معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

عکس جلد کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول
قیمت:
8000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

به ادعای رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، افراد ثروتمند به شیوه‌ای متفاوت به کودکان‌شان آموزش می‌دهند. آن‌ها در خانه و سر میز شام این کار را انجام می‌دهند. شما به ایده‌های جدیدی نیاز دارید تا کاری کنید، پول‌ برای شما کار کند.

آن‌ که گذشته را در اختیار دارد، آینده را نیز در اختیار خواهد داشت. آن‌ که حال را در اختیار دارد گذشته را هم در اختیار دارد.

با ترغیب کودکان به داشتن زندگی کارمندی، آن‌ها را وادار می‌کنیم سهمی ناعادلانه‌ را از مالیات‌ها در طول زندگی‌شان بپردازند؛ در حالی‌ که در نهایت مستمری بازنشستگی کم و ناچیزی عایدشان می‌شود. این امر کاملاً درست است که مالیات‌ها بزرگ‌ترین هزینه افراد به شمار می‌روند. در واقع، اکثر خانواده‌ها از ژانویه تا اواسط ماه می‌ کار می‌کنند تا فقط مالیات‌های دولت را بپردازند.

ایده‌های موجود در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول (Rich Dad Poor Dad) برای بسیاری از والدین کنونی، تند و افراطی به نظر می‌رسند. برخی از والدین حتی زمان کافی برای بردن فرزندان‌شان به مدرسه را ندارند، امّا چون ما در زمانی قرار گرفته‌ایم که همه چیز در حال تغییر است، به عنوان والدین باید پذیرای ایده‌های جدید و بی‌باکانه باشیم.

شاید ایده‌های کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، آن چیزی نباشد که شما بخواهید با فرزندان‌تان در میان بگذارید و به جست‌وجوی خود ادامه دهید. صرف این‌ که به کودکان‌تان بگویید نمرات عالی بگیرند و شغلی خوب پیدا کنند، ایده‌ای قدیمی است. ما باید توصیه‌های تخصصی‌تر به فرزندان‌مان داشته باشیم. ما به ایده‌های جدید و آموزش‌های متفاوت نیاز داریم. شاید ایده خوبی باشد که به فرزندان‌مان بگوییم در عین اینکه کارمندی خوب هستند، برای شرکت خود نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) امیدوار است توسط کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، همه را نسبت به این موضوع آگاه کند که آن‌ها نیز می‌توانند به رفاه و خوشبختی برسند؛ اگر فقط آن ‌را انتخاب کنند. اگر در حال حاضر باغبان، سرایدار و یا حتی بیکار هستید، با مطالعه‌ کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول می‌توانید در زمینه استقلال مالی به مهارتی قابل توجه برسید و آن ‌را به کسانی که دوست دارید آموزش دهید. به یاد داشته باشید هوش مالی فرآیندی ذهنی است که از طریق آن، مسائل مالی‌مان را حل می‌کنیم.

امروزه ما با تغییرات جهانی و تکنولوژیکی بزرگ‌تری نسبت به پیش مواجه می‌شویم. هیچ‌کس جام جهان‌نما ندارد، امّا آنچه قطعی است این است که تغییرات پیش‌ رو، فراتر از تصورات و واقعیّت‌های زندگی ما هستند. کسی از آینده خبر ندارد، امّا هر اتفاقی که بیفتد، ما دو انتخاب بنیادین پیش‌ روی خود داریم: ایمن و با اطمینان قدم بردارید و یا با آماده‌سازی، آموزش ‌دیدن و فعال کردن نبوغ مالی خود و کودکان‌تان، هوشیارانه اقدام کنید.

کیوساکی دوران کودکی جالبی داشته و از تجربه دو پدر بهرمند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب‌هایش او را پدر فقیر معرفی می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

