معرفی و دانلود رایگان کتاب صفیر

عکس جلد کتاب صفیر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صفیر

کتاب صفیر داستان نیمه بلندی به قلم مهرداد مراد، درباره‌ی کارآگاهی است که در آب‌های بوشهر، توده‌ای از اسکلت‌های آدم می‌یابد و با موجودی نیمه انسانی مواجه می‌شود.

در بخشی از کتاب صفیر می‌خوانیم:

بدون خداحافظی یکهو فرو رفت توی آب و غیب شد.
برگشتم به هتل و با تهران تماس گرفتم. از ریاست اداره خواستم تا با مرخصی بدون حقوقم موافقت کند. او هم به هوای اینکه شاید جنوب حال مرا بهتر کند، قبول کرد. از قاتلان همسرم خبری نبود. یکی از همکارانم به نام سرگرد ماهان روی پرونده تحقیق می‌کرد. می‌گفت کار یکی از خفاشان شب بوده که احتمالا همسرم را به عنوان مسافر سوار کرده.

کارم شده بود که هر روز بروم و لب دریا آنقدر زل بزنم به افق تا سر و کله دلاریس پیدا شود و چند دقیقه‌ای گپ بزنیم. بعضی روزها هم که اصلاً نمی‌آمد. برایم از رازهای مردمی می‌گفت که اجسادشان را ته دریا پیدا می‌کرد. کم کم به این فکر افتادم تا از این ماجرا رمانی بنویسم. یک سررسید پر برگ داشتم که با خودم بردم لب ساحل و همزمان با انتظار دلاریس شروع کردم به نگارش.

«سارا به من گفته بود»
سرم را که بالا گرفتم چند قطره از موهای خیسش چکید روی دفتر. کمی بهش زل زدم و گفتم:
«از سارا برام بگو»
خندید و دست‌های مرطوبش را به هم کوبید و ذرات ریز آب را پاشید توی صورتم.
«می دونستم تو یه کارآگاهی که داستان‌های جنایی می‌نویسه».
دفتر را بستم و گذاشتم کنار.
«سارا دیگه چی بهت گفت؟»

راه افتاد و برگشت به طرف دریا. نمی‌دانستم هدفش از این همه طفره روی چیست. دولا شد و یکهو هر دو دستش را فرو برد توی آب و بالا که آورد دیدم یک ماهی رنگی و کوچک توی چال آب دو دستش افتاده.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صفیر
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صفیر

