معرفی و دانلود کتاب راه و چاه سفر

عکس جلد کتاب راه و چاه سفر
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راه و چاه سفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راه و چاه سفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راه و چاه سفر

کتاب راه و چاه سفر نوشته‌ی زهرا پارسای، با ارائه‌ی راهکارهای عملی و ساده به شما کمک می‌کند تا میزان لذت خود را از سفر افزایش دهید.

درباره‌ی کتاب راه و چاه سفر:

بسیاری از ما برای تعطیلات برنامه سفر در نظر می‌گیریم. به همین منظور شاید مرخصی بگیریم، برنامه‌های دیگر را به تعویق انداخته یا حتی بودجه‌ای خاص کنار بگذاریم. اما اگر اصول سفر کردن را رعایت نکنیم متاسفانه نتیجه مطلوب را نمی‌گیریم و از سفر خود لذت نمی‌بریم.

حس خوب حاصل از سفر شاید نتیجه مطلوب بسیاری از ما باشد که اگر اصول سفر کردن را به درستی رعایت نکنیم متاسفانه تمام تلاش‌های ما بی‌نتیجه می‌ماند. برخی از ما شاید بعد از چند بار امتحان کردن روش‌های مختلف و بی‌نتیجه ماندن آن‌ها مأیوس شده باشیم؛ اما فراموش نکنید، سفر کردن هم مانند بسیاری از جنبه‌های زندگی ما اصول و قواعد خاص خودش را دارد. پس برای لذت بردن از سفر باید این اصول را در قدم اول شناخت و بعد در زمان مناسب به کار برد.

کتاب حاضر حاصل مطالعات زیاد و تجربه نویسنده در این زمینه است. شاید مقالات و کتاب‌های مختلفی به این اصول اشاره کرده باشند، اما در این کتاب شما با راهکارهای عملی و ساده که حاصل تجربه سفرهای متعدد نویسنده است می‌توانید به صورت گام به گام میزان لذت خود را از سفر افزایش دهید.

افرادی که این کتاب را برای مطالعه انتخاب می‌کنند و وقت می‌گذارند برای بُعد تفریحی زندگی خود ارزش قائل هستند. افراد زیادی حتی در بخش‌هایی که باید، حاضر نیستند این وقت را صرف کنند تا کمی سطح استاندارد زندگی خود را ارتقا دهند و لذت بیشتری را تجربه کنند. به همین علت هم است که به ‌سرعت این کتاب را کنار می‌گذارند؛ اما شما با مطالعه کتاب حاضر، این فرصت را به خود می‌دهید که از طریق راهکارهای پیشنهادی، از سفرهایتان بیشترین لذت را ببرید.

در بخشی از کتاب راه و چاه سفر می‌خوانیم:

سفر کردن، باعث افزایش انرژی می‌شود. این موضوع علل مختلفی دارد. شما در سفر، با شرایط غیرقابل پیش‌بینی مواجه می‌شوید که باعث می‌شود تا در شرایط مشابه، به علت تجربه‌ای که کسب کرده‌اید، احساس بهتری داشته باشید و با انرژی بیشتری به حل امور بپردازید. از طرفی افراد زیادی، تنها به این علت سفر می‌کنند که انرژی ازدست‌رفته را جبران کنند.

متأسفانه زندگی در شرایط پرهیاهوی امروزی کاری بس دشوار است. علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد فنّاوری در جنبه‌های مختلف زندگی به کمک بشر آمده، این مهمان نوظهور علاوه‌بر پیچیده کردن امور، سهم بسزایی در افزایش استرس در انسان داشته است. انسان امروزی، به نحوی در برخی از جنبه‌های زندگی به خدمت فنّاوری درآمده است. همین چک کردن‌های دائم گوشی همراه مصداق بارزی از این دام است که متأسفانه بشر در آن افتاده است.

این عامل از یک‌سو و دور بودن از زندگی در دامان طبیعت از سوی دیگر نیاز بشر را به سفر برای تجدید قوا بیش‌ازپیش پررنگ می‌کند. به‌همین‌خاطر اغلب افراد، در اندک فرصت به‌دست‌آمده به دنبال پناه بردن به دامان طبیعت برای جبران مافات هستند. این فرصت‌های کوتاه به افراد کمک می‌کند تا سطح انرژی بیشتری را تجربه کنند و با نشاط بیشتر به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
اصلاً چرا سفر
نیازهای ما
چرا سفر؟
فواید سفر
وقت نداریم...
در تعطیلات
خارج از تعطیلات
کجاها برویم
شرایط آب ‌و هوایی
نقشه
انواع سفر
یک ‌روزه یا چند روزه؟
نواع سفر بر اساس مرز جغرافیایی
انواع سفر بر اساس نوع فعالیت
خودمان بریم سفر یا با تور بریم؟
مزایای سفر با تور
معایب سفر با تور
مزایای سفر شخصی
تصمیم نهایی
برنامه‌ریزی گام ‌به ‌گام سفر
هدف سفر
مقصد سفر
تأمین هزینه‌ها
بررسی و انتخاب تورها
مسیر سفر
اقامتگاه‌ها
فعالیت‌ها
درجه سختی
لوازم ضروری
هماهنگی‌ها و رزروها
بیمه
لذت
رفتار مناسب در سفر
اصول اولیه
حقوق مسافران
بخشی از منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راه و چاه سفر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-622-6346-74-0
موضوع کتابکتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راه و چاه سفر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راه و چاه سفر

برای دریافت کتاب راه و چاه سفر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.