معرفی و دانلود PDF کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی

عکس جلد کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی

کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی نوشتۀ افسانه شمشکی، به موضوع پژوهش و جنبه‌های مختلف آن می‌پردازد و نحوۀ بیان مسئله و فرضیه و روش‌های گردآوری و تحلیل داده‌ها را به شما می‌آموزد و کمکتان می‌کند تا گزارش‌نویسی مناسبی برای پژوهش‌تان ارائه دهید.

دربارۀ کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی:

یکی از شاخه‌های علوم که پیشرفت شگرفی داشته، علوم ورزشی است که با توجه به ایجاد رشته‌ها و گرایش‌های مختلف در این حیطه، روش‌های پژوهشی ویژه‌ای نیز نیاز دارد. از این رو سعی شده در کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی (Research methods in sports sciences)، ضمن ارائه اصول مقدماتی هر پژوهش، شیوه‌های پژوهشی با تأکید بر جنبه‌های پژوهش‌های کاربردی ارائه شود.

این اثر به عنوان یک کتاب درسی برای درس روش پژوهش مخصوص دانشجویان علوم ورزشی نوشته شده است و انواع مختلفی از شیوه‌ها و مراحل اجرای یک پروژه پژوهشی را با رعایت چارچوب‌ها و اصول ویژه پژوهشی بررسی می‌کند.

نویسنده هدف خود از نوشتن این کتاب را کمک به دانشجویان دوره‌های مختلف تحصیلی برای درک بهتر از مراحل پژوهش و به‌خصوص فراهم ساختن نوعی مهارت در اجرای پژوهش برای دروس پایان‌نامه و رساله دکترا بیان کرده است. همچنین تلاش کرده که علاوه بر مرتبط بودن محتوای ارائه شده با سرفصل درس روش پژوهش، راهنمایی برای طی کردن مراحل انجام پژوهش‌های مربوط به پایان‌نامه و رساله باشد.

کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان رشتۀ علم ورزشی و تربیت بدنی بسیار کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی می‌خوانیم:

نظریه، مجموعه‌ای مرتبط و درهم‌آمیخته از مفاهیم علمی است که آن را می‌توان هدف نهائی پژوهش‌های علمی دانست. در واقع تئوری یا نظریه، امور پدیده و رویدادهای طبیعی را تعریف می‌کند و نهایتاً منشأ، مسیر و نقطه پایانی هر پژوهش را در برمی‌گیرد. به بیانی دیگر علم از تئوری شروع و به آن ختم می‌شود.

نظریه با ترکیب یافته‌های به دست آمده از مشاهده‌های مختلف، دانشمندان را قادر می‌سازد که روابط بین متغیر‌ها را مشخص و بیان کنند. بر این اساس نظریه عبارت است از: مجموعه‌ای از تعاریف و پیشنهادها درباره تعیین روابط درونی تعدادی متغیر به هم پیوسته از رخدادها و پدیده‌ها به منظور تشریح، پیشگوئی و کنترل آن‌ها.

آگاهی از چگونگی روابط بین متغیرها به روش علمی که معتبرترین روش برای دستیابی به دانش نوین است، صورت می‌گیرد. هدف علم دستیابی به دانش نظری یا تبیین شده است که با استفاده از آن، روابط بین پدیده‌هائی که از طریق تجربی کشف شده‌اند، بیان می‌شود. در حقیقت کار علم در رفت و آمد بین مشاهده (توصیف) و تجربه (توضیح) خلاصه می‌شود. بدین ترتیب که مشاهدات و تجربه‌های علمی، تئوری را توصیه می‌کنند و این تئوری‌ها به نوبه خود پیشنهاد می‌نمایند که بعضی مشاهده و تجربه‌های دیگر برای رد و یا قبولی آن‌ها صورت پذیرد و سرانجام این مشاهدات و تجربیات علمی جدید، باعث تکمیل و تجدید نظر تئوری‌های گذشته می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: ماهیت علم و روش‌های دانستن
فصل دوم: موضوع پژوهش و جنبه‌های مختلف آن
فصل سوم: بیان مسئله و فرضیه
فصل چهارم: مفاهیم پژوهشی و متغیرهای آن
فصل پنجم: روش‌های اندازه‌گیری متغیرها
فصل ششم: جامعه و نمونه
فصل هفتم: بررسی روش‌های پژوهشی
فصل هشتم: روش‌های گردآوری و تحلیل داده‌ها
فصل نهم: روش‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها
فصل دهم: گزارش‌نویسی پایانی پژوهش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روش پژوهش در علوم ورزشی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۳
زبانفارسی
شابک978-600-6904-30-6
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی

برای دریافت کتاب روش پژوهش در علوم ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.