معرفی و دانلود کتاب ببخش و بگیر: چرا کمک به دیگران ما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد؟

عکس جلد کتاب ببخش و بگیر: چرا کمک به دیگران ما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد؟
قیمت:
۹۹۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ببخش و بگیر: چرا کمک به دیگران ما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد؟

کتاب ببخش و بگیر، اثر شگفت‌انگیز و تحسین‌شده‌ی آدام گرانت است که درباره‌ی چگونگی مدیریت شغل، معاشرت با اطرافیان و تربیت فرزندان سخن می‌گوید. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز که در سال 2013 به عنوان نامزد بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز و برترین کتاب غیرتجاری انتخاب شد، نکات ارزشمندی را به شما منتقل می‌کند و تصورات غلط پیرامون راه‌های رسیدن به موفقیت و ثروت را درهم می‌شکند.

درباره کتاب ببخش و بگیر

بخشیدن و دریافت کردن رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. در واقع عمل بخشش و بلندنظری است که ظرفیت وجودی انسان را تا جایی گسترده و وسیع می‌کند که برای گرفتن موهبت‌های زندگی آماده می‌گرداند. اما این اتفاق چطور رخ می‌دهد؟

آدام گرانت (Adam Grant) پاسخ درستی به این سوال که «چرا کمک به دیگران ما را به سمت موفقیت‌ها سوق می‌دهد؟»، در آستین دارد و آن را در کتاب ببخش و بگیر (give and take) با شما به اشتراک می‌گذارد.

از آنجایی که انسان یک موجود اجتماعی است و به صورت گروهی و در ارتباط با دیگران زندگی می‌کند، روابط اجتماعی هر فرد می‌تواند به زندگی او معنای متفاوتی ببخشد. به همین دلیل برای داشتن یک رابطه سالم و پویا بایستی از اصول و آداب درست رفتار اجتماعی آگاهی داشته باشیم و آن‌ها را در زندگی به کار ببندیم.

گیرندگان، بخشندگان و حساب‌گران سه نوع تیپ شخصیتی هستند که از الگوهای رفتاری متفاوتی تبعیت می‌کند و به تبع، نتایج متفاوتی را هم شاهد خواهند بود. آدام گرانت با هوشمندی این سه راه متفاوت را پیش پای مخاطب قرار می‌دهد و از او می‌خواهد با تکیه بر آموزه‌های کتاب و قدرت عقل و درایت خودش یکی از آن مسیرها را انتخاب کند و در آن راه به موفقیت برسد.

شما دوست دارید جزء کدام دسته باشید؟ پس با این اثر همراه شوید و یاد بگیرید که قرار گرفتن در جایگاه یک فرد بخشنده و وارد نکردن منفعت و قدرت شخصی در روابط کاری می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در موفقیت شغلی شما داشته باشد.

جوایز و افتخارات کتاب ببخش و بگیر

- پرفروش‌ترین کتاب روزنامه نیویورک تایمز
- پرفروش‌ترین کتاب وال استریت ژورنال
- نامزد جایزه Goodreads Choice برای آثار غیرداستانی (2013)
- نامزد جایزه Financial Times برای کتاب تجاری سال (2013)
- نامزد جایزه McKinsey for Longlist برای کتاب تجاری سال (2013)

نکوداشت‌های کتاب ببخش و بگیر

- ببخش و بگیر یک کتاب درخشان، مستند و انگیزه‌بخش است و دیدگاه و باوری را که می‌گوید انسان‌های خوب دیرتر از همه به خط پایان می‌رسند، از بین می‌برد و آن را رد می‌کند. (دیوید آلن، نویسنده کتاب انجام‌دادن کارها)

- این کتاب نشان می‌دهد که چگونه تعاملات ما با دیگران منجر به موفقیت و خوشبختی‌مان می‌شود. این کتاب مهم و خواندنی لیاقت داشتن موفقیتی بزرگ را دارد. (گرچن روبین، نویسنده کتاب‌های پروژه شادی و شادتر در خانه)

- کتابی بسیار هیجان انگیز! کار جدیدی که فرضیات شما را در مورد چگونگی سازوکار جهان متحول می‌کند و مغز شما را برای هفته‌ها بعد از اینکه صفحه آخر را مطالعه کردید، همچنان به خود مشغول می‌دارد. (دنیل اچ. پینک، نویسنده)

- ببخش و بگیر می‌تواند مهم‌ترین کتاب این قرن باشد. این کتاب حاوی مفاهیم عمیقی است درباره‌ی اینکه چطور می‌توانیم مشاغل‌مان را اداره کنیم، چگونه می‌توانیم با دوستان و اقوام‌مان تعامل داشته باشیم، فرزندان‌مان را بزرگ کنیم و شرکت‌هایمان را مدیریت کنیم. (رابرت ساتن، نویسنده کتاب رئیس خوب، رئیس بد)

- ببخش و بگیر مملو از ایده‌های تغییردهنده‌ی زندگی است. این فقط یک کتاب نیست، بلکه یک جهان‌بینی جدید و درخشان است. آدام گرانت یکی از بزرگ‌ترین جامعه‌شناس‌های دوران ما است و این کتاب خارق‌العاده‌اش بی‌شک یکی از پرفروش‌ها خواهد بود. (سوزان کین، نویسنده کتاب قدرت سکوت)

کتاب ببخش و بگیر مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید به موفقیت شغلی برسید و روابط کاری‌تان را به بهترین نحو ممکن مدیریت و تنظیم کنید، مطالعه کتاب بببخش و بگیر را از دست ندهید.

