معرفی و دانلود کتاب کار، عشق یا بازی؟: استفاده از عواطف مثبت در زندگی

عکس جلد کتاب کار، عشق یا بازی؟: استفاده از عواطف مثبت در زندگی
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کار، عشق یا بازی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کار، عشق یا بازی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کار، عشق یا بازی؟: استفاده از عواطف مثبت در زندگی

یک راهنمای روان‌شناختی که به شما می‌آموزد با بازی کردن و مثبت‌اندیشی، زندگی شادتر و آرامش بیشتری را تجربه کنید. لنور تر و باربارا فردریکسون در کتاب کار، عشق یا بازی؟ از معجزه‌آفرینی عشق برایتان سخن می‌گویند. همچنین به شما یاد می‌دهند بازی کردن را به یکی از ارکان زندگی روزمره‌ی خود بدل کنید. ماهیت بازی‌ها، چیستی مثبت‌گرایی و شیوه‌ی بهره‌گیری از آن‌ها برای بهبود زندگی، موضوعات اصلی این اثر محسوب می‌شوند.

درباره‌ی کتاب کار، عشق یا بازی؟

از آخرین باری که بازی کرده‌اید، چند سال می‌گذرد؟ اصلاً آخرین صحنه‌ی بازی کردن خود را به یاد می‌آورید؟ در مورد موج‌های عاطفی چطور؟ چیزی از آن‌ها و تأثیراتشان بر زندگی‌تان شنیده‌اید؟ اگر شما هم مانند بسیاری از افراد تصور می‌کنید که بازی کردن تنها مختص کودکان است و بزرگسالان نیازی به بازی ندارند، و یا اینکه هرگز با مفهوم موج‌های عاطفی روبه‌رو نشده‌اید، حتم داریم پس از مطالعه‌ی کتاب کار، عشق یا بازی؟ هم نگاهتان نسبت به دو مقوله‌ی بازی و احساسات دگرگون می‌شود و هم می‌توانید زندگی فعلی‌تان را زیرورو کنید.

کتاب حاضر در حقیقت ترکیبی است از دو کتاب دیگر، که اولی Beyond love and work نام دارد و لنور تر (Lenore C. Terr) نگارش آن را به انجام رسانده و کتاب دوم نیز توسط باربارا فردریکسون (Barbara Fredrickson) نوشته شده و عنوان اصلی آن Positivity است. اثر پیش‌ vو که در سه بخش کلی تدوین شده، اطلاعات بخش اول را از کتاب لنور تر وام گرفته و مطالب بخش دوم آن نیز برگرفته از کتاب باربارا فردریکسون بوده است. بخش سوم این اثر، شامل تمریناتی است که در راستای بهبود حال روحی شما و پرورش مثبت‌اندیشی در زندگی‌تان طراحی و ارائه شده‌اند. شرح هر کدام از این بخش‌های سه‌گانه را در ادامه به صورت مفصل می‌خوانید.

بخش اول کتاب منحصراً بر بازی کردن و کار متمرکز شده‌. چیستی بازی و چرایی نیاز به آن در همین بخش برایتان روشن می‌شود‌. ویژگی‌های بازی‌ها، تشخیص اینکه چه رفتاری، بازی تلقی می‌شود و چه رفتاری هیچ شباهتی به بازی کردن ندارد، بازی‌هایی که ریشه در خیالات دارند، انواع بازی‌ها و قوانینی که بر آن‌ها حاکم است، بازی‌هایی که نوجوانان می‌توانند آن‌ها را انجام بدهند، ارتباط میان بازی و کار، بازی‌های دوران بزرگسالی، بُعد منفی بازی کردن و... موضوعاتی هستند که در این بخش تحلیل و بررسی می‌شوند. لنور تر که سال‌ها در زمینه‌ی نقش بازی در تمامی دوران زندگی تحقیق کرده و تاریخ آن را بررسی نموده، در این بخش از کتاب کار، عشق، یا بازی؟ نشان می‌دهد که بازی‌ها تأثیرات غیرقابل‌انکاری بر سلامت جسمی و روحی فرد دارند و می‌توانند به‌عنوان ابزاری برای درمان به کار بروند.

