معرفی و دانلود PDF کتاب مکس پدیا

عکس جلد کتاب مکس پدیا
قیمت:
105000 تومان - 11.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مکس پدیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مکس پدیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مکس پدیا

کتاب مکس پدیا نوشته‌ی مهرداد جمال ارونقی به منظور آشنا کردن شما با تمامی مراحل یک تجارت خارجی به رشته‌ی تحریر درآمده است. در این کتاب روند خرید، تشریفات گمرکی و مراحل ترخیص کالا از مرحله‌ی نخست تا انتها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

هرچند یادگیری و آموزش مستلزم صرف هزینه‌هایی از قبیل وقت، تلاش و پول است اما قدم گذاردن در هر وادی بدون آموزش و یادگیری علوم مربوط به آن، فرد را متحمل مخارجی به مراتب بیشتر می‌نماید. این امر به ویژه در ارتباط با تجارت خارجی که از بدو شروع تا پایان با مخاطرات و خسران مالی احتمالی همراه است به خوبی نمایان می‌شود.

تجارت خارجی به مفهوم خرید و فروش کالا خارج از مرزهای داخل است. این تجارت با عنوان واردات و صادرات نیز شناخته می‌شود. انجام یک معامله خارجی حاوی دامنه‌ی گسترده‌ای از فعالیت‌ها و مراحلی خواهد بود که نیازمند اطلاعات بازرگانی، تجاری و گمرکی هستند. بدون شک این فرایند تا حدودی زمان بر و دارای خطرات بیشتری نسبت به تجارت داخلی است.

دکتر مهرداد جمال ارونقی، در کتاب مکس پدیا (Max pedia) اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با تمامی مراحل ترخیص کالا ارائه می‌دهد، این کتاب در واقع مرجعی کاربردی و تخصصی است که می‌تواند راهنمایی معتبر برای دست اندرکاران تجارت خارجی باشد. چرا که جمال ارونقی تمامی مراحل یک معامله بازرگانی را از قدم نخست که یافتن فروشنده خواهد بود تا انجام ثبت سفارش و ترخیص شرح می‌دهد.

کتاب مکس پدیا مناسب چه کسانی است؟

این کتاب با تأکید بر چگونگی انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک، به عنوان مرجعی معتبر راهگشای صاحبان کالا، کارگزاران، ترخیصکاران و دانشجویان است.

در بخشی از کتاب مکس پدیا می‌خوانیم:

یکی از تغییرات عمده دنیای تجارت در چند سال گذشته، افزایش بی‌سابقه اسناد الکترونیکی بوده است. مشکل تجارت بین‌الملل در دوران گذشته، جنبه‌های فنی انتقال اطلاعات نبوده است. نگرانی‌هایی که وجود داشت، این بود که آیا می‌شود تعداد نسبتا کافی از بنگاه‌هایی که درخواست و اراده و توانایی استفاده از فرم‌های الکترونیکی را دارند، پیدا کرد به صورتی که در کشورهای خود نیز مورد پذیرش باشند و آیا قوانین در هر کشور با چنین پذیرش‌هایی هماهنگ است یا نه. دولت‌ها می‌بایست برای واقعی ساختن سند الکترونیکی و تسهیل استفاده از آن در مبادلات در مورد آنچه اصل سند قانونی الکترونیکی، امضای الکترونیکی و نظایر آن را به وجود می‌آورد، توافق کنند.

فهرست مطالب کتاب

قسمت اول: سفارشات خارجی
قسمت دوم: انجام سفارشات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک
قسمت سوم: سازمان‌ها و کنوانسیون‌های بین‌‌المللی مرتبط با گمرک
منابع و ماخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مکس پدیا
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات261
زبانفارسی
شابک978-964-468-548-4
موضوع کتابکتاب‌های حقوق بازرگانی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
105000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مکس پدیا

امیر سیفی
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
کتاب کامل و جامعی بود فقط نسبت به قوانین جدید نیاز به بروزرسانی دارد
علی رستمی ابیوردی
۱۴۰۱/۱۱/۳
از برای کارکنان فنی گمرک و همچنین تجار بازرگانان و ترخیص کاران واجب و لازم است.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب مکس پدیا

برای دریافت کتاب مکس پدیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.