معرفی و دانلود کتاب عشق‌ورزی جسورانه: چگونه با شناخت بهتر خود عشقی را که انتظار دارید دریافت کنید

عکس جلد کتاب عشق‌ورزی جسورانه: چگونه با شناخت بهتر خود عشقی را که انتظار دارید دریافت کنید
قیمت:
۶۴۵۰۰ تومان - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عشق‌ورزی جسورانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عشق‌ورزی جسورانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عشق‌ورزی جسورانه: چگونه با شناخت بهتر خود عشقی را که انتظار دارید دریافت کنید

«نخست خودت را به درستی بشناس؛ آنگاه دیگران را نیز خواهی شناخت، و این‌چنین، عشقی را که انتظارش را می‌کشی، خواهی یافت»... الکساندرا اچ سالومون در کتاب عشق‌ورزی جسورانه، نکاتِ روانشناختیِ مهمی را با شما در میان گذاشته که در صورت عدم توجه به آن‌ها، روابط عاطفی خود را درگیر چالش‌های ریز و درشت بسیاری خواهید یافت.

درباره کتاب عشق‌ورزی جسورانه

واژه‌ی عشق در گوش اغلب آدمیان طنینی مقدس و رازآلود دارد؛ گویی این واژه بر امری خیال‌انگیز و افسانه‌ای دلالت می‌کند؛ امری عظیم و فرابشری که به چنگ آوردن آن مستلزم خون جگر خوردن‌های بسیار است. این تلقی اسطوره‌ای از عشق، که می‌توان آن را تلقی‌ِ «رمانتیک» نیز نامید، بیش‌وکم در اغلب فرهنگ‌های بشری، به نحوی از انحا رایج و مشهود است. هنوز که هنوز است، همین تلقی باستانی از عشق است که در ادبیات و سایر هنرها حرف اول و آخر را می‌زند. ما همچنان مایلیم عشق را امری مبهم و اسرارآمیز بپنداریم؛ شاید به این خاطر که این‌گونه می‌توانیم از زیر بار واقعیتی مسئولیت‌آور شانه خالی کنیم؛ این واقعیت که عشق، نه ودیعه‌ای الهی است، و نه امری فهم‌ناپذیر؛ بلکه به سادگی، احساسی از قبیل سایر احساساتِ انسانی است که می‌توان (و باید!) مواجهه‌ی صحیح و اصولی با آن را آموخت.

در کتاب عشق‌ورزی جسورانه (Loving Bravely) مخاطب مباحثی تأمل‌برانگیز خواهید بود که جملگی، در راستای مطالب بیان‌شده در فوق، ارائه گشته‌اند. دکتر الکساندرا اچ. سالومون در این اثر آموزنده، از عشق‌ورزی به مثابه‌ی مهارتی اکتسابی سخن گفته است؛ توانایی‌ای که می‌توان آن را با توجه به پاره‌ای از اصول علم روانشناسی، به سادگی آموخت و به کار بست. به عبارتی، به زعم الکساندرا اچ. سالومون، عشق نه «اتفاق می‌افتد»، و نه ناگهان «سر و کله‌اش از آسمان پیدا می‌شود!»؛ بلکه طی فرازوفرودهایی که در هر رابطه‌ای میان دو فردِ بالغ وجود دارد، به مرور «ساخته و پرداخته» می‌شود.

عشق‌ورزی جسورانه - الکساندرا اچ سالومون - مون

ایده‌ی اصلی مطرح‌شده در کتاب عشق‌ورزی جسورانه از این قرار است: برای آن‌که رابطه‌ی عاشقانه‌ی خود را به کمالِ مطلوب برسانید، لازم است که پیش از هر چیز، پیچ‌وخم‌های شخصیت خود را بشناسید. به تعبیری، عشق به دیگری، تنها از مجرای خودشناسی می‌گذرد. زیرا اصل و اساس هر رابطه‌ی عاشقانه‌ی سازنده‌ای، برخورداری طرفین رابطه از احساس رضایت و خوشبختی است. حال، چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم که بودن در چه نوع رابطه‌ی عاشقانه‌ای، ما را با احساس سعادت قرین می‌سازد، هنگامی که از تمایلات، خواسته‌ها، سلایق، عواطف و دیگر مسائل مرتبط با شخصیت خود، به روشنی آگاه نیستیم؟!