مجتبی رضوی زادگان
۱۳۹۸/۸/۸
درود. در قیاس با کتاب‌های هم سطح خودش خوب بود نقد من بر کتاب آن بود که نویسنده نتوانسته بود به داستان عمق ببخشد مثال اولین برخورد آبی با کارگاه خیلی سریع ارائه شد. یا ناخدا که بومی بوشهر است با کارگاه گفتگوی بسیار کوتاهی در ارتباط با آبی‌ها داشته بود. یا گذشته کارگاه و همسرش با آبی خیلی سطحی بود و یا اسکلت‌های ته دریا موضوع خوبی بود جهت عمق داستان نویسنده در این باره یک اشاره داشت ولی متاسفانه سر رشته زودی از دستش در رفت آنجایی که آبی میگه من داستان‌ها و خاطرات این اسکلت‌ها را از شون میگیرم جای خوبی بود برای بسط و عمق داستان. البته با تمام احترام به آرا و نظرات نویسنده محترم من پیشنهاد دارم ایشان چند گانه‌های مید گارد و سر زمینی پشت اینه‌ها را مطالعه فرمایند
Sabrina Sabrinai
۱۴۰۱/۱/۲۹
خسته نباشید به نویسنده گرامی. کتاب کوتاه ولی زیبا بود. ‌ای کاش نویسنده عزیز به داستان و افسانه آبی‌ها بیشتر می‌پرداختن مخصوصا از زبان ناخدا، هرچند با توجه به شخصیت ناخدا نپرداختن کافی به این موضوع رو ایجاب می‌کرد و‌ای کاش نویسنده گرامی به شخصیت سارا بیشتر می‌پرداختند تا همان طور که از بقیه داستان و شخصیت‌های تصاویر ذهنی داشتیم درمورد سارا هم داشتیم. در کل کتاب زیبا مختصر و مفیدی بود. قسمتی که آبی به سرگرد کمک کرد که بتونه بدون سارا هم به زندگیش ادامه بده و دست از فکر و خیال کردن برداره رو دوست داشتم و همین طور صفحه آخر کتاب.
بهنام لطفی
۱۴۰۰/۸/۲۶
با سلام و احترام
داستان سفیر داستان جالبی بود ولی میتونست خیلی جذاب تر باشه و اینکه تو لحظه‌های مختلف میتونستید ریز تر بشید و با فن بیان ذهن خواننده رو ببرید تو اعماق داستان و غرق کنه که هم جذاب تر بشه و هم قشنگ تر بشه.
و اینکه میتونستید با توصیف چهر ناخودا و کاراگاه یک شناخت نسبی به خواننده
و
بدیدن. اینکه الان کل دنیا بر این امر واقفا که یک پری دریایی نیمه پایینی بدن ماهی و نیمه بالای بدنشون انسان.
به هر حال جالب بود.
ممنونم از نویسنده محترم
الهام حمیدی
۱۴۰۱/۲/۱۵
داستان فانتزیه تا حدودی... و تعلیق جالبی داره، سر بزنگاه غافللگیر میکنه، مث دو کتاب قبلی مهرداد مراد "قلبهای بی تپش و نگذار بخوابم "داستان پردازی خیلی خوبی داره، ماجرای پلیسیه که میره یکی از شهرای جنوبی کشور تا کمی استراحت کنه ولی اتفاقی میافته و... توصیه میکنم بخونین.... امیدوارم کتاب "رازهای شبانه من " از همین نویسنده رو هم کتابراه عزیز بیاره...
Amirarsalan Bargh
۱۳۹۸/۸/۲۵
با تشکر از نویسنده‌ی محترم، داستان از ایده‌ی فوق العاده قوی‌ای برخوردار بود جوری که پتانسیل نوشتن رمان هم داشت به قدری که این موضوع اس بوده که میشده یک درام فوق العاده ازش بیرون کشید به هر حال نویسنده تا همینجاش بسنده کرده خیلی هم به جزئیات دقت نکرده و این باعث میشه ادم تو تصویر سازی ذهنی به مشکل بخوره در کل ارزش خوندن رو داره
سامان هستی
۱۳۹۸/۷/۲۷
داستان نیمه بلند بود. گرچه به نظر میاد کارآگاهی باشه اما بیشتر به فانتزی شبیه بود. وقتی با ناخدا از آبی‌ها می‌گفت یاد داستان اهل غرق منیرو روانی پور افتادم. به خصوص پایانی غیرمنتظره و غافلگیرکننده داشت که خیلی ظریف همه ماجرا رو به هم ربط می‌داد. در کل داستان خوبی بود و خوشم اومد.
IMMORTAL .
۱۴۰۰/۱/۹
خیلی خوب بود.
اونقدر بلند نبود که ذهن آدم رو درگیر کنه و از همه‌ی کارو زندگیش بیوفته و اونقدر کوتاه نبود که دو دیقه‌ای تمومش کنه.
همه‌ی صحنه‌های داستان رو هم خیلی خوب توصیف کرده بود قشنگ میتونستم توی ذهنم تصورشون کنم یعنی توصیفش نه خیلی زیادی بود نه کم.
ممنون از نویسنده
ali moradypar
۱۳۹۹/۸/۱
می توان گفت که داستان در حد متوسطی بود که می‌توانست بهتر از این باشد.
درباره عکس کتاب که اصلا با متن کتاب خوانش نداشت.
و در آخر می‌توانم بگویم در کل بد نبود و این کتاب و برای کسانی که علاقه به خواندن رمان دارند پیشنهاد می‌کنم.
sm mk
۱۳۹۸/۸/۱۷
داستان خوبی بود و موضوعش هم ناب بود. آمیختن باورهای کهن در قالب روزگار امروزی شیوه جالبی است برای بازگویی اساطیر و داستانهای کهن تا فرزندان امروز سرزمین ما با باورها و اساطیر گذشته به شیوه‌ای جذاب آشنا شوند.
مبینا کیانی
۱۳۹۹/۱/۲۹
درسته شاید خیلی از خواننده‌های این کتاب از دهه سوم زندگیشون گذشته باشن، اما شخصا همیشه این تخیلات رو دوست داشتم.. حداقل برای چند روزی تا به آخر کتاب برسم فراتر از این زندگی خشک کمی کودک میشیم..
Jalal ebrahimi
۱۳۹۸/۸/۲۹
داستان خوبی بود
یاد یه حرف از یه دوست افتادم که میگفت وقتی یه فیلم یا یه داستانی میخونی از اطراف فارغ شو تا لذت بیشتری ببری
( ( ( ( ( ( ( ( ( ( (سپاس فراوان کتابراه) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )
نرگس زند
۱۴۰۱/۱/۱۶
سلام
نه می‌شود گفت عالی و بی نظیر بود و نه می‌شود گفت افتضاح
عمق اثر و تاثیر گذاریش کافی نبود
بیشتر به هزیان گویی می‌مانست و تاثیر از فیلمهای هالیوودی
شروعش گویا از وسط قصه بود و پایانش گیج کننده
دلارام کیمیایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
سلام و درود
کتاب بدی نیست در حد اینکه وقتتون رو پر کنه می‌تونه خوب باشه
موضوع جالبی انتخاب شده بود و مشخص هست که نویسنده قلم خوبی داره
جای مانور داشت می‌تونست بهتر باشه
در کل داستان خوبی بود
زینب عطایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
داستان‌های کوتاه اکثرا جذابیت‌های خودشون رو دارند داستان کند پیش رفت و زود تموم شد ولی جذاب و غیر منتظره بود به نظرم نویسنده میتونست بیشتر توضیح بده و کتاب رو جذاب تر کنه ولی به شخصه دوست داشتم
الینا هارونی
۱۴۰۰/۱/۱۴
کتاب فوق العاده قشنگی هست❤😍😘
پیشنهاد میکنم حتما بخونید❤❤❤
این کتاب داستان دو معشوق است که به هم نمیرسن و یه جورایی غم انگیز است😓😓😟😟
اما هر چی میری جلو هیجان انگیز تر و راز آلود تر هم میشه🙃🙃🙃
مشاهده همه نظرات ۱۰۱

راهنمای مطالعه کتاب صفیر

برای دریافت کتاب صفیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.