معرفی و دانلود PDF کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

عکس جلد کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
قیمت:
27000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی نوشته‌ی محمدمهدی بهداروند، به جایگاه رفیع و محوری روحانیت در عرصه انقلاب اسلامی می‌پردازد.

از جمله نقش‌های اثرگذار روحانیت تأسیس حکومت اسلامی با رویکرد جدید در قواره فقه و فقاهت در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. یکی دیگر از اساسی‌ترین نقش‌های این نهاد، تدوین قانون اساسی به عنوان معیار و دستورالعمل رفتارهای حکومتی است که بر اساس آن، سایر نهادهای انقلابی نظیر سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، کمیته امداد انقلاب اسلامی و... تکوین یافته و نمونه جدیدی از اداره حکومت بر محور اسلام ارائه گردیده است.

در بخشی از کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

پایه‌ریزی اقتصاد مبتنی بر قوانین اسلام، از دستاوردهای مهم نقش روحانیت در انقلاب اسلامی ایران در حوزه اندیشه و سیاست‌های اقتصادی، تلاش در جهت تحقق اقتصاد اسلامی است. در رژیم گذشته از آن جا که اعتقاد جدی به اسلام و قوانین و مقررات شرعی وجود نداشت، در قلمرو حوزه اقتصادی نیز همانند سایر حوزه‌ها سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها و قواعد و مقررات آن فارغ از ضوابط شرعی و اسلامی بود. از نظر رژیم پهلوی هیچ اهمیتی نداشت که سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی و قوانین و مقررات مربوط به آن، با ضوابط دینی و شرعی مخالف باشد یا نباشد و اصولا در این حوزه‌ها برای دین نقش و جایگاهی قائل نبودند.

اما از آن جا که در نگرش اسلامی، دین اسلام جامع و کامل است و در تمامی حوزه‌های زندگی اجتماعی از جمله مسائل اقتصادی، دارای قاعده و قانون و سیاست‌های مشخص می‌باشد، نظام حکومت اسلامی از بدو پیروزی انقلاب، جهت‌گیری اقتصادی خود را مبتنی بر قوانین و مقررات اسلامی قرار داده است. در این نگرش معنا ندارد که حاکمیت اسلام در حوزه‌های محدودی تحقق یابد، بلکه باید در قلمرو تمامی حوزه‌ها از جمله مسائل اقتصادی سریان و جریان داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: کلیات و مفاهیم
1. کلیات
2. مفهوم شناسی
3. تحولات حوزه علمیه و نقش آن در دستاوردهای انقلاب اسلامی
بخش دوم: نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
1. نقش روحانیت در دستاوردهای سیاسی _ اجتماعی انقلاب اسلامی 
2.نقش روحانیت در دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی
3. نقش روحانیت در دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی
کتاب‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
نویسنده
ناشر چاپی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات241
زبانفارسی
شابک978-600-97348-4-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
27000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

برای دریافت کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.