معرفی و دانلود PDF کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده

عکس جلد کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده

کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده نوشته‌ی سید حمزه موسوی از جایگاه و تأثیر زبان در ایجاد تنش و درگیری در آینده سخن می‌گوید. این اثر همچنین از دیدگاه جامعه‌شناسانه و سیاست، زبان و زبان‌شناسی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه در حوزه‌ی جامعه‌شناسی، زبان‌شناسی و علوم سیاسی علاقه‌مند هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده می‌خوانیم:

تولید معنا در کلام نه تنها به بخش‌های آشکار وابسته است، بلکه بخش‌های ضمنی و نهفته را نیز در بر می‌گیرد. به این معنا که هر آنچه گفته می‌شود بر توده‌ای از پیش‌فرض‌های نگفته شده استوار است. به این ترتیب بخش مهمی از تحلیل انتقادی کلام، یافتن زوایای پنهان متن است.

از سوی دیگر فرایند پیچیده تعبیر با مشخصه‌های فراوانی همراه است. بخش عمده‌ای از آن به درک ما از واژگان، عبارات و جملات وابسته است. بخش دیگر به درک منظور نویسنده یا گوینده کلام وابسته است. باید دقت داشت که ارزیابی و قضاوت نیز نقش مهمی در تعبیرات ما بازی می‌کند: برای مثال قضاوت در مورد اینکه آیا شخص در مورد سخنی خاص با جدیت سخن می‌گوید یا خیر؟ قضاوت در مورد این که آیا ادعاهای مطرح شده به صورت آشکار یا نهان صدق هستند یا کذب؟

قضاوت در مورد اینکه آیا نوشته‌ها یا گفته‌های شخصی خاص بر اساس اصول و روابط اجتماعی و نهادی است یا خیر؟ علاوه بر این موارد بخش تبیینی و تعبیری را نیز باید افزود. ما همیشه سعی می‌کنیم دریابیم، که چرا اشخاص کلام خاصی را به کار می‌برند و دلایل آن‌ها را تبیین نماییم. باید دقت داشت که کار تبیین کلام گاهی اوقات بسیار ساده است و کلام آشکار و واضح است و یافتن روابط بین اجزای آن به سادگی انجام می‌گیرد، در جایی دیگر این روابط با دشواری‌هایی همراه هستند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: نظریات تحلیل کلام
فصل دوم: جنگ‌های شناختی و پیش‌بینی جنگ‌های آینده
فصل سوم: نظریه زبان‌شناسی جنگ‌های شناختی
فصل چهارم: نتیجه‌گیری
منابع
پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴۷
زبانفارسی
شابک978-622-248198-8
موضوع کتابکتاب‌های زبان شناسی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده

برای دریافت کتاب نقش زبان و زبان شناسی در جنگ‌های آینده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.