معرفی و دانلود کتاب پوست و نور آفتاب

عکس جلد کتاب پوست و نور آفتاب
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پوست و نور آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پوست و نور آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پوست و نور آفتاب

کتاب پوست و نور آفتاب نوشته‌ی جین مک گرگور و جان هاوک، به تاثیرات و آسیب‌های نور آفتاب و تشعشعات آن بر پوست افراد پرداخته و برای پیشگیری از این قبیل ضایعات توصیه‌هایی عملی به شما ارائه می‌دهد.

پوست به منزله‌ی لباسی چند لایه بر تمام بدن است که در صف اول حفاظتی و ایمنی بدن قرار گرفته است. به همین علت خود نیز گاهی دچار عارضه‌ها و بیماری‌هایی از قبیل: تغییر ظاهر در اثر شدت نور و گرما، سوختگی، عفونت، سرطان و... می‌شود.

این کتاب با هدف شرح تأثیر نور آفتاب بر پوست که منجر به تغییرات در آن و ایجاد آسیب‌های کوتاه مدت و دراز مدت می‌شود راهکارهایی عملی برای جلوگیری از این آسب‌ها ارائه داده است که عمل بر طبق این توصیه‌ها به معنای لزوم آفتاب‌گریزی و سایه‌نشینی نیست. بلکه کمک می‌کنند به سالم‌تر و کم‌خطرتر زندگی کردن.

نویسنده، توضیحاتی درباره‌ی وضعیت اقلیمی و لایه ازن، تشعشعات خورشیدی، آفتاب سوختگی، لکه‌های پوستی، دانه‌های پوستی، جراحی لکه‌ها و خال‌ها، فواید کرم‌های ضدآفتاب، پیری پوست در اثر نور، مراقبت از پوست کودکان، نحوه‌ی تشخیص سرطان پوست، انواع بیماری‌ها و سرطان‌های پوست، و نیز پیشگیری از این قبیل سرطان‌ها ارائه داده است.

کتاب در فصل‌های بعدی با توضیح نحوه‌ی تشخیص سرطان پوست توصیه‌هایی نیز در مورد پیشگیری از این قبیل سرطان‌ها ارائه می‌کند. همچنین، در مورد پیشگیری از آفتاب سوختگی و پیری پوست در اثر نور و نیز در مورد فواید کرم‌های ضدآفتاب هم توصیه‌هایی خواهد داشت.

توصیه‌های مندرج در این کتاب به شما کمک می‌کند از مزایای روانی بسیار و سایر منافع نور آفتاب لذت ببرید، بدون آنکه اثرات زیان‌بار و مخفی آن به شما آسیبی برساند.

در بخشی از متن کتاب پوست و نور آفتاب می‌خوانیم:

پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است و وزن آن در حدود چهار کیلوگرم است و در حدود دو متر مربع مساحت دارد. این عضو به حفظ دمای بدن کمک می‌کند و مانع از دست رفتن آب بدن می‌شود و در مقابل عوامل محیطی زیان‌بار بالاخص ارگانیسم‌های عفونی (باکتری‌ها، ویروس‌ها و یا میکروب‌ها) کثیفی، ‌ گرد و غبار و نور آفتاب از ما به خوبی (نه به طور کامل) محافظت می‌نماید.
البته، پوست از لحاظ چهره‌ی ظاهری ما نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. پوست ما را قادر می‌سازد اطلاعاتی حسی از محیط اطراف خود دریافت کنیم و نهایتاً در نابود نمودن هر ارگانیسمی‌که قصد نفوذ به داخل بدن را دارد، مفید است. پوست احتمالاً در نابودی مراحل اولیه سرطان‌های پوست نیز کارآمد است.

پوست متشکل از چند لایه است که هر کدام وظیفه و عملکردی مشخص دارد.

- لایه کورنئوم (شاخی): این لایه، خارجی‌ترین لایه محافظتی است. لایه‌ای سخت، تشکیل شده از سلول‌های مرده و بی‌حرکت. لایه‌ی اپیدرم زیرین، این سلول‌ها دائماً از بین می‌روند تا سلول‌های زیرین جایگزین آن‌ها شوند.

- لایه‌ی اپیدرم: این «دیواره‌ی آجری شکل» متشکل از سلول‌های زنده به نام کراتینوسیت است که تدریجاً به طرف بالا تغییر مکان می‌دهند و برای شکل دادن لایه‌‌ی کورنئوم (شاخی) به رشد کافی می‌رسند.

- لایه‌ی درم : این لایه زیر اپیدرم قرار دارد و به عنوان لایه‌ای پشتیبان و تأمین کننده‌ی مواد غذایی است و عصب‌های حسی و سایر عصب‌ها، همچنین رگ‌های خونی تأمین کننده‌ی مواد غذایی و اکسیژن در این لایه قرار دارند.

- لایه هایپودرم : این لایه زیر لایه‌ی درم، قرار دارد و اساساً به عنوان حایلی محافظ پوست را به بدن متصل می‌نماید و شامل بافت‌های پیوندی و چربی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1- تشعشعات خورشیدی
2- نحوه‌ی تأثیر اشعه‌ی ماوراءبنفش بر پوست شما
3- آفتاب سوختگی، برنزه شدن و پیری پوست در اثر نور
4- سرطان پوست چیست؟
5- محافظت از پوست خود
6- نحوه‌ی درمان
7- دانه‌های پوستی ناشی از نور آفتاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پوست و نور آفتاب
نویسنده،
مترجممحبوبه مرشدیان
ناشر چاپیانتشارات میان رشته‌ای
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات87
زبانفارسی
شابک978-964-7935-40-4
موضوع کتابکتاب‌های زیبایی
قیمت نسخه الکترونیک
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پوست و نور آفتاب

Saeed Hazin
۱۳۹۹/۲/۳
مرجعی عالی برای مقالات و مطالب آموزشی. سپاس
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب پوست و نور آفتاب

برای دریافت کتاب پوست و نور آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.