هر کدام از فصول کتاب عشق‌ورزی جسورانه تحت عنوان یک «درس» نام‌گذاری شده‌اند. درس‌هایی که ما را از شروط ضروری برقراری یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی پویا و رضایت‌بخش، آگاه می‌کنند. برخی از این شروط عبارتند از: کسب خودآگاهی از ماهیت شخیصت خود و طرف مقابل؛ مبادرت به خودبیان‌گری در طول رابطه؛ احترام گذاشتن به حریم شخصی دیگری؛ اجتناب از ایثارِ افراطی، در عین پرهیز از خودمداری؛ زیستن در زمان حال و توجه به لذت‌های به ظاهر پیش‌پاافتاده‌ای که رابطه ارزانیِ آدمی می‌کند؛ اهمیت قائل شدن برای حس درونی و...

کتاب عشق‌ورزی جسورانه توسط محمدامین محمودی به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات «مون» در دسترس مخاطبینِ علاقه‌مند قرار گرفته است.

نکوداشت‌های کتاب عشق‌ورزی جسورانه

- دکتر الکساندرا اچ. سالومون در کتاب عشق‌ورزی جسورانه از مباحثی سخن گفته که توجه بدان‌ها، به ما در راستای هماهنگی هرچه بیشتر با خویشتنِ خویش، یاری می‌رساند. (Ian Kerner, PhD, LMFT)

- خواندنی و منحصربه‌فرد... کتاب عشق‌ورزی جسورانه از الکساندرا اچ. سالومون، بهترین اثری است که در زمینه‌ی روابط عاطفی و عاشقانه به رشته‌ی تحریر درآمده است. پرسش اساسی‌ای که سالومون در این کتاب در راستای پاسخ گفتن به آن تلاش کرده، از این قرار است: برای تقویت روابط خود، چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟ (Jay Lebow, PhD, ABPP)

- نتیجه‌ی سال‌ها فعالیت بالینی دکتر الکساندرا اچ. سالومون به بهترین و موجزترین شکل ممکن در کتاب عشق‌ورزی جسورانه ارائه شده است. خواندن آن را به تمام علاقه‌مندان به آثار مرتبط با حوزه‌ی روانشناسیِ رابطه، توصیه می‌کنم. (Terry Real)

- الکساندرا اچ. سالومون در کتاب عشق‌ورزی جسورانه، مخاطبین خود را گام‌به‌گام در مسیر ساختن رابطه‌ای بالغانه و صحیح، همراهی می‌کند. (Vienna Pharaon, LMFT)

- موهبتی راستین برای هر فردی که خواهان یافتن عشقی واقعی و پایدار است! (Kristin Neff)

کتاب عشق‌ورزی جسورانه مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال اثری آموزنده در حوزه‌ی روابط عاشقانه هستید، هرگز فرصت مطالعه‌ی کتاب عشق‌ورزی جسورانه از دکتر الکساندرا اچ. سالومون را از دست ندهید.

با الکساندرا اچ سالومون بیشتر آشنا شویم

الکساندرا اچ. سالومون (Alexandra H. Solomon) درمانگر، نویسنده‌ی مطرح آثار روانشناختی، و استاد گروه روانشناسیِ دانشگاه «نورث وسترن» است. کتاب «عشق‌ورزی جسورانه: چگونه با شناخت بهتر خود عشقی را که انتظار دارید دریافت کنید» بهترین اثر ترجمه‌شده از این نویسنده به زبان فارسی است.

جملات برگزیده‌ی کتاب عشق‌ورزی جسورانه

- وقتی کم‌تجربه‌اید، هرچه در چنته دارید رو کنید. تجربه که کسب کردید، کاستی‌ها را جبران کنید.
- زمان تربیت فرزندتان باید حواستان باشد او را «نسخۀ کوچکی» از خودتان تصور نکنید. او موجودی‌ست که در نوع خودش منحصربه‌فرد است.
- جرئت تعیین مرز یعنی شجاعت دوست داشتن خودمان حتی به قیمت ناامید کردن دیگران.
- انسان جزئی از کلی‌ست به‌ نام کیهان، جزئی محدود به زمان و مکان.
- تعهد جزء جدایی‌ناپذیری از هر رابطۀ واقعاً عاشقانه است.

