معرفی و دانلود کتاب هنر تفکر خلاق: چگونه نوآور باشیم و ایده‌های جدید خلق کنیم؟

عکس جلد کتاب هنر تفکر خلاق: چگونه نوآور باشیم و ایده‌های جدید خلق کنیم؟
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر تفکر خلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر تفکر خلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر تفکر خلاق: چگونه نوآور باشیم و ایده‌های جدید خلق کنیم؟

جان ادیر از اندیشمندان پرآوازه در زمینه رهبری در کتاب هنر تفکر خلاق، با ارائه‌ی شیوه‌هایی سودمند به شما کمک می‌کند تا خلاقیت درونی خود را پرورش دهید و با بهره‌گیری از آن در تمام جنبه‌های زندگی، پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی نمایید.

درباره‌ی کتاب هنر تفکر خلاق:

نقش و اهمیت تفکر خلاق در دنیای امروز نیازی به تأکید ندارد. اگر تفکر خلاق و توانایی ابداع ایده‌های جدید را در خود پرورش دهید، در حرفه و محیط کارتان موفق و در صحنه‌های رقابت پیروز خواهید بود. در دنیای امروزی اگر مهارت اساسی تفکر خلاق را بیاموزید بدون شک زندگی مسیرهای جدیدی را پیش روی شما قرار می‌دهد و موفق می‌شوید.

خلاقیت را می‌توان استعداد و قابلیتی ذهنی تعریف کرد که به انسان کمک می‌کند تا از مفاهیم به ظاهر نامرتبط، مفهومی منظم، معنادار و سودمند بیافریند. این استعداد و قابلیت در مکتشفان و مخترعان و به عبارتی در نوابغ به اوج می‌رسد. خلاقیت خود ناشی از تفکر خلاق است و تفکر خلاق یعنی همانند مکتشفان و مخترعان اندیشیدن! به همین دلیل تفکر خلاق را "تفکر مخترعانه" نیز می‌نامند.

تا به کنون کتاب‌های زیادی در مورد تفکر خلاق و خلاقیت به نگارش درآمده است اما کتاب هنر تفکر خلاق (The Art of creative thinking) با نگاهی کاملاً متفاوت این مبحث را مورد بررسی قرار می‌دهد و با ارائه‌ی روش‌های عملی و کاربردی به شما کمک می‌کند تا ذهنی خلاق داشته باشید.

این کتاب یک راهنمای بسیار سودمند است که با تأکید بر جنبه‌های فردی خلاقیت به شما یاد می‌دهد تا به شناخت کامل‌تر و دقیق‌تری از خلاقیت و تفکر خلاق دست یابید، قدرت تحمل خود را در برابر عدم‌ قطعیت‌ها و تردید‌ها افزایش دهید، برای فکر کردن وقت بگذارید، با دید وسیع‌تری به چشم‌انداز خود بنگرید و در نهایت به خودتان به عنوان یک فرد خلاق اعتماد بیشتری داشته باشید.

نویسنده در این کتاب به جنبه سازمانی خلاقیت مانند اینکه سازمان‌ها چگونه می‌توانند تفکر خلاق را پرورش دهند یا برعکس آن را سرکوب کنند و اینکه چرا برخی مدیران بهتر از دیگران در سازمان خود تغییرات مثبت و سودمند ایجاد می‌کنند، اشاره نمی‌کند بلکه به جنبه‌های فردی خلاقیت می‌پردازد، اینکه شما صرف‌ نظر از شغل و حرفه‌تان چگونه می‌توانید یک اندیشمند خلاق باشید.

کتاب هنر تفکر خلاق برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب مختص کسانی است که می‌خواهند موفق شوند! اگر تاکنون کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی تفکر خلاق خوانده‌اید اما نتیجه‌ای که می‌خواستید را نگرفته‌اید، مطالعه‌ی این اثر را از دست ندهید!

با جان ادیر بیشتر آشنا شویم:

مرجع اصلی رهبری و توسعه رهبری جان ادیر (John Eric Adair) نام دارد که در بسیاری از سازمان‌ها به صورت داوطلبانه مشاوره می‌دهد. ادیر نویسنده بیش از 50 عنوان کتاب از جمله نه رئیسان بلکه رهبران است.

جملات برگزیده‌ی کتاب هنر تفکر خلاق:

- پیش از این درباره همه چیز فکر شده است. مهم این است که ما دوباره و با شیوه‌ای جدید به آن‌ها بیندیشیم. (گوته)
- خلاقیت یعنی انجام کار جدیدی که تا به حال انجام نشده است. (ماترین لوتر)
- پیش از این درباره همه چیز فکر شده است. مهم این است که ما دوباره و با شیوه‌ای جدید به آن‌ها بیندیشیم. (گوته)
- کشف یعنی دیدن آنچه همگان دیده‌اند، اما اندیشیدن به آن به گونه‌ای که تاکنون هیچکس نیندیشیده است. (ناشناس)

در بخشی از کتاب هنر تفکر خلاق می‌خوانیم:

اصطلاح سرندی‌پیتی را هوراس‌ وال‌ پل نخستین بار برای توصیف کشف‌های غیرمنتظره و تصادفی به کار برد. او در ژانویه 1754 این واژه را برای نامگذاری یکی از افسانه‌هایش ابداع کرد.