آدام گرانت را بیشتر بشناسیم:

او متخصص حوزه روانشناسی سازمانی است که به مدت هفت سال متوالی در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا که جزء قدیمی‌ترین و معتبرین مدارس بازرگانی، مدیریت و اقتصاد جهان است، فعالیت می‌کند. آدام گرانت (Adam Grant) یکی از محبوب‌ترین سخنرانان TED محسوب می‌شود که صحبت‌هایش 25 میلیون بار مشاهده شده و کتاب‌هایش نیز در سراسر جهان فروشی میلیونی داشته‌اند.

همچنین گرانت به عنوان یکی از 10 متفکر تاثیرگذار دنیا در حوزه مدیریت است و جوایز برجسته‌ای را از انجمن روانشناسی آمریکا و بنیاد ملی علوم دریافت کرده است.

برخی از کتاب‌های این نویسنده مشهور عبارتند از: «بده و بستان، دوباره فکر کن، نوآوران و...»

در بخشی از کتاب ببخش و بگیر می‌خوانیم

الگوی بخشندگی میر در سریال سیمپسونها نیز ادامه پیدا کرد. محبوب‌ترین وظیفه در بین نویسندگان معمولاً نوشتن پیش نویس اوّل یک قسمت بود. چون به آن‌ها اجازه می‌داد که خلاقیت خود را روی آن قسمت نشان دهند. میر ایده‌ها و نظرات زیادی را برای هر قسمت ارائه می‌کرد ولی به ندرت اولین پیش نویس را می‌نوشت.

به جای آن چون احساس می‌کرد مهارت‌های او در هنگام بازنویسی مورد نیاز است، مسئولیت کار کثیف بازنویسی را بر عهده می‌گرفت و ماه‌ها صرف کمک به بازنویسی و اصلاح هر قسمت می‌کرد. این تعریف ویژگی بخشنده‌هاست که چگونه همکاری می‌کنند: وظیفه‌هایی را بر عهده می‌گیرند که به نفع کل گروه باشد نه لزوماً به نفع شخص خودشان.

این کار باعث می‌شود که گروه آن‌ها بهتر شود. مطالعات نشان می‌دهند که به طور میانگین هر چه اعضای گروه بخشندگی بیشتری داشته باشند از گروه فروش گرفته تا خدمه‌ی کارگاه کاغذ سازی تا کارکنان رستوران، کیفیت و کمیّت خدمات گروه بالا می‌رود. امّا این تنها گروه آن‌ها نیست که پاداش می‌گیرد.

بخشندگان موفق مانند آدام ریفکین، کار خود را به گونه‌ای گسترش می‌دهند که همانطور که برای خودشان سود دارد برای گروهشان نیز سودمند باشد. مطالعات گسترده نشان می‌دهد که در شغلهای متفاوت از بانک‌ها گرفته تا شرکت‌های تولیدی افرادی که مرتباً دانش و وقت خود را صرف کمک به همکاران خود می‌کنند ترقی و ترفیع‌های زیادی به دست می‌آورند. گروه لانگ می‌گوید: «فکر می‌کنم در سریال سیمپسونها او خودش را وقف نمایش کرده بود. او فهمیده بود که بهترین چیز برای او بهتر شدن نمایش است.»

نامی برای کارهای مِیِر وجود دارد که در دنیای کوهنوردی به آن «رفتار سفر» می‌گویند. این کلمه توسط مدرسه‌ی ملی رهبری در فضای باز ابداع شد که آموزش‌های درون طبیعت (طبیعت گردی) را برای هزاران نفر از جمله کارکنان فضانوردان ناسا هم را برگزار کرده است. رفتار سفر شامل در اولویت قرار دادن اهداف و مأموریت اعضای گروه و نشان دادن همان مقدار توجه به دیگران که هر فرد برای خود دارد، بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: خوبی بی‌پاداش نمی‌ماند
خطرات و پاداش‌های بخشیدن بیش از آن چیزی که به دست می‌آورید
فصل دوم: طاووس و پاندا
بخشندگان، گیرندگان و حسابگران چگونه شبکه‌های ارتباطی می‌سازند؟
فصل سوم: پیامدهای چندگانه
همکاری و پویایی از اعتبارِ بخشیدن و دریافت کردن
فصل چهارم: یافتن الماس در سختی
حقیقت و افسانه‌ی تشخیص پتانسیل افراد
فصل پنجم: قدرت ارتباط فروتنانه
چگونه متواضع باشیم و روی مردم تأثیر بگذاریم
فصل ششم: هنر نگهداری انگیزه
چرا بعضی بخشنده‌ها فرسوده می‌شوند، امّا بقیه با اشتیاق ادامه می‌دهند
فصل هفتم: تغییر رنگ
فائق آمدن بر اثرات بی‌عرضگی
فصل هشتم: تغییر آدم خسیس
چرا یک تیم فوتبال با یک اثر انگشت و یک نام می‌تواند ما را به جهت دیگری سوق دهد؟
فصل نهم: بیرون از سایه‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ببخش و بگیر: چرا کمک به دیگران ما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد؟
نویسنده
مترجمفاطمه شهرسوار
ناشر چاپیانتشارات ملینا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۸
زبانفارسی
شابک978-600-327-215-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۹۹۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ببخش و بگیر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ببخش و بگیر

برای دریافت کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.