معرفی و دانلود کتاب کار، عشق یا بازی؟

بخش دوم کتاب به مثبت‌انگاری و اهمیت مثبت‌اندیشی در زندگی پرداخته‌ است. ماهیت مثبت‌گرایی و آشنایی با معنای آن، روش مثبت‌گرایی، دیدگاهی تازه در مورد مثبت‌گرایی، نقش افکار و عقاید انسان در زندگی، بررسی عمیق‌تر عواطف آدمی، روابط متقابل انسان‌ها، اهمیت عشق و خلاقیت در زندگی و... مباحثی هستند که در بخش دوم کتاب بدان‌ها اشاره شده. آنچه در این بخش بیان شده، در حقیقت ثمره‌‌ی تحقیقات باربارا فردریکسون در مورد روان‌شناسی مثبت است. این پژوهشگر و استاد دانشگاه طی سال‌ها تحقیق و حضور در کنفرانس‌های علمی، به نتایج شگفت‌انگیزی رسیده. نتایجی که اثرات باورنکردنی عشق را در رشد و پرورش کودکان اثبات می‌کنند. همین‌طور نشان می‌دهند که احساسات مثبت نه‌تنها زندگی شخصی، بلکه زندگی اجتماعی فرد را نیز دستخوش تغییر می‌سازند.

همان‌طور که انسان‌ها برای رسیدن به اوضاع جسمانی مطلوب، به ساعت‌ها تمرین و ورزش نیاز دارند، برای ارتقای زندگی روحی و روانی خود نیز ناچارند پیوسته به دنبال تمرین کردن باشند. خوشبختانه، بخش سوم کتاب کار، عشق یا بازی؟ مجموعه‌ای از تمرینات این‌چنینی را در اختیار شما قرار می‌دهد. توصیه می‌کنیم از این بخش سرسری عبور نکنید و مطالعه‌ی آن را جدی بگیرید.

اگر موفقیت‌های مداوم در زندگی، آرزوی قلبی شما است، اگر شما هم مایل‌اید سروسامانی به اوضاع و احوال روحی خود بدهید، اثر پیش‌ رو راهنمای خوبی برایتان خواهد بود. در عین حال، می‌توانید از نتایج یافته‌های روان‌شناختی باربارا فردریکسون و لنور تر نیز نهایت استفاده را ببرید. گفتنی‌ست ترجمه‌ی فارسی این کتاب را مهدی شریفیان به انجام رسانده و نشر مروارید نیز عهده‌دار چاپ و انتشار آن بوده است.

نکوداشت‌های کتاب کار، عشق یا بازی؟

  • نویسندگان توصیه‌های درمانی و نتیجه‌ی تحقیقات علمی خود را با روش ماهرانه‌ای به هم پیوند زده‌اند و کتابی شفاف و صمیمانه را ارائه نموده‌اند. گاهی متن این اثر آن‌قدر صمیمانه است که به عمق جان مخاطب نفوذ می‌کند. (پابلیشرز ویکلی)

  • مثال‌های فراوانی در زمینه‌ی اهمیت بازی کردن در بهبود اوضاع روانی افراد در کتاب کار، عشق یا بازی بیان شده‌اند. همچنین نویسندگان نشان می‌دهند که چطور می‌توان عشق به بازی را در وجود خود حفظ کرده و آن را بروز دهید. یک راهنمای مخاطب‌پسند برای خوانندگان عام و متخصص. (Kirkus Reviews)

  • کتابی فوق‌العاده که روش‌های مؤثری را برای داشتن یک زندگی شادتر به شما می‌آموزد. (دانیل گلمن، نویسنده و روان‌شناس آمریکایی)

  • بهترین کتاب سال. خواندن آن حس خوبی را به خوانندگان منتقل می‌کند. نسخه‌ای مطمئن و راه‌گشا برای رسیدن به شادی، سلامتی و خلاقیت در اختیارتان قرار می‌دهد. هرروز، تنها یک یا دو فصل از آن را مطالعه کنید. (دانیل گیلبرت، استاد روان‌شناسی دانشگاه هاروارد و نویسنده)

کتاب کار، عشق یا بازی برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به کتاب‌های روان‌شناختی برای اینکه با تأثیرات بازی کردن و عشق ورزیدن در رشد کودکان آشنا شوند و به تأثیرشان در زندگی بزرگسالی افراد پی ببرند، می‌توانند اطلاعات گسترده‌ای را از کتاب کار، عشق یا بازی دریافت کنند.

