معرفی و دانلود کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

عکس جلد کتاب همه چیز فرو می‌پاشد
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب همه چیز فرو می‌پاشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همه چیز فرو می‌پاشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد، اثر چینوا اِچه‌بی و ترجمه کامروا ابراهیمی است. این کتاب یک رمان مدرن آفریقایی بر پایه‌ی الگو‌های کهن و از نخستین رمان‌های آفریقایی است که تحسین منتقدان جهان را برانگیخته و شاهکار اچه‌بی محسوب می‌شود.

کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد (Things fall apart) به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. بیشتر داستان در روستای اوموفیا در کرانه‌ی شرقی رود نیجر رخ می‌دهد و نزاع فرهنگ سنتی بومیان را با استعمارگران در سال‌های پایانی قرن نوزدهم به تصویر می‌کشد.

چینوا اِچه‌بی(Chinua Achebe) در انگلستان بزرگ شده و به انگلیسی تحصیل و تدریس کرده است. اثر او زبانی فاخر دارد و سرشار از ضرب‌المثل‌های فرهنگ شفاهی نیجریه است. چینوا اِچه‌بی برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی بوکر سال 2007 شده است. او بیشتر شهرتش را مدیون نخستین رمانش همه چیز فرومی پاشد است.

در بخشی از کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد می‌خوانیم:
دوباره طبل به‌صدا درآمد و فلوت نواخته شد. اکنون در خانه‌ی اگواگو با حضور ارواح نیاکان، که تازه از دل خاک بیرون آمده و به زبان رمزگونه‌ی خود به‌هم سلام می‌کردند، غوغایی از صداهای لرزان فضا را پُر می‌کرد: آرو اُیام دو دو دو دوآی! خانه‌ی اگواگوها رو به جنگل بود. و از جمعیت فاصله‌ی زیادی داشت. مردم فقط پشت خانه را می‌دیدند و طرح‌ها و نقش‌ونگاری که زنان برگزیده و مخصوص در فواصل زمانی معینی روی دیوار کشیده بودند. این زن‌ها هیچ‌وقت توی کلبه را ندیده بودند. هیچ زنی ندیده بود. آن‌ها با نظارت مردها دیوارهای بیرونی را بعد از شستن رنگ زده بودند. اگر هم تصوری از درون کلبه داشتند، تصورات خود را پنهان می‌کردند. هیچ زنی هرگز درباره‌ی قدرتمندترین و سرّی‌ترین آئین‌های دینی قبیله چیزی نمی‌پرسید.