پدر پولدار پدر فقیر که اولین اثر رابرت کیوساکی است، به نظرهای این دو پدر و دوران کودکی‌اش می‌پردازد. او در ادامه سری کتاب‌هایش به صورت تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راهکارهای هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به ثروت می‌پردازد. وی علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد امریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
نیازی احساس می‌شود
فصل اوّل
پدر پول‌دار، پدر بی‌پول
درسی از رابرت فراست
فصل دوّم
درس1 : ثروت‌مندان برای پول کار نمی‌کنند
نوعی شراکت شکل می‌گیرد.
درس‌ها آغاز می‌شوند
در صف انتظار، در روز شنبه
پرهیز از بزرگ‌ترین تله‌های زندگی
دیدن آنچه دیگران نمی‌بینند
فصل سوّم
درس 2: چرا باید سواد مالی آموزش داده شود؟
ثروت‌مند‌ترین تاجران
فصل چهارم
درس 3: به فکر تجارت خود باشید
فصل پنجم
درس 4: تاریخچه‌ی فعالیت‌ها و به قدرت رسیدن شرکت‌ها
ثروت‌مندان چگونه بازی می‌کنند؟
فصل ششم
درس 5: ثروت‌مندان پول می‌سازند
فصل هفتم
درس 6: برای یادگیری کار کن؛ نه برای پول
فصل هشتم
غلبه بر موانع
علت شماره‌ی 1
ترس - غلبه بر ترس از دست دادن پول
علت شماره‌ی 2
بدبینی - غلبه بر بدبینی
علت شماره‌ی 3
تنبلی
علت شماره‌ی 4
عادات
علت شماره‌ی 5
خود‌خواهی
فصل نهم
شروع کردن
فصل دهم
هنوز هم بیشتر می‌خواهید؟ این‌هم چند دستور‌العمل
سخن آخر
چگونه هزینه‌ی تحصیل دانشگاهی فرزندانمان را تنها با 7000 دلار تأمین کنیم؟
عمل کنید!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول
نویسنده
مترجممهرناز صائمی
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات232
زبانفارسی
شابک978-600-8137-79-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

