معرفی و دانلود کتاب اوج پرواز: مدل رفتارشناسی DISC؛ موثرترین روش در روابط میان فردی و زندگی شغلی شما

عکس جلد کتاب اوج پرواز: مدل رفتارشناسی DISC؛ موثرترین روش در روابط میان فردی و زندگی شغلی شما
قیمت:
۲۳۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اوج پرواز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اوج پرواز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اوج پرواز: مدل رفتارشناسی DISC؛ موثرترین روش در روابط میان فردی و زندگی شغلی شما

کتاب اوج پرواز موثرترین روش برای بهبود روابط اجتماعی و ارتقای موقعیت شغلی را به شما پیشنهاد می‌دهد. ماری روزنبرگ و دنیل سیلورت در این کتاب از مدل رفتارشناسی DISC استفاده کرده‌اند و در قالب یک داستان تمثیلی، چندین مدل شخصیتی را معرفی می‌کنند. الگوی رفتاری (دیسک) بر اساس مولفه‌های سلطه، تاثیرگذاری، ثبات و وظیفه‌شناسی، تیپ شخصیتی افراد را تعیین می‌نماید و علاوه بر خودشناسی به شما نشان می‌دهد که با هر فرد چه نوع رفتاری داشته باشید.

درباره‌ی کتاب اوج پرواز

خودشناسی و خودآگاهی نخستین قدم در جهت رسیدن به موفقیت است اما حوزه‌های شناختِ خود گستره‌ی وسیعی دارند و شما برای تحقق آن باید یک راه مشخص را انتخاب کنید و همان مسیر را تا هنگام رسیدن به مقصد دنبال نمایید. یکی از این راه‌ها، تیپ‌شناسی شخصیتی و تشخیص الگوی رفتاری است.

از آنجایی که در هر اقدامی که ما انجام می‌دهیم مدل‌های رفتاری مختلفی نهفته شده و این مدل‌ها از یک الگوی خاص تبعیت می‌کنند، بنابراین با تحلیل و شناخت آن‌ها می‌توان افراد را در دسته‌بندی‌هایی قرار داد و بر اساس الگوی ذهنی‌شان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

از جمله شیوه‌های معتبر شخصیت شناسی، رفتارشناسی DISC است. رفتارشناسی DISC کمک می‌کند تا سازگاری اجتماعی، که از مهم‌ترین نشانه‌های سلامت روانی است در افراد شکل بگیرد و افراد در زیر سایه‌ی سازگاری اجتماعی، هوش عاطفی خود را ارتقا دهند و به پذیرش بهتری از دنیای اطراف خود دست یابند.

ماری روزنبرگ (Merrick Rosenberg) و دنیل سیلورت (Daniel Silvert) در کتاب اوج پرواز (Taking Flight) با بیانی شیوا از طریق داستانی تمثیلی از شخصیت پرندگان مدل رفتاری DISC را به تصویر کشیده‌اند و این کارکرد روانشناسی را برای خوانندگان، جذاب و خواندنی ساخته‌اند. راهنمایی‌های این کتاب تنها به شناخت تیپ شخصیتی شما و دیگران منجر نمی‌شود؛ بلکه کمک می‌کند تا در درک بهتر خودتان یا هر فرد دیگری که با او تعامل دارید، موفق‌تر عمل کنید.

دستورالعمل‌های این اثر شما را به سطح بالاتری از ادراک خود و اطرافیان‌تان می‌رساند و همواره در تعاملات، شما را یک پله بالاتر از سایرین قرار می‌دهد. در پرتو آموزش مدل رفتارشناسی DISC ارتباط شما با همکاران، مشتری‌ها، اقوام، یا دوستانتان بهتر خواهد شد و به زودی متوجه خواهید شد که چرا با بعضی از مردم ناسازگاری دارید، اما با برخی دیگر روابطی دوستانه برقرار می‌کنید.

در این بین شما چارچوب ارزشمندی به دست می‌آورید که به واسطه آن می‌توانید نقاط ضعف خود را به حداقل برسانید و از حداکثر نقاط قوت خود بهره‌برداری کنید. پس اگر تاکنون از چهار مدل رفتارشناسی DISC شناختی نداشتید، ین آگاهی زندگی شما را تغییر خواهد داد.

نکوداشت‌های کتاب اوج پرواز

- وقتی بفهمید که چه چیزی باعث می‌شود افراد واکنش‌های بهتری نشان دهند، می‌توانید به مراتب مؤثرتر با آن‌ها تعامل کنید. (Amazon)

- مملو از بینش‌های تغییر دهنده زندگی در مورد شما و همه کسانی است که می‌شناسید. دیگر هرگز به مردم به همان شکل نگاه نخواهی کرد. (مارشال گلداسمیت، نویسنده کتاب آنچه تو را به اینجا رساند برای آینده‌ات کافی نیست.)

- همه‌ی کتاب‌هایی که در مورد DISC توضیح داده‌اند، خشک و آکادمیک هستند. اما کتاب اوج پرواز این چنین نیست. روزنبرگ و سیلورت DISC را از طریق افسانه‌ای ارائه می‌کنند که درک آن سریع، سرگرم‌کننده و فوق‌العاده آسان است. (سایت آمازون)

جملات برگزیده کتاب اوج پرواز

- دانستن کافی نیست، باید دانسته‌ها را به کار گرفت. اشتیاق کافی نیست، اقدام لازم است.