سه شاهزاده از سرندی‌پیتی (نام قدیم سری‌ لانکا) همیشه به طور کاملاً تصادفی و با کمک هوش و ذکاوتشان پدیده‌ها و حقایق جدید را کشف می‌کردند. اصطلاح "سرندی پیتی" هم به یافتن چیزهای باارزش به صورت کاملاً شانسی و هنگامی که مستقیماً در جستجوی آن‌ها نیستیم، اشاره می‌کند. اما روش سرندی‌پیتی با این اوصاف نمی‌تواند کاملاً هم تصادفی باشد. کسی به صورت تصادفی به حقایق پی می‌برد که هم خلاق بوده و هم از درایت لازم برای مشاهده و درک پدیده‌های نو برخوردار باشد. به عنوان مثال ادیسون هنگامی به ایده تولید دستگاه پلی‌کپی دست یافت که در جستجوی آن نبود. اما نکته مهم این است که او از اهمیت کشف خود کاملاً آگاه بود و راه درست استفاده از آن را هم ظرف مدت کوتاهی پیدا کرد. روش سرندی‌پیتی براساس قاعده " تفکر متمرکز و محدود" عمل نمی‌کند و برعکس می‌گوید وقتی شما ذهن خود را روی یک شیء یا هدف خاص متمرکز می‌کنید، هر چیزی غیر از آن را از ذهن و فکر خود کنار می‌گذارید. در روش سرندی‌پیتی شما باید دامنه توجهتان را گسترش دهید و به آنچه ظاهراً بی‌ربط و بی‌فایده به نظر می‌رسد هم با دقت توجه کنید.

سه شاهزاده این افسانه، جهانگردانی بودند که با سفر به سوی ناشناخته‌ها معمولاً چیزهایی را کشف می‌کردند که انتظارش را نداشتند. همانطور که همه دانش‌آموزان می‌دانند کریستف کلمب در جستجوی راه آبی جدیدی برای سفر به آسیا بود که قاره جدید امریکا را کشف کرد. او تصور می‌کرد به هند رسیده است و به همین خاطر هم بومیان آن جا را هندی نامید. وقتی به پدیده جدیدی فکر می‌کنید باید مانند شاهزاده‌های سرندی‌پیتی عمل کنید؛ یعنی قالب ذهنی خود را گسترش دهید و منتظر غیرمنتظره‌ها باشید. در این صورت آمریکا را کشف نمی‌کنید، اما احتمالاَ کشف‌های غیرمنتظره و جالبی در انتظار شماست. لرد روی تامسون کارآفرین خردمند کانادایی و مرد کسب‌وکار می‌گوید:

" شما پاداش تفکر خود را خواهید گرفت، حتی اگر این پاداش همانی نباشد که انتظارش را داشتید. "

فهرست مطالب کتاب

درباره کتاب
پیشگفتار بر ترجمه پارسی
پیشگفتار
فصل 1: مفهوم خلاقیت
فصل 2: نخستین گام، کشف شباهت‌ها
فصل 3: نگاه ناآشنا به پدیده‌های آشنا و نگاه آشنا به پدیده‌های ناآشنا
فصل 4: دامنه ارتباطات خود را گسترش دهید
فصل 5: اصل سرندی‌پیتی را به کار ببندید
فصل 6: شانس فقط به سراغ ذهن آماده می‌آید
فصل 7: حس کنجکاوی را در خود تقویت کنید
فصل 8: چشمان خود را باز نگاه دارید.
فصل 9: به ایده‌های دیگران خوب گوش کنید
فصل 10: برای کسب ایده‌های جدید، بیشتر مطالعه کنید
فصل 11: دفتر یادداشتی برای خود تهیه کنید
فصل 12: فرضیه‌هایتان را بیازمایید
فصل 13: از ذهن ناخودآگاه خود بیشتر استفاده کنید
فصل 14: منتظر الهام نباشید
فصل 15: قدرت تخیل خود را تقویت کنید
فصل 16: قضاوت را به تأخیر بیاندازید
فصل 17: خود را به تحمل ابهام عادت دهید
فصل 18: صبر کنید و منتظر باشید
فصل 19: مسأله را زیر سر بگذارید و به خواب زمستانی بروید
پیوست الف: آیا مسأله را تجزیه و تحلیل کرده‌اید؟
پیوست ب: آیا از ذهن ناخودآگاهتان استفاده می‌کنید؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر تفکر خلاق: چگونه نوآور باشیم و ایده‌های جدید خلق کنیم؟
نویسنده
مترجممرضیه کیقبادی
ناشر چاپیانتشارات آینده پژوه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۸
زبانفارسی
شابک978-600-91719-2-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر تفکر خلاق

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب هنر تفکر خلاق

برای دریافت کتاب هنر تفکر خلاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.