معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

عکس جلد کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

به ادعای رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، افراد ثروتمند به شیوه‌ای متفاوت به کودکان‌شان آموزش می‌دهند. آن‌ها در خانه و سر میز شام این کار را انجام می‌دهند. شما به ایده‌های جدیدی نیاز دارید تا کاری کنید، پول‌ برای شما کار کند.

آن‌ که گذشته را در اختیار دارد، آینده را نیز در اختیار خواهد داشت. آن‌ که حال را در اختیار دارد گذشته را هم در اختیار دارد.

با ترغیب کودکان به داشتن زندگی کارمندی، آن‌ها را وادار می‌کنیم سهمی ناعادلانه‌ را از مالیات‌ها در طول زندگی‌شان بپردازند؛ در حالی‌ که در نهایت مستمری بازنشستگی کم و ناچیزی عایدشان می‌شود. این امر کاملاً درست است که مالیات‌ها بزرگ‌ترین هزینه افراد به شمار می‌روند. در واقع، اکثر خانواده‌ها از ژانویه تا اواسط ماه می‌ کار می‌کنند تا فقط مالیات‌های دولت را بپردازند.

ایده‌های موجود در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول (Rich Dad Poor Dad) برای بسیاری از والدین کنونی، تند و افراطی به نظر می‌رسند. برخی از والدین حتی زمان کافی برای بردن فرزندان‌شان به مدرسه را ندارند، امّا چون ما در زمانی قرار گرفته‌ایم که همه چیز در حال تغییر است، به عنوان والدین باید پذیرای ایده‌های جدید و بی‌باکانه باشیم.

شاید ایده‌های کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، آن چیزی نباشد که شما بخواهید با فرزندان‌تان در میان بگذارید و به جست‌وجوی خود ادامه دهید. صرف این‌ که به کودکان‌تان بگویید نمرات عالی بگیرند و شغلی خوب پیدا کنند، ایده‌ای قدیمی است. ما باید توصیه‌های تخصصی‌تر به فرزندان‌مان داشته باشیم. ما به ایده‌های جدید و آموزش‌های متفاوت نیاز داریم. شاید ایده خوبی باشد که به فرزندان‌مان بگوییم در عین اینکه کارمندی خوب هستند، برای شرکت خود نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) امیدوار است توسط کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، همه را نسبت به این موضوع آگاه کند که آن‌ها نیز می‌توانند به رفاه و خوشبختی برسند؛ اگر فقط آن ‌را انتخاب کنند. اگر در حال حاضر باغبان، سرایدار و یا حتی بیکار هستید، با مطالعه‌ کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول می‌توانید در زمینه استقلال مالی به مهارتی قابل توجه برسید و آن ‌را به کسانی که دوست دارید آموزش دهید. به یاد داشته باشید هوش مالی فرآیندی ذهنی است که از طریق آن، مسائل مالی‌مان را حل می‌کنیم.

امروزه ما با تغییرات جهانی و تکنولوژیکی بزرگ‌تری نسبت به پیش مواجه می‌شویم. هیچ‌کس جام جهان‌نما ندارد، امّا آنچه قطعی است این است که تغییرات پیش‌ رو، فراتر از تصورات و واقعیّت‌های زندگی ما هستند. کسی از آینده خبر ندارد، امّا هر اتفاقی که بیفتد، ما دو انتخاب بنیادین پیش‌ روی خود داریم: ایمن و با اطمینان قدم بردارید و یا با آماده‌سازی، آموزش ‌دیدن و فعال کردن نبوغ مالی خود و کودکان‌تان، هوشیارانه اقدام کنید.

کیوساکی دوران کودکی جالبی داشته و از تجربه دو پدر بهرمند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب‌هایش او را پدر فقیر معرفی می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

