معرفی و دانلود PDF کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

عکس جلد کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی
قیمت:
41000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی به قلم ایرج زینال زاده، به مباحثی چون شرایط تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، قوانین و کنوانسیون‌های موردنیاز در حمل و نقل بین‌المللی و داخلی و... می‌پردازد.

سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در جهت گسترش و توسعه شبکه راه‌آهن به کشورهای همسایه و همچنین امکان برقراری ارتباط توسط شبکه مذکور، باعث شده تا موقعیت ترانزیتی ایران در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد. عملیات ترانزیت خارجی سبب شده تا بخش‌های تجاری، حمل و نقل بین‌المللی، خدمات و... درگیر شوند و به این ترتیب فرصت اشتغال و رشد اقتصادی ایجاد شود.

علاوه بر بخش‌های ذکر شده سازمان‌هایی نیز در مسیر ترانزیت خارجی درگیر هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کشور، گمرک جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و... اشاره کرد که ایرج زینال زاده در کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی (applied trade transit and transport) به نقش، جایگاه و عملیات انجام شده توسط هر یک از آن‌ها می‌پردازد.

مسائل و اطلاعات مربوط به شرایط تاسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، موضوع فعالیت آن‌ها، اطلاعات مورد نیاز رانندگان در مسیر ترانزیت و مدارک مربوط، اطلاعات مربوط به ترانزیت خارجی در گمرک، تشریفات مربوطه در گمرک ورودی و خروجی، ممنوعیت‌ها و تسهیلات کنوانسیون TIR در ترانزیت خارجی و مسائل و اطلاعات مربوط به حمل‌و‌نقل دریایی، طبقه‌بندی کشتی‌ها Liner و Tramp و سایر کشتی‌ها، حمل و نقل گاز، از جمله مواردی است که در بخش‌های مختلف کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد.

کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی برای چه کسانی متاسب است؟

این کتاب برای تمامی سازمان‌های درگیر در ترانزیت خارجی و حمل ‌و‌ نقل بین‌المللی، برنامه‌ریزان توسعه اقتصادی و همچنین دانشجویان رشته‌های اقتصادی و بازرگانی مفید و قابل استفاده است.

در بخشی از کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی می‌خوانیم:

بعد از ورود کشتی به محدوده (اولین بندر تخلیه کشتیرانی) طی اعلامیه آمادگی، زمان ورود کشتی را به صاحب کالا اطلاع خواهد داد. اطلاع آمادگی در روزهای کاری بین ساعات اداری بندر مربوطه قابل ارائه و معتبر خواهد بود. زمان مجاز با آغاز ساعات اداری در روز بعد از ارائه اعلامیه آمادگی شروع خواهد شد حتی اگر تخلیه زودتر شروع شود. کلیه زمان‌ها از شروع زمان مجاز تا پایان تخلیه به حساب صاحب کالا خواهد بود.

نکته 1: اعلامیه آمادگی کشتی‌های حامل روغن و مایعات در هر زمان از شب روز کاری (بجز تعطیلات) معتبر بوده و زمان مجاز تخلیه 6 ساعت پس از ارائه اعلامیه شروع خواهد شد حتی اگر تخلیه زودتر شروع شود.

نکته 2: چنانچه کشتی جهت تخلیه تمام یا بخشی از محموله به بندری غیر از بندر ورودی اولیه اعزام شود، زمان دریانوردی بین بنادر به حساب سازمان محسوب خواهد شد.

نکته 3: زمان صرف شده جهت باز کردن اولیه درب انبارها (یک نوبت در هر بندر) جزو زمان مجاز محسوب نخواهد شد.

زمان‌های معطلی عملیات بخاطر نقض تجهیزات کشتی به‌ عهده مالک کشتی خواهد بود. و در مورد خرابی جرثقیل‌ها، مدت زمان توقف تخلیه به ‌دلیل مذکور به نسبت تعداد انبارها جزو زمان مجاز محسوب نخواهد شد. ولی چنانچه عوامل پیمانکاری تخلیه، بر حسب تشخیص کارشناس او باشد، (باعث خرابی تجهیزات) گردند، کلیه زمان‌های مربوطه جزو زمان مجاز محسوب می‌گردد. صاحب کالا موظف است بلافاصله پس از اطلاع از ورود کشتی به بندر تخلیه، اعلام آمادگی کشتی برای تخلیه که توسط کشتیرانی اعلام می‌گردد، ضمن درخواست از سازمان بنادر و هماهنگی با کشتیرانی در اولین زمان ممکن نسبت به تعیین اسکله امن و متناسب جهت پهلو گرفتن کشتی و شروع تخلیه اقدام نماید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: کلیاتی در مورد حمل‌و‌نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی
فصل دوم: امور گمرکی - ترانزیت خارجی
فصل سوم: شرایط تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی
فصل چهارم: حمل و نقل بین‌المللی (دریایی، جاده‌ای و هوایی)
فصل پنجم: قوانین و کنوانسیون‌های موردنیاز در حمل و نقل بین‌المللی و داخلی
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات143
زبانفارسی
شابک978-964-468-490-6
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد، کتاب‌های حقوق بازرگانی
قیمت نسخه الکترونیک
41000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

donya khosravi
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
میخواستم در مورد حمل و نقل بین المللی بیشتر تحقیق کنم دیدم این کتاب ۵ ستاره گرفته فکر کردم خوبه، ولی با خوندن کتاب تنها نتیجه‌ای که گرفتم این بود من به عنوان یه دانشجویه راه و ترابری خیلی بیشتر از اقای زینال زاده بلدم، اکه این اقا استاد دانشگاه هستن این کتاب فقط به درد دانشجوها ش برای پاس شدن و هیچ درساشون میخوره گونه کاربردی نداره. کتاب حمل و نقل بین المللی نباید انقد سطحی و غیر حر فه‌ای باشه، مگه برای مقطع ابتدایی نوشته باشند
مهدی رضا آزادان
۱۴۰۰/۱/۸
برای شناخت، شروع و درک کلی از حمل و نقل بین المللی بسیار خوب بود، از استاد زینال زاده سپاسگزارم و برای تمام همکاران صنعت حمل و نقل آرزوی سلامتی و سربلندی دارم
فرید الدین عندلیب
۱۴۰۱/۴/۸
کتاب حمل و نقل بین الملل جناب زینال زاده متنی روان ندارد و برای دانشجویان و افراد مبتدی کاربردی نخواهد بود. در کل کتاب کامل و جامعی نیست
آتنا یزدانی
۱۴۰۱/۹/۲۱
انشاالله کتاب‌های تخصصی در حوزه گمرک و حمل و نقل بین المللی افزایش یابد
امیر سیفی
۱۴۰۱/۸/۲۴
کتاب خوب و‌کاملی در زمینه حمل ونقل می‌باشد فقط نیاز به بروزرسانی دارد
صابر باقرزاده
۱۴۰۱/۸/۲۲
نیاز هر تاجری که دنبال صادرات و فروش بین المللی هست
behnam Yousefi
۱۴۰۰/۱/۲۳
با سلام کتاب بسیار خوب و کاربردی است
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

برای دریافت کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.