معرفی و دانلود کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم

عکس جلد کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم

محتوای نظام آموزشی در اسلام، از قرآن که اوّلین و مهم‌ترین سند مدوّن تعلیم و تربیت می‌باشد، آغاز گردیده است و همین منبع بود که دروازه‌های دیگر علوم و معارف اعم از علوم شرعی و مذهبی و علوم تجربی و مادّی را به روی مسلمانان گشود. زیرا این کتاب داعیه نزول از جهان غیب و هدایت همه بشر از تاریکی‌ها به سوی نور را دارد. قرآن کامل‌ترین کتاب آسمانی است که به‌منظور هدایت انسان‌ها نازل شده و خداوند در این کتاب شریف آن‌چه برای هدایت و سعادت بشر لازم بوده، بیان کرده است: همه‌ی حقایق در آن تبیین شده و انسان‌ها در مشکلات و فتنه‌ها با مراجعه به آن می‌توانند راه‌ حق را تشخیص داده و برنامه‌ی زندگی خود را بیابند و با عمل به آن به رستگاری برسند.

این کتاب برای ارتقای توانایی مربّیان، معلّمان و کسب توفیق بیشتر در دست‌یابی به اهداف آموزشی، آشنایی معلّمان، دانشجویان گرایش‌های مختلف رشته‌ی علوم تربیتی، علوم قرآنی و مربّیان قرآن و قرآن‌آموزان، با روش‌های روخوانی قرآن تدوین می‌‌گردد. فصل اوّل کتاب تحت عنوان کلیّات، به بررسی تربیت دینی، معرّفی اجمالی قرآن، برنامه‌ریزی درسی تعلیم و تربیت دینی در ایران، ملاحظات اجرایی در برنامه‌ی آموزش قرآن، رویکرد جدید برنامه‌ی آموزش قرآن، ویژگی‌های جدید تعلیم و تربیت دینی دوره‌ی ابتدایی، اصول حاکم بر آموزش قرآن، اهداف کلّی تعلیم و تربیت دینی دوره‌ی ابتدایی، اهداف کلّی آموزش قرآن در دوره‌ی ابتدایی، اهداف آموزش قرآن در هر یک از پایه‌‌های دوره‌ی ابتدایی، سرفصل‌های آموزش قرآن در دوره‌ی ابتدایی، محتوای آموزش قرآن پایه‌های مختلف ابتدایی، ضرورت آغاز آموزش قرآن از پایه‌ی اوّل ابتدایی، ارتقای سواد قرآنی آموزگاران، قرآن و زبان غیرمادری دانش‌آموزان و توصیه‌هایی برای کلاس درس قرآن پرداخته است.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته‌ی علوم تربیتی، امور تربیتی، علوم قرآنی به‌عنوان منبع اصلی درس روش‌های آموزش روخوانی قرآن به ارزش دو واحد تدوین شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل اوّل:کلیّات
فصل دوم:آموزش روخوانی قرآن
فصل سوم:آموزش روان‌خوانی قرآن کریم
فصل چهارم:مدّ و تنوین
فصل پنجم:حروف ناخوانا
فصل ششم :رفع التقاء ساکنین
فصل هفتم:قرائت و تجوید
فصل هشتم:آشنایی با مخارج حروف
فصل نهم:آشنایی با صفات حروف
فصل دهم:تمایز حروف
فصل یازدهم:تفخیم و ترقیق
فصل دوازدهم:ادغام
فصل سیزدهم:احکام میم ساکن، نون ساکن و تنوین
فهرست منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات ورای دانش
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۶
زبانفارسی
شابک978-600-138-014-3
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم

میثم نجفی
۱۳۹۹/۹/۵
با سلام وخسته نباشی
این خیلی خوبه ولی اگه امکان جستجوی یک کلمه و یا یک عبارت رو داشت دیگه بی نظیر میشد
با تشکر
یلدا محمدی
۱۴۰۱/۳/۹
واقعا عالی بود ممنون از کتابراه
محسن حسینی نژاد
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
بسیار کار بردی ممنونم از کاراتون
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم

برای دریافت کتاب روش های آموزش روخوانی قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.