در بخشی از کتاب عشق‌ورزی جسورانه می‌خوانیم

من مستقیم سراغ وجه تاریک داستان‌های جنسیتی فرهنگی رفتم؛ اینکه ما «بایستگی‌ها» ی مردانگی و زنانگی را به‌گونه‌ای تعریف می‌کنیم که وقتی در رابطه احساس ناامنی کردیم بتوانیم از خودمان محافظت کنیم. اما داستان‌های جنسیتی فرهنگی می‌توانند باعث بهبود رابطه نیز بشوند. اگر شما به زنانگی و مردانگی‌تان افتخار کنید می‌توانید خیلی‌ خوب عزت ‌نفستان را افزایش دهید (مثلاً وقتی از پوشیدن لباسی زیبا احساس جذابیت می‌کنید یا وقتی با گذاشتن ریش احساس می‌کنید خوش‌تیپ‌تر شده‌اید.) عناصر مردانگی و زنانگی جذابیت میان زوجین را شکل می‌دهد (مثلاً ما مجذوب آن لباس یا ریش زیبا می‌شویم.)

اگر بتوانید به راه‌های مستقیم یا غیرمستقیم ظهور مردانگی و زنانگی در رابطه‌تان نگاه کنید می‌توانید آزادی و انعطاف زندگی‌ را افزایش دهید. زمانی از این دو مفهوم استفاده کنید که بتوانید با خود و طرف مقابلتان رابطۀ بهتری ایجاد کنید. اگر استفاده از این دو واژه باعث محدود شدن شما یا عشقتان می‌شود، سعی کنید به ورای آن‌ها نگاه کنید. یکی از دانشجویان دخترم به من گفت دوست دارد نامزدش را در آغوش بگیرد، ولی از اینکه خودش بیش‌ازحد «مردانه» و نامزدش بیش‌ازحد «زنانه» است می‌ترسد. وقتی این حرف را به من زد ناراحت شدم. داستان فرهنگی خیالی‌اش برای او به زندانی کوچک تبدیل شده و باعث شده است از خود واقعی‌اش لذت نبرد.

خود من این موضوع عشق و جنسیت را با گوشت و پوستم حس کرده‌ام. درواقع اگر من در سال دوم دانشگاه واحد «مقدمه‌ای بر مطالعات زنان» را برنمی‌داشتم، هیچ‌وقت با همسرم ازدواج نمی‌کردم. داستان زندگی ما از این قرار است: سال اول دانشگاه، خانۀ من و تاد روبه‌روی همدیگر بود. خیلی سریع به دوستان نزدیک همدیگر تبدیل شدیم. من مجذوب شوخ‌طبعی، سخاوت و آرامشش شدم. خوشم می‌آمد که کنارش «خود خودم» بودم، وانمود نمی‌کردم و همه‌چیز اصیل بود. برایم واضح بود تاد تلاش دارد رابطه‌مان را «جدی‌تر» کند، اما من مخالف این کار بودم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول. خودکاوی
درس اول. گذشتۀ خود را درک کنید
درس دوم. داستان خودتان را بسازید
درس سوم. تمرکز بر زمان حال
درس چهارم. ایجاد رابطۀ جدید
درس پنجم. ایجاد مرزهای سالم
بخش دوم. خودآگاهی
درس ششم. حقایق عاشقانۀ منحصربه‌فردتان را بپذیرید
درس هفتم. بی‌خیال قصه‌های پریان شوید
درس هشتم. مفهومی به نام نیمۀ گمشده
درس نهم. به حس درونی‌تان گوش بدهید
درس دهم. زندگی‌تان را از درون تغذیه کنید
بخش سوم. خودبیانگری
درس یازدهم. احترام به فاصلۀ میان طرفین
درس دوازدهم. احترام به فاصله
درس سیزدهم. کمی عمیق‌تر به مسائل نگاه کنید
درس چهاردهم. ایجاد ضربه‌گیر در رابطه
بخش چهارم. توسعۀ خود
درس پانزدهم. عاشقانه عذرخواهی کنید
درس شانزدهم. تا توانی بگذر
درس هفدهم. در رابطه‌تان حضور داشته باشید
درس هجدهم. به فکر خودتان باشید
درس نوزدهم. سوار بر امواج زندگی شوید
نتیجه‌گیری
سپاسگزاری
درباره نویسنده
درباره نویسنده پیشگفتار
پیوست 1. تروما
پیوست 2. چگونه روان‌شناس یا درمانگر موردنظرتان را پیدا کنید؟
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عشق‌ورزی جسورانه: چگونه با شناخت بهتر خود عشقی را که انتظار دارید دریافت کنید
نویسنده
مترجممحمدامین محمودی
ناشر چاپینشر مون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۸
زبانفارسی
شابک978-622-7585-78-0
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۶۴۵۰۰ ت - 11.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عشق‌ورزی جسورانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب عشق‌ورزی جسورانه

برای دریافت کتاب عشق‌ورزی جسورانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.