در بخشی از کتاب کار، عشق یا بازی؟: استفاده از عواطف مثبت در زندگی می‌خوانیم

جربه‌های عاطفی مانند خوشی، ترس و خشم پایه‌های بیولوژیک و موروثی دارند و در سیستم عصبی ما شکل گرفته‌اند و با وجود قدمت خود همیشه امکان نرمش و تغییر در آن‌ها وجود دارد. محقق و همکار فردریکسون دکتر لیزا برت در تحقیقات خود به نرمش قابل ملاحظه‌ای در سیستم عصبی اشاره می‌کند و از هسته‌ی عواطف که به‌صورت احساس «خوش» یا «ناخوش» بروز می‌کند، نام می‌برد، سپس عواطف مشخص و گوناگونی چون ترس، خشم یا شادی به‌دست می‌آیند. این ادراک اولیه‌ی خوش و ناخوش در مرحله‌ی بالاتر آگاهی و ادراک ذهنی همان شناخت عاطفی ما است.

توان تشخیص و تمیز این حالت‌های جسمی و رسیدن به عواطف مختلف چه نتیجه و فایده‌ای برای ما دارد؟

می‌دانیم که عواطف به‌تنهایی از سیستم عصبی و ژنتیکی سرچشمه و شکل نمی‌گیرند بلکه در هر لحظه خاطرات، یادگیری و دانش ما، زبان و تکلم و ارتباط با دیگران نیز سازنده‌ی عواطف هستند و می‌توان آن‌ها را جزئی از کل بزرگ‌تر و ارتباط متقابل دانست که به ما انرژی و شادی می‌دهند.

عواطف در بقای نسل نقش مهمی داشته‌اند و شباهت و جنبه‌های مشترک عاطفی، اجتماعی و عقیده‌ای در رشد و تکامل مؤثر بوده‌اند.

همچنین افکار و عقاید نیز می‌توانند در تعیین و تشکیل عواطف مؤثر باشند. برای مثال عبادت و ذکر، مراسم و شعائر دینی و اجتماعی احساس همبستگی و شادی می‌آورند.

در مورد عشق، چنانچه این احساس را به روابط عاشقانه و تعهد بین دو نفر محدود کنیم، از عمق آن در تماس‌های ‌کوتاه و زودگذر در زندگی در دوستی‌ها و صمیمیت که نوعی از عشق هستند، ‌غافل خواهیم ماند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار مترجم
بخش اول: بازی و کار
1. بازی چیست و چرا نیاز به بازی داریم؟
2. خصوصیات بازی
3. آیا دارم بازی می‌کنم‌؟
4. بازی و مراحل رشد
5. بازی‌های خیالی، ‌خشونت و غریزه‌ی جنسی
6. انواع بازی و قوانین آن
7. بازی نوجوانان
8. بازی و کار
9. بازی در بزرگسالی
10. جنبه‌های ‌منفی بازی
بخش دوم: عواطف مثبت و خوشبختی
1. آشنایی با مثبت‌گرایی
2. شیوه‌ی مثبت‌گرایی
3. نگاهی نو به مثبت‌گرایی
4. موج‌های ‌عاطفی
5. نقش افکار و عقاید
6. نگاهی عمیق‌تر به عواطف
7. عواطف و روابط متقابل
8. حضور عشق و خلاقیت ذهن
بخش سوم: راهنمایی و تمرین
1. تمرین (تمرکز ذهنی)
2. تمرین: عشق و یافتن خوبی‌ها
3. چرا باید منفی‌گرایی را کاهش داد؟
4. افزایش مثبت‌گرایی
5. خلاصه و نکات بخش سوم
6. پیش‌بینی آینده
7. در پایان، نگاهی به عشق
8. راهنمای خود باشید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کار، عشق یا بازی؟: استفاده از عواطف مثبت در زندگی
نویسنده،
مترجممهدی شریفیان
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات94
زبانفارسی
شابک978-622-324-061-4
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کار، عشق یا بازی؟