- همه ما با قانون طلایی آشنا هستیم. با دیگران همان طور رفتار کن که می‌خواهی با تو رفتار شود. این اصل جهانی است و می‌توان ردپای آنرا در طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌ها و مذاهب جهان جستجو کرد.

- کاهش دادن نقاط ضعف سبب کنترل آسیب می‌شود، اما پیشرفت نیست و کنترل آسیب می‌تواند از شکست جلوگیری کند، اما هرگز شما را به فرزانگی ارتقا نمی‌دهد.

کتاب اوج پرواز مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به کسانی که به خودشناسی علاقه دارند و سعی می‌کنند تا با کمک مدل‌های رفتارشناسی، تعاملات اجتماعی، موقعیت شغلی و زندگی شخصی خود را بهبود ببخشند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب اوج پرواز می‌خوانیم

دو روز بعد همه در درخت رایزنی مجددا تشکیل جلسه دادند و هریک گزارشی از یافته‌هایشان را ارائه کردند. کلارک به نمایندگان طوطیان خیره شد: "ایوی و ایندی شما چی پیدا کردید؟ " ایندی با هیجان پاسخ داد: "بذار من بهت بگم، ما یک دنیا اطلاعات بدست آوردیم. "

ایوی ادامه داد: "کوله باری از چیزهای خوب؛ برای شروع، ما یک گروه گرگ در محل حادثه دیدیم. " دوریان با تردید اشاره کرد: "فکر نمی‌کنم گرگ‌ها درختا رو قطع کنند. دیگه چی دیدید؟ " ایندی گفت: "بسیار خوب، شاخه‌ها رفته بودند. " کریستال پرسید: "رفته بودند؟ "

دوریان پرسید: "کجا رفتن؟ "
ایوی پاسخ داد: "اونها جایی نرفتن، غیب شده بودن. "
کلارک به حالت اعتراض گفت: "هیچ علامتی روی شاخه‌ها نبود؟ آیا اون منطقه رو بازرسی کردید که مشخص بشه چه اتفاقی افتاده؟ "

ایوی نگاهی به ایندی کرد. ایندی هم به ایوی نگاهی انداخت و سکوتی ناخوشایند بر درخت رایزنی حاکم شد. ایندی یک دفعه به حالتی تدافعی گفت: " نگاه کنید، اونجا بارون اومده بود وهمه جا مه‌آلود بود. در اون محل واقعا به غیر از خرده چوب که روی زمین ریخته بود چیز دیگه‌ای دیده نمی‌شد. فقط شاخه‌ها رفته بودن. "

کلارک با اخم گفت: "فقط همین؟ این یه عالمه اطلاعاتی بود که می‌گفتید جمع کردید؟ آیا الگویی برای نوع پاشیده شدن خرده چوب‌ها پیدا نکردین؟ آیا یک طرح هندسی از صحنه رسم نکردین که ما بتونیم موارد رو مرور کنیم؟ "

ایوی به ایندی نگاه کرد. ایندی به ایوی نگاه کرد. کلارک شوکه شده بود و سرش را به حالت ناباوری و تاسف تکان داد. دوریان اخم کردو گفت: "بسیار خوب، بیاید ادامه بدیم. کلارک و کریستال دستاورد شما چیه؟"

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه
بخش اول
فصل اول: در خانه
فصل دوم: سازماندهی جنگل
فصل سوم: رایزنی
فصل چهارم: دوست قدیمی
فصل پنجم: از این پس
فصل ششم: اگر درختان جنگل قطع شوند...
فصل هفتم: شناسایی
فصل هشتم: چهار سبک
فصل نهم: تأمل
فصل دهم: بیداری
فصل یازدهم: قوانین خانه
فصل دوازدهم: مشارکت
فصل سیزدهم: دور هم
سخن پایانی: قدرت مدل رفتارشناسی DISC
بخش دوم: مدل DISC
تاریخچه و رمزگشایی از چهار مدل رفتاری
چهار سبک رفتاری
ترکیب مدل‌های رفتار
مطالعه موردی مردم شناسی
هفت اصل قابل تغییر DISC
بخش سوم: به کاربردن DISC در زندگی شخصی
گام‌هایی برای دستیابی به بالاترین توانتان
DISC برای انتخاب مسیر تحصیلی و شغلی
DISC در محیط کار
بهره برداری از قدرت مدل‌های رفتاری در یک تیم
DISC در تدریس و مربی‌گری
تحصیل کردن با DISC
والدین بهتر بودن با DISC
اقدام عملی DISC
نقشه DISC
پیش رو (در آینده)
پیوست: ترکیب مدل‌های رفتاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اوج پرواز: مدل رفتارشناسی DISC؛ موثرترین روش در روابط میان فردی و زندگی شغلی شما
نویسنده،
مترجمالهام زارع
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۶
زبانفارسی
شابک978-600-451-857-4
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اوج پرواز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اوج پرواز

برای دریافت کتاب اوج پرواز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.