پدر پولدار پدر فقیر که اولین اثر رابرت کیوساکی است، به نظرهای این دو پدر و دوران کودکی‌اش می‌پردازد. او در ادامه سری کتاب‌هایش به صورت تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راهکارهای هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به ثروت می‌پردازد. وی علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد امریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
نیازی احساس می‌شود
فصل اوّل
پدر پول‌دار، پدر بی‌پول
درسی از رابرت فراست
فصل دوّم
درس1 : ثروت‌مندان برای پول کار نمی‌کنند
نوعی شراکت شکل می‌گیرد.
درس‌ها آغاز می‌شوند
در صف انتظار، در روز شنبه
پرهیز از بزرگ‌ترین تله‌های زندگی
دیدن آنچه دیگران نمی‌بینند
فصل سوّم
درس 2: چرا باید سواد مالی آموزش داده شود؟
ثروت‌مند‌ترین تاجران
فصل چهارم
درس 3: به فکر تجارت خود باشید
فصل پنجم
درس 4: تاریخچه‌ی فعالیت‌ها و به قدرت رسیدن شرکت‌ها
ثروت‌مندان چگونه بازی می‌کنند؟
فصل ششم
درس 5: ثروت‌مندان پول می‌سازند
فصل هفتم
درس 6: برای یادگیری کار کن؛ نه برای پول
فصل هشتم
غلبه بر موانع
علت شماره‌ی 1
ترس - غلبه بر ترس از دست دادن پول
علت شماره‌ی 2
بدبینی - غلبه بر بدبینی
علت شماره‌ی 3
تنبلی
علت شماره‌ی 4
عادات
علت شماره‌ی 5
خود‌خواهی
فصل نهم
شروع کردن
فصل دهم
هنوز هم بیشتر می‌خواهید؟ این‌هم چند دستور‌العمل
سخن آخر
چگونه هزینه‌ی تحصیل دانشگاهی فرزندانمان را تنها با 7000 دلار تأمین کنیم؟
عمل کنید!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول
نویسنده
مترجممهرناز صائمی
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-8137-79-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

میلاد معصومی
۱۳۹۹/۵/۲۱
من الآن تا نصفه خوندم و واقعا نمیدونم چرا این دوستان این همه گفتن عالیه. اولا کتاب شامل تعدادی چارته که اصلا توی این نسخه نیست ثانیا میاد یه جمله‌ی مبهمی رو بیان میکنه و به جای توضیح بیشتر فقط میاد یه مشت عبارت تکراری رو بارها و بارها تکرار میکنه و آخرش نمیفهمی منظورش چیه تا اینجا که من هستم اصلا بار علمی و آگاهی بخشی نداشته و یه بند حرف مفت زده و دو کلمه شاید حرف درست
مهسا فیروز
۱۳۹۷/۴/۷
با عرض سلام و خسته نباشید ویژه خدمت دوستان کتابراهی. بینهایت ممنون از قرار دادن این کتاب ارزشمند که شاید برای اولین بار در آموزش‌های نداده به ما و در بهترین شکل ممکن حقایق سواد مالی رو آموزش میده. به همه کسانی که نگران آیندشونن و اطلاعاتشون مثل خودم نیاز به تکمیل داره، پیشنهادش میکنم.
Ghazal Yousefi
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
به نظر من این کتاب متناسب با فرهنگ و اقتصاد کشور نویسنده نوشته شده
در تمام کتاب از سرمایه گذاری تبلیغ کرده
شاید این روش جهش اقتصادی برای مردم تو اون کشور حساب بشه اما به هیچ عنوان توی کشور ما با توجه به اقتصادی که داریم و کلاهبرداری‌ها و اختلاس اصلا جواب نمیده
Serendip Ghanbarnejad
۱۳۹۹/۶/۹
چند سال پیش این کتاب رو خوندم اما راستش اصلا خوشم نیومد. درسته که خیلی از اصول روانشناسی مالی رو آموزش میده و همچنین تشویق می‌کنه افراد هوش مالیشون رو تقویت کنند ولی با این حال شخصا به کتاب‌هایی مانند این علاقه‌ای ندارم.
حامد وهابی
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
خیلی کتاب خوبی است. من خودم در رشته مالی تحصیل کردم ولی واقعا دیدگاه کیوساکی به مسایل مالی خیلی عمیق و ظریف است. در خصوص نهوه هزینه کردن، ایجاد درامد، َشغل و.... پیسنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید
Mahdi Hasani
۱۳۹۷/۵/۳
این کتاب عالیه. کاشکی از این چیزا تو مدرسه به بچه‌ها یاد بدن
Amir Ehsan Farkhondeh
۱۳۹۷/۱/۲۷
از بهترینای روانشناسی مالی
Moharram Shafizadeh
۱۳۹۸/۴/۷
واقعا عالی بود. مهمترین نکته کتاب جسور بودن و ریسک کردن در مسائل مالی بود.
مشاهده همه نظرات ۶۷

راهنمای مطالعه کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

برای دریافت کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.