حسین پارسا
۱۴۰۲/۸/۷
از اینکه پیر مردی چون من رو برد به دوران بچگی و نشاطی که در من ایجاد کرد که در این سن بازی کردن عشق است. و در جمع بودن حتی در گروه‌های ورزشی در پارک و بیرون آمدن در آن زمان از زندگی روز مره و ایجاد انگیزه برای کار، عشق و ‌بازی، کتاب خوبی است و میتونه همه رفتار‌ها و باورهای غلط زندگی رو اصلاح کنه
ح ق
۱۴۰۲/۸/۴
دیشب از بیخوابی نصف کتاب رو خوندم
کتاب سعی میکنه با کلمات حساب شده راههای مثبت اندیشی و عاشقانه زندگی کردن و دوست داشتن کوچکترین اتفاقات مثبت، انگیزه شما رو بالا ببره
حس خوبی تو این چند ساعت داشتم ممنون از کتابراه
شاد باشید
فائقه
۱۴۰۲/۸/۴
یه کتاب خوب و آموزشی و روان شناختی هست و در مورد تاثیر بازی در زندگی و افکارمون صحبت میکنه وخیلی روان و ساده و قابل فهم هست
و اینکه بعضی بازی هم در کودکی و نوجوانی چقدر در روحیه‌ی آدم‌ها تاثیر گذاره من که پسندیدم
م.ع
۱۴۰۲/۸/۱۲
کتابی است بسیار خوب برای افزایش مثبت گرایی و تلطیف زندگی و افزودن تفریحات سالم و مفید به زندگی. و در عین حال با آموختن بعضی بازی‌های معرفی شده باعث بهتر شدن روابط با فرزندان و دوستان میشود
عدنان یوسفخانی
۱۴۰۲/۸/۱۰
کتاب خیلی قشنگی بود واقعا برای هرد فرد و هر پدر و مادری این کتاب خوبه و در مورد بازی و روانشناسی کودک و رشد صحبت میکنه
مجتبی اسماعیلی
۱۴۰۲/۸/۵
عالی و بسیار کاربردی و لازم جهت والدین از سواد روانشناسی کودک و رشد و بازی واقعا برای هر پدر و مادری دانستن این مطالب از نان شب واجب تراست
رضا زمانی
۱۴۰۲/۹/۶
نویسنده استاد دانشگاه و شخص مشهور و متخصصی در زمینه روانشناسی مثبت است و در زمینه هیجانات مثبت کار کرده
نرگس
۱۴۰۲/۸/۷
کتاب روی مثبت گرایی و مثبت اندیش بودن و اینها صحبت میکنه من یک بخش کمی از کتاب رو خوندم و بنظرم کتاب خوبیه مطالعه کنید
تورج سهرابی
۱۴۰۲/۸/۱۱
با سلام خسته نباشید محتوای کتاب عالی تبریک به خاطر انتخاب شایستون ولی ترجمه می‌تونست جذاب تر باشد
نگین
۱۴۰۲/۸/۸
چقدر قشنگ و زیبا در مورد ضرورت وجود بازی در زندگی فارغ از اینکه چه سنی داریم در این کتاب صحبت شده
Zohereh
۱۴۰۲/۸/۵
جالبه اما نوع نوشتن نویسنده رو دوست نداشتم البته که این به سلایق ادم‌های مختلف بستگی داره
محمد جواد قریشی
۱۴۰۲/۸/۱۶
به نظرم خیلی ساده بیان شده و عوامل دیگه هم تاثیر داره که بیان نشده
taha gahfar
۱۴۰۲/۸/۲۷
کتاب روانشناسی خوبی بود. کتاب رو خواندمخیلی موثر بود
زهره طالبی اطهر
۱۴۰۲/۸/۲۱
به درد خانواده دوست‌ها و بچه دارها میخوره مطالعه ش کتید
فرناز ق
۱۴۰۲/۸/۲۰
مطالب آموزشی خوب است اما بسیار طولانی و خسته کننده.
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب کار، عشق یا بازی؟

برای دریافت کتاب کار، عشق یا بازی؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.