معرفی و دانلود کتاب هنر برقراری ارتباط

عکس جلد کتاب هنر برقراری ارتباط
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر برقراری ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر برقراری ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر برقراری ارتباط

کتاب هنر برقراری ارتباط به قلم جودی اپس، به شما نشان می‌دهد که چگونه گام به گام، در خانه، خیابان و یا در محل کارتان با استفاده از قدرت کلام، با دیگران ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را به خود جذب کنید.

یک گفت و گوی خوب در ارتباطات شما تأثیر فراوانی دارد. این تاثیر را در جلسات کاری، مصاحبه‌ها، مذاکرات و همچنین در ارائه قابلیت‌هایتان به وضوح خواهید دید. یک گفت و گوی خوب به شما کمک کند تا شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید و با اطرافیانتان روابطی قوی و مستحکم برقرار کنید.

کتاب هنر برقراری ارتباط (The art of conversation) کمک می‌کند تا با شکستن سکوت، مکالمه را شروع و با درک انواع مختلف مکالمه و نحوه به کارگیری آن‌ها، ضمن استفاده از مهارت گوش دادن مؤثر، از ارتباطات غیر کلامی بهره جست. در یک کلام این کتاب راهنمایی است برای استفاده از گفت و گو برای ایجاد روابط، بهبود دوستی، توسعه کسب و کار، نفوذ در دیگران، متقاعدسازی و حتی گپ زدن با مردم.

گفتگو! رایج‌ترین کار در دنیا همین است؛ گفتگویی بسیار عادی، بسیار طبیعی، همه‌ جا و همه‌ وقت. در سر تا سر دنیا مردم در حال گفتگو با یکدیگرند. یک آگهی تبلیغاتی هست که می‌گوید: «صحبت کردن خوب است.»

خوب، آیا همه توانایی صحبت کردن را دارند؟ انسان‌ها اساساً موجوداتی اجتماعی هستند و با هم صحبت می‌کنند. یقینا غارنشینان هم راهی برای ارتباط و مکالمه با یکدیگر داشته‌اند. بسیاری از شما قبل از اینکه دهانتان را باز کنید تا حرفی بزنید، راجع به آن فکر نمی‌کنید. این خودجوش‌ترین کار در دنیاست.

اما سؤال این است که شما چگونه صحبت می‌کنید. بسیاری از شما حرف زدن را از راه تقلید از والدین یا کسانی که در کودکی از شما مراقبت می‌کردند، آموخته‌اید. بسیاری از شما عناوین و زیر ساخت‌های مکالمه را در مدرسه نیاموخته‌اید. شما هرگز نیاموختید به‌ درستی از امکانات بالقوه و خارق‌العاده گفتگو استفاده کنید و حتی انجامش را نیز نیاموختید. در واقع هنر گفتگو رایج‌ترین مهارت نادیده گرفته شده در دنیاست. اگر شما در ایام جوانی بتوانید بر هنر مکالمه و گفتگو مسلط شوید، در همه ادوار زندگی‌تان از مزایای بی‌شماری بهره خواهید برد.

جودی اپس (Judy Apps) متخصص ارتباطات بین‌المللی، مربی، نویسنده و سخنران انگیزشی است. او که مربی حرفه‌ای دارای مدرک از فدراسیون مربیگری بین‌المللی و عضو کاملاً واجد شرایط مربیان جهانی دانشگاه اِن ‌ا‌ِل ‌پی و شبکه مشاوران است، افرادی را در همه مراحل زندگی در مورد ارتباطات، اعتماد به‌ نفس و صدا آموزش می‌دهد.

بخش اول این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور مکالمه همچون رقصی زیبا عمل می‌کند و می‌تواند دو نفر را که با یکدیگر سر و کار دارند، به هم پیوند بزند. در بخش دوم کتاب به مهارت‌هایی دست می‌یابید که شما را به سخنوری حرفه‌ای و ماهر تبدیل می‌کند. نحوه تأثیرگذاری در دیگران را می‌آموزید و صحبت‌هایتان را به سمت هدفی مشخص هدایت می‌کنید. در بخش سوم کتاب، گفتگو و مکالمه را وارد زندگی روزمره‌تان می‌کنید تا بتوانید مشکلات رایجی را که هر کسی با آن مواجه است، حل ‌و فصل کنید. شما مهارت‌های ارزشمندی را فراخواهید گرفت تا با دیگران مخالفت کنید بدون ‌آنکه آنان را ناراحت کنید و رابطه‌تان مخدوش شود.

