی در قلب تاریکی
فصل هشتم: عزت‌نفس در برابر خویشتن‌داری
فصل نهم: طوفان کامل رژیم غذایی
نتیجه‌گیری: آینده‌ی نیروی اراده: سود بیشتر، درد کمتر (تا زمانی که تعلل نکنید)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی
نویسنده،
مترجممحسن رخشانی
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-7283-84-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قدرت و نیروی اراده

محمد مسجدیان
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
این کتاب از اون دسته‌ای هست که مبتنی بر نتایج سالها تحقیقات دانشمندان روانشناسی و توسط دو نفر از همین دانشمندان نوشته شده. به نظرم مطالب بسیار معتبر و قابل اتکا هست و البته جز کاربردی و کارساز‌ترین اصولی که در زندگی باید بدونیم. خوندن دقیق این کتاب را به هر کتاب خونی توصیه میکنم.
کاربر Srf
۱۴۰۱/۴/۱۸
ترجمه کتاب واقعا خوب نیست.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب قدرت و نیروی اراده

برای دریافت کتاب قدرت و نیروی اراده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.