آرو اُیام دو دو دو دوآی، مثل زبانه‌های آتش گرداگرد آن کلبه‌ی تاریک و دربسته دمیده می‌شد. ارواح نیاکانی قبیله بیرون بودند. در این لحظه بی‌وقفه بر ناقوس فلزی می‌کوبیدند و صدای فلوت، بلند و تیزآوا در این ناآرامی شناور بود. ناگهان اگواگوها ظاهر شدند. فریاد زن‌ها و بچه‌ها به‌هوا بلند شد و پابه‌فرار گذاشتند. این رفتار غریزی بود. به محض این‌که زنی اگواگویی را می‌دید فرار می‌کرد. وقتی که، مثل آن روز نُه روح از بزرگ‌ترین ارواح نقاب‌دار قبیله با هم بیرون می‌آمدند، منظره‌ی وحشتناکی می‌شد. حتی اِم‌بافو هم پابه‌فرار گذاشت که برادرانش او را گرفتند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همه چیز فرو می‌پاشد
نویسنده
مترجمکامروا ابراهیمی
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات208
زبانفارسی
شابک978-964-243-590-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۷/۹
تم‌ کتاب، یه مقدار منو یاد کتابِ "صد سال تنهایی" انداخت... شخصیت‌ها، زیادن و ممکنه اولش یه ذره خسته کننده به نظر برسه، اما رفته رفته عادت می‌کنید و اگه صبر کنید، یه کتاب فوق العاده رو می‌خونید... خوبیِ داستان اینه که شما حین دنبال کردن روند داستان، با آداب و رسوم، سبک زندگی، فرهنگ و... آشنا می‌شید؛ اعتقاد به تناسخ، دور انداختن بچه‌های دوقلو، نسبت دادن صفتِ "زنانه" به هر عمل سخیفی، چند همسری مردان، مالکیت فرزند برای پدر، دفن نکردن جسد زن توسط خانواده همسرش و سپردن آن به خانواده پدری اش، تعدد خدایان، سیطره سفیدپوستان بر سیاه پوستان و...
مریم موگویی
۱۳۹۸/۹/۳
خرافات موجود در این داستان موج می‌زد اینکه مردم چه حوری خودشون رو و زندگیشورو دست خرافات داده بودند واقعان پند آموز بود و چه ظلم‌های که از قبله این خرافات به خودشون و به خصوص کودکان و بچه‌ها روا می‌داشتند واقعان متاثر کننده و دلخراش بود کتاب خوبی بود از این جهت که باز به ما یادآور می‌شد که خرافات رو از خودمون و دنیامون دور کنیم تا بتونیم بهتر زندگی کنیم با سپاس
Mahsa Chamani
۱۳۹۷/۱۱/۳
چقدر خوب تصویر میده بهت کتاب
واینکه من حتی رنگ لباساشون رو هم می‌دیدم
ویک خاصیت قشنگ داره این کتاب اگر امروز تا صفحه ۵۰ بخونی بعد از چندین روز شروع کنی ادامه‌اش رو به خوندن یادته که چه اتفاقاتی افتادوچی شد
داستانی بسیار شیرین
دوسش دارم
پروین Djs
۱۳۹۸/۸/۲۷
اینکه چطور سفیدپوستان در طول تاریخ همیشه خود رو برتر و مالک جهان و بقیه‌ی انسانها رو برده‌ی خود میدونن و با سیاست دین خیلی سریعتر و راحتتر بر اندیشه‌ها و قدرت اراده‌ی اونها حکم میرانند در این رمان تلخ به زیبایی به تصویر کشیده شده.
Nima Sobhani
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
حتما حتما بخونید. بی‌شک وارد دنیای جدیدی میکنه مخاطب رو. اتفاقها و داستانهایی که هیچ وقت نشنیدید و نخوندید. اینکه تونستم روزگار افریقایی‌های سالهای دور رو مرور کنم و کنارشون باشم واقعا لذت بردم. چقدر دوست داشتنی بود و پایان غم انگیزی داشت.
seyedeh effat alavi
۱۴۰۱/۲/۳
خرافات بوده و هست و خدای من چقدر میشه با علاقه مندی انسان‌ها به این مسائل بازی کرد و مهره چید و مهره جابجا کرد و سرنوشت‌ها و تاریخ‌ها رو عوض کرد و صمیمی ترین‌ها و عزیز ترین‌ها رو به راحتی در مقابل هم قرار داد.
Ygn Mrd
۱۳۹۹/۸/۱۲
این کتاب داستان بیرحمی اروپاییا یا خرافات قبیله‌ای نیست... هدف این کتاب بالاتر از ایناس.. چیزی ک *اکنک وُ* خودش رو بخاطرش دار زد خود فروختگی و بی غیرتی بود بی عرضگی
از دست ندید
ali forqhani
۱۳۹۷/۷/۳۰
عالی.. عالی.. عالی.. واقعا از خواندن رمانهای اروپایی خسته شدم. و این رمان ما را به جای دیگری می‌برد... دنیای شگفت انگیز افریقا..
محسن غضنفری
۱۳۹۸/۳/۱۸
کتاب خوبی بود
داستان جانداری داشت اما تهش خوب تموم نشد. اونی که انتظار میرفت نبود. ولی صد در صد پیشنهادش میکنم خوندنش تجربه خوبیه👌
Samira Mirshi
۱۳۹۷/۶/۱۸
کتابی با اپیزودهای متعدد
پایانی غیر دوست داشتنی
جامعه‌ای بسیار بدوی و مردسالار
استعمار و زیر دست شدن
قوانین بی‌عقلانه
Ali alavi
۱۴۰۱/۳/۲۲
تمام کتاب در این جمله ختم میشود
از وقتی که انسان‌ها تیراندازی بدون خطا را یاد گرفتند من هم یاد گرفتم که بدون فرود آمدن پرواز کنم.
جالب بود…
Saeed Pourali
۱۳۹۸/۱/۱۹
و چقدر همه چیز به سادگی فروپاشید.
کتاب عالی و یک ترجمه عالی.
آریا جمشیدی
۱۳۹۸/۵/۲۳
ظاهرا کتاب خوبیه ۳۰۰۰ هزار خریدم
Ali Noori
۱۳۹۷/۹/۱۳
یکی از شاهکارای دنیاس
MARYAM ISAZADEH
۱۳۹۹/۶/۷
خیلی خوب بود پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

برای دریافت کتاب همه چیز فرو می‌پاشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.