جملات برگزیدۀ کتاب هنر برقراری ارتباط:

- عمل اصلی در رهبری باید عمل برقراری گفتگویی واقعی باشد.
- اگر مجبورید ساده‌لوح باشید، به‌ طرزی دلنشین ساده‌لوح باشید.
- هیچ شاخصی از شخصیت، قطعی‌تر و مطمئن‌تر از صدا وجود ندارد.
- هیچ گفتگویی کسل‌ کننده‌تر از گفتگویی نیست که در آن همه با هم موافق هستند.
- او اجازه می‌دهد که راه رفتنش کار صحبت کردنش را انجام دهد، او سخنوری برجسته است.
- ملاقات دو شخصیت مثل تماس دو ماده شیمیایی است: اگر واکنشی وجود داشته باشد، هر دو متحول می‌شوند.

در بخشی از کتاب هنر برقراری ارتباط می‌خوانیم:

اَل پاچینو، بازیگری که نقش «پدر خوانده» را در این فیلم‌ها ایفا کرد، یک‌ بار به یک مصاحبه ‌کننده گفت: «بدترین چیز مشهور بودن این است که مردم همیشه با آدم خوب رفتار می‌کنند.» آنچه او در این مصاحبه گفت، هر قدر هم مسخره باشد، مردم صرفاً با آن موافقت می‌کنند. او مشتاق دیدن کسی بود که فقط یک ‌بار چیزی را به او بگوید که او نمی‌خواست بشنود.

اما شاید حتی تصور عدم توافق در گفتگو در شما تنش ایجاد کند. شاید از این می‌ترسید که مبادا مخالفت با کسی باعث آزردگی او شود و بگو مگو پیش بیاید یا اینکه آن فرد به شما به صورت کلامی حمله کند و باعث خشم شما شود. شاید در گذشته تجربه بدی در تلاش برای مخالفت با کسی داشته‌اید و واکنش آن فرد پس از این عدم موافقت مثل این بوده که انگار شما او را به مبارزه‌ای مرگبار دعوت کرده‌اید. به ‌طور قطع فرهنگ‌های مختلف در جهان وقتی بحث عدم توافق پیش بیاید، به‌ گونه‌ای متفاوت واکنش نشان می‌دهند؛ مثلاً آنچه در امریکا عادی است، چه بسا در برخی از کشورهای واقع در اقیانوس آرام توهین محسوب شود. اما حتی اگر پای فرهنگ هم وسط باشد، به این معنا نیست که شما همیشه باید با افراد موافقت کنید؛ روش‌هایی برای ابراز مخالفتی که حداقل تضاد و کشمکش را به‌همراه داشته باشد، وجود دارد.

این واقعیت مهم را درک کنید: ارتباط خوب به معنای موافقت نیست. شما می‌توانید بدون از دست دادن ارتباط با طرف مقابلتان مخالفت کنید.

قبلاً فهمیدیم که ارتباط به لحن صدا و زبان بدن شما بیشتر بستگی دارد تا محتوای مکالمه‌تان. اگر ارتباطی خوب با طرف مقابلتان داشته باشید، می‌توانید به او بگویید که چه چیزی از نظر شما درست است و این حمله به او محسوب نمی‌شود.

فهرست مطالب کتاب

چکیده
مقدمه
بخش اول: معرفی گفتگو
فصل 1: رقص گفتگو
فصل 2: ارتباط است که بیشترین اهمیت را دارد
فصل 3: رسیدن به حالت ذهنی صحیح
فصل 4: شروع گفتگو – اصول پایه
فصل5: گوش دادن
بخش دوم: قدرت گفتگو
فصل 6: تأثیرگذاری گفتگو
فصل 7: انواع مختلف گفتگو
فصل 8: ترجمان و ابراز خودتان
بخش سوم: قایقرانی در دریای مکار
فصل 9: موقع گیر کردن چه کار کنید
فصل 10: روغن‌کاری چرخ‌ها
فصل 11: ایفای نقش
فصل 12: تشخیص بازی‌هایی که افراد می‌کنند
فصل 13: لذت بردن از اختلاف‌نظر
فصل 14: مواجهه و برخورد
بخش چهارم: مکالمه‌های خلاقانه
فصل 15: تغییر کل جهان با هر بار یک گفتگو
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر برقراری ارتباط
نویسنده
مترجماکبر عباسی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۸
زبانفارسی
شابک978-964-236-955-3
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر برقراری ارتباط

محمد رضا شهبازی امین
۱۳۹۸/۴/۲۷
کتابی مناسب برای تقویت روابط اجتماعی
Elnaz Habibi
۱۴۰۰/۳/۵
کتاب خیلی قوی نبود کتاب‌های بهتر هم هستن
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب هنر برقراری ارتباط

برای دریافت کتاب هنر برقراری ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.