Pedram Rostama
۱۴۰۲/۱/۵
تا قبل از این که این کتاب رو بخونم مدام درگیر مسائل مالی بودم و فکر میکردم آدم بد شانسی هستم و همیشه تمرکزم روی درآمد بیشتر بود، ولی باز هم اتفاق مثبتی در روند رشد، نمیدیدم وقتی که این کتاب رو خوندم فهمیدم که مشکل من، نوع خرج کردن و برنامه ریزی کردن بود، نه پول درآوردن. به نظرم داشتن سیاست مالی و و مهم‌ترین با ارزش‌ترین مهارتیه که هر کسی باید یاد بگیره، که متاسفانه نه در مدارس نه در هیچ جای دیگه ای، به ما آموزش نمیدناین کتاب بی نظیر تمام مهارت‌ها و نوع استفاده و برنامه ریزی مالی رو آموزش میده، ۲ بار این کتاب رو خوندم و باز هم باید بخونمش، واقعا اعتماد به نفسم رو بالا برده و حس تسلط به من داده، چون الان دیگه میدونم که با پولی که به دست میارم دقیقا چجوری باید رفتار کنم و پولم رو به چه صورت دسته بندی کنمخیلی خیلی خوشحالم که با این کتاب آشنا شدم و به کسانی که مشکل مالی دارن، شدیدا پیشنهاد میکنم، ممنونم از کتابراه
Mahdi Ghorbani
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
دیدگاهی متفاوت درباره‌ی یادگیری
کتابی بسیار جالب و هیجان انگیز و انگیزه ساز در زمینه هوش مالی است جوری که من کتابی به شیرینی این کتاب تا به حال نخوانده ام
که نوع بهره گیری از پول و نوع نگرش به پول و هوش مالی و کارکردن انسان برای پول و کارکردن پول برای انسان و نقد آموزش در مدارس را در ورای داستانی
جذاب از دو پدر با نگرش‌های متفاوت به زندگی و حل کردن مسائل مالی توضیح می‌دهد بطوری که با خواندن هر سطر مشتاق می‌شود تا ببینی سطر بعدی به چه نکته آموزنده‌ای اشاره می‌کند
قربانعلی خدایاری
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
بهترین کتاب برای شروع در زمینه سواد مالی
کلیات را به صورت ساده و قابل درک و باور توضیح داده
قوانین ساده برای استقلال مالی و جلوگیری از مصرف گرایی را توضیح می‌دهد
چگونه با کارکردن برای خود و نه کار کردن برای پول را آموزش می‌دهد.
عملی و باورپذیر بودن ایده‌های مطرح شده باعث انگیزش و حرکت در علت و
خواننده می‌شود.
بزرگترین اشتباه بودن نظریه رایج درباره شغل درآمد را شرح داده که همان کار کردن برای پول هست ونه کار کردن برای یادگیری.
fatemeh hoseini
۱۴۰۰/۶/۱۱
کتاب بسیار جذابیه!
این کتاب تمامی اشتباهات بسیار کوچک و ساده‌ای که ما هر روز آن‌ها را در کسب و کارمان، در شغلمان، در زندگیمان و حتی در رفتار با فرزندانمان آن‌ها را مرتکب شده و ساده از آن‌ها می‌گذریم را به خوبی مطرح می‌کند و در این خصوص راه حل‌های خوبی را پیشنهاد می‌کند...
با خواندن این کتاب دیدگاهتون رو به کلی درباره‌ی پول، شغل و کسب و کارتان عوض و روشن تر کنید...
با تشکر از کتابراه...
میلاد معصومی
۱۳۹۹/۵/۲۱
من الآن تا نصفه خوندم و واقعا نمیدونم چرا این دوستان این همه گفتن عالیه. اولا کتاب شامل تعدادی چارته که اصلا توی این نسخه نیست ثانیا میاد یه جمله‌ی مبهمی رو بیان میکنه و به جای توضیح بیشتر فقط میاد یه مشت عبارت تکراری رو بارها و بارها تکرار میکنه و آخرش نمیفهمی منظورش چیه تا اینجا که من هستم اصلا بار علمی و آگاهی بخشی نداشته و یه بند حرف مفت زده و دو کلمه شاید حرف درست
مهسا فیروز
۱۳۹۷/۴/۷
با عرض سلام و خسته نباشید ویژه خدمت دوستان کتابراهی. بینهایت ممنون از قرار دادن این کتاب ارزشمند که شاید برای اولین بار در آموزش‌های نداده به ما و در بهترین شکل ممکن حقایق سواد مالی رو آموزش میده. به همه کسانی که نگران آیندشونن و اطلاعاتشون مثل خودم نیاز به تکمیل داره، پیشنهادش میکنم.
Ghazal Yousefi
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
به نظر من این کتاب متناسب با فرهنگ و اقتصاد کشور نویسنده نوشته شده
در تمام کتاب از سرمایه گذاری تبلیغ کرده
شاید این روش جهش اقتصادی برای مردم تو اون کشور حساب بشه اما به هیچ عنوان توی کشور ما با توجه به اقتصادی که داریم و کلاهبرداری‌ها و اختلاس اصلا جواب نمیده
Serendip Ghanbarnejad
۱۳۹۹/۶/۹
چند سال پیش این کتاب رو خوندم اما راستش اصلا خوشم نیومد. درسته که خیلی از اصول روانشناسی مالی رو آموزش میده و همچنین تشویق می‌کنه افراد هوش مالیشون رو تقویت کنند ولی با این حال شخصا به کتاب‌هایی مانند این علاقه‌ای ندارم.
حامد وهابی
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
خیلی کتاب خوبی است. من خودم در رشته مالی تحصیل کردم ولی واقعا دیدگاه کیوساکی به مسایل مالی خیلی عمیق و ظریف است. در خصوص نهوه هزینه کردن، ایجاد درامد، َشغل و.... پیسنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید
مرضیه پناهی
۱۴۰۲/۱/۲
تا اینجا که خوندم اینو میگه که حتما لازم نیست آدم برای ادامه زندگی مدرک بگیره پدر مادر‌ها میخوان بچه‌ها همه دکتر باشند ولی در جامعه امروز این جواب نمیده
Mahdi Hasani
۱۳۹۷/۵/۳
این کتاب عالیه. کاشکی از این چیزا تو مدرسه به بچه‌ها یاد بدن
Amir Ehsan Farkhondeh
۱۳۹۷/۱/۲۷
از بهترینای روانشناسی مالی
مهدی حدادی
۱۳۹۷/۸/۲۲
باسلام کتاب خوب و مفیدی هست ارزش خوندن رو داره
فقط بعضی از موضوعات و مثالهای کتاب با اقتصاد ایران همخوانی نداره.
Shaghaygh Yazdanifard
۱۳۹۷/۲/۲۷
کتاب زیاد خواندم. ولی کتابهای رابرت کیوساکی فوق العادس و بهترینه‌ در حوزه مالی و انگیزشی
Amir Bazo
۱۳۹۷/۲/۲۳
بنظرم رابرت کیوساکی فوق العادس مخصوصا این کتابش
قبلا خوندم ولی بازم نیازه بخونم انگار تا مرور شه قوانینش
مشاهده همه نظرات 93

راهنمای مطالعه کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول

برای دریافت کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.