معرفی و دانلود کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی

عکس جلد کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی

کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی نوشته‌ی ویمالا بالاکریشنن و هک سولو، به بررسی فاکتورهای مؤثر بر استفاده از رسانه‌های اجتماعی در یادگیری الکترونیکی به خصوص با هدف‌گیری فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب می‌پردازد.

ویمالا بالاکریشنن (Vimala Balakrishnan) و هک سولو (Huck Soo Loo) در کتاب به کارگیری رسانه در ‌‫آموزش مجازی (Social media in e-learning)، بر تلفیق رسانه‌های اجتماعی با سیستم‌های مدیریت یادگیری در دانشگاه‌های مجازی تأکید دارند و معتقد هستند که با توجه به قابلیت‌ها و کارکردهای آموزشی رسانه‌های اجتماعی، این یکپارچگی، موجب افزایش ارتباطات و همکاری مشترک بین دانشجویان و اساتید می‌شود و مزایای زیادی را در انجام فعالیت‌های آموزشی و یادگیری به همراه خواهد داشت.

با معرفی فیس‌بوک و توییتر، رسانه‌های اجتماعی از محبوبیت زیادی برخوردار شدند. امروزه فیس‌بوک، یکی از مهم‌ترین سایت‌های شبکه‌ی اجتماعی محسوب می‌شود که تعداد افراد فعال در آن بیش از 800 میلیون نفر است. فیس‌بوک، ابزاری را در اختیار دانشگاهیان و دانشجویان قرار می‌دهد تا از طریق آن به بحث و گفتگو درباره‌ی مطالب و فعالیت‌های مرتبط با دروس دانشگاهی بپردازند.

ممکن است این بحث‌ها توسط اعضای جامعه‌ی دانشگاهی یا دانشجویان آغاز شود. علاوه بر این، اعضای جامعه‌ی دانشگاهی یا اساتید می‌توانند یک شبکه را تشکیل دهند و از طریق آن، با علایق و نظریات و کارهای یکدیگر آشنا شوند. این امر موجب تقویت و افزایش همبستگی در بین آن‌ها خواهد شد.

مطالعات نشان داده است که دانشجویان، دانش آموخته شده‌ی خود را از طریق فیس‌بوک با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. به عنوان مثال، 60% از دانشجویان ادعا کرده‌اند که از شبکه‌های اجتماعی برای بحث درباره موضوعات علمی و آموزشی استفاده می‌کنند و 50% از آنان بیان کرده‌اند که از شبکه‌های اجتماعی برای بحث درباره‌ی موضوعات درسی خود استفاده می‌کنند. استفاده افراطی از فیس‌بوک همراه با احساس تعلق اجتماعی یاد گیرنده، موجب عملکرد علمی بهتر آن‌ها می‌شود.

اعتقاد بر این است که سایت‌های شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیس‌بوک به افزایش مهارت‌های اجتماعی دانشجویان، حل اختلافات و بهبود مهارت خواندن و نوشتن آن‌ها کمک می‌کنند. همچنین اعضای جامعه‌ی دانشگاهی با بهبود تعاملات اجتماعی با دانشجویان از طریق استفاده از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توانند میزان تعامل و درگیر شدن با آن‌ها را افزایش داده و فضای یادگیری کارآمدی را ایجاد نمایند.

یکی دیگر از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی محبوب، توییتر با پلت فرمی است که بلاگ‌نویسان کوچک از آن استفاده می‌کنند. توییتر جزو 100 ابزار یادگیری الکترونیکی برتر در جهان است و یوتیوب در جایگاه دوم قرار دارد. از فوریه 2012، در حدود 462 میلیون کاربر در توییتر ثبت نام کرده‌اند و این رسانه دارای بیش از 100 میلیون کاربر فعال است و روزانه بیش از 200 میلیون توئیت در این رسانه تولید می‌شود و همچنین بیش از 1.6 میلیارد جستجو در یک روز در این رسانه مدیریت می‌شود.

در بخشی از کتاب به کارگیری رسانه در ‌‫آموزش مجازی می‌خوانیم:

آمار سراسر دنیا نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از کاربران رسانه‌های اجتماعی، نسل جدید هستند. جوانان، دید بازتری نسبت به ایده‌ها و تکنولوژی‌های جدید دارند، شاید همین امر، بهتر بتواند دلیل دیدگاه مثبت‌تر جوانان نسبت به استفاده از رسانه‌های اجتماعی در یادگیری الکترونیک را توضیح دهد. در حقیقت، شاید بتوان نسل جوان امروزی را بومیان دیجیتال، یا گاهی اوقات به نام ''دانش‌آموزان عصر جدید'' نامید (راینهارت، ابنر، بهام و کوستا، 2009). این دانش‌آموزان عصر جدید، از زمانی که خیلی کوچک بودند از کامپیوتر و ابزارهای ارتباطاتی استفاده می‌کردند، بنابراین با ابزارها و همکاری‌های مبتنی بر کامپیوتر - همانند رسانه‌های اجتماعی - راحت‌تر هستند.

این الگو، در سایر افراد نیز مشاهده شد، مثلاً مشخص شد که کاربران با سنین بالاتر (بیش از 50 سال)، با استفاده از تکنولوژی‌هایی از قبیل خدمات پیام کوتاه و پیام‌های فوری راحت‌تر هستند (اسمیت، راجرز و برادی، 2003). علاوه بر این، فایائل و همکارانش (2009) به آنالیر محتوایی حدود 6000 پروفایل مای اسپیس پرداختند و مشخص شد که کاربران جوان‌تر، پست‌های چند رسانه‌ای بیشتری از قبیل ویدئو و موسیقی را در آنجا به اشتراک می‌گذارند؛ بنابراین، آشنایی با رسانه‌های اجتماعی موجب می‌شود که کاربران جوان‌تر، بیشتر از کاربران دارای سنین بالاتر با گزینه سهولت استفاده موافق باشند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
رسانه‌های اجتماعی و یادگیری الکترونیکی
مواد و روش‌ها
نتایج و بحث
نتیجه‌گیری
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی
نویسنده،
مترجممحبوبه سادات یاسینی
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷
زبانفارسی
شابک978-622-6198-98
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی

برای دریافت کتاب به کارگیری رسانه در آموزش مجازی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.