معرفی و دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

عکس جلد کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مثابه گنجینه‌ای تمام‌نشدنی و ظرفیتی گسترده برای فرهنگ و ادب کشور تلقی می‌شوند که همچنان‌که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده‌اند باید از آنها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.

کتاب «دا» را می‌توان بهترین نمونه در این راستا به شمار آورد که در واقع امروزه به مثابه یک نقطه عطف در تاریخ نشر کشور شناخته شده و کارکرد دارد. این کتاب، خاطرات سیده‌زهرا حسینی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی در دو شهر بصره و خرمشهر است و سال‌های محاصرهٔ خرمشهر توسط نیروهای عراقی محور مرکزی کتاب را تشکیل می‌دهد.

حسینی در آن زمان دختر هفده ساله‌ای بوده و گوشه‌ای از تاریخ جنگ را بازگو می‌کند که غالباً به اشغال و فتح خرمشهر مربوط می‌شود. حسینی در این کتاب، خاطرات خود از روزهای آغاز مقاومت و روزهای پس از آن را با جزئی‌ترین موارد روایت می‌کند تا آنجا که این گونه جزیی‌نگری و بیان لحظه به لحظه وقایع باعث شده تا بسیاری آن را رمان بنامند؛ حال آنکه این کتاب سراسر مبتنی بر رویدادهای واقعی و خاطرات حقیقی سیده زهرا از آن روزهاست. راوی در آن روزها تنها 17 سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است؛ خاطراتی که راوی حدود 20 سال آن‌ها را درون سینه خود همچون یک راز حفظ کرد و حرفی از آن نزد. در این کتاب ناگفته‌هایی از جنگ بیان شده که تاکنون کسی از آن‌ها حرف نزده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۱۲
زبانفارسی
شابک978-964-506-488-2
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

ابراهیم نورالدین
۱۳۹۹/۱/۱۷
با سلام و درود بر تمامی شهدای راه حق خصوصا شهدای پر افتخار کربلا و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و درود به تمامی خانواده‌های معزز شهده و بازماندگان حماسه جاوید دفاع خرمشهر
روز دهم مهرماه ۲۲ نفر از مجاهدان سپاه آغاجاری
به فرماندهی جانباز فداکار مرحوم عبدالعظیم نساج در محور گمرک مستقر شدند و پس از طاقت فرسا
درگیری‌های و شدید با درایت مثال زدنی مرحوم نساج به سختی از محاصره خارج شدند. سپس آن شب جهت مختصر استراحتی در مدرسه دریابد رسایی مستقر شدند و با جنایت بعثی‌ها تعدای از آن‌ها در کنار مجاهدان خرمشری مظلومانه شهید و تعداد دیگری به شدت مجروح شدند. روایت روزهای سخت دفاع خرمشهر و آن حماسه جاوید و جنایت بعثی‌ها در بمباران مدرسه دریابد رسایی با خیانت منافقین را بارها شنیدم و با مطالعه کتاب دا و روایت دقیق خانم حسینی تصوراتم از آن فاجعه دردناک کاملتر شد.
روح شهدای پاک میهن شاد و یادشان گرامی.
Hemmat .N
۱۳۹۹/۱/۲۱
کتاب «دا» یکی از بینظیر‌ترین کتاب‌های با موضوع دفاع مقدس است. کتابی که بیشتر روایات و گفتمان‌های جنگ را به چالش می‌کشد. کتابی که روایتگر آن شیر زنی از دیار حماسه و خون است و روایت‌های او از جنگ، جگر بسیاری از دلاور مردان را نیز آب می‌کند.!! حضور سرکار خانم حسینی در جنگ، حماسه‌ای تلفیقی اما بیشتر و دیدنی است: شجاعت، رأفت، ایثار، مردانگی، خدمت، شکوه سطوت در کنش‌های رزمی او موج میزند. او مردانه زنی است که حماسه‌اش در کمال شجاعت، روح زنانه‌اش را از دست نمی‌دهد. روایت‌های زنانه‌ی او از دفاع مقدس به همان اندازه باشکوه است که حماسه‌های مردانه اش!بعضی روایت‌های او آنقدر حماسی‌اند که ممکن است برای برخی جوانان امروزی که زمان دفاع مقدس را تجربه نکرده اند، باورش سخت باشد. این روایت‌های حماسی و غیر قابل باور اما حقیقی است که او را به یک «اسطوره» تبدیل کرده‌اند.
Sahar Naz
۱۳۹۶/۸/۲۹
شبها این کتاب رو تا دیر وقت میخوندم بخاطر مشغله روزها وقت نداشتم اما وقتی شروع به خوندنش میکردم نمیفهمیدم ساعت چگونه‌کذشت یا اینکه بعضی اوقات غرق در کتاب وحشت میکردم بعضی اوقات اشک‌میریختم خیلی دلم میخواد لیلا و زهرا رو از نزدیک ببینم من جنوب زندگی میکنم بارها رفتم خرمشهر هنوز اثار ترکش‌ها و تیر‌ها روی دیوارها هست درود بر بانوان استوار و محکمی چون خواهران حسینی درود بر همه افرادی که از جونشون برای شهرشون و خاکشون مایه گذاشتن بسیار زیبا و خواندنی بود. تشکر از انتشارات سوره مهر و نرم افزار خوب شما
Alireza Shahpoori
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سلام اسلامی و درود ایرانی
فرهنگی که بیش از هزار سال با این آب و خاک گره خورده.
توکل به خدا و توسل به اهل بیت در کنار جنگیدن برای دفاع از خاک ایران برای من در این کتاب بسیار بسیار لذت بخش بود. هم به ایرانی بودنم افتخار کردم و هم به داشتن تکیه گاه‌هایی از جنس اهل بیت.
متاسفانه در این روزها کم و
نیستن هم وطن‌هایی که فقط میخوان ایرانی باشن
یا
فقط سعی میکنن مسلمون خوبی باشن
و این بین ما شکاف ایجاد کرده
دو دسته شدیم همدیگه رو متهم میکنیم. سرکار خانم زهرا در این کتاب برای ایران تا پای جان جنگیدن و در لحظاتی که نتونستن تحمل کنن به اهل بیت توسل کردن.
و در نهایت به نتیجه رسیدن
رضا ...
۱۳۹۹/۸/۶
نثر و شیوه بیان کتاب عالی بود. اما به نظرم بعضی مواقع در کتاب جای ارزش و ضد ارزش عوض شده بود. دختر قهرمان کتاب شاید در بعضی مواقع در شناخت وظیفه ش اشتباه کرده باشه. خیره سری و حماقت و دهن دریدگی با شجاعت تفاوت داره. این دو تا یه مرز باریکی دارن.
ضمن این که آقای هوشنگ صمدی در مورد صحت بخشهایی از
کتاب ابراز تردید کردن.
البته من نمیگم خانم حسینی دچار کذب گویی شده ولی شاید در بعضی جاها اغراق صورت گرفته باشه.
در کل به طور قطع، قوت به ضعف کتاب میچربه.
توصیه میشه که همه، خصوصا دختران نوجوان این کتاب رو مطالعه کنن...
و من الله التوفیق
Ali Pal
۱۳۹۷/۱۰/۴
برای منی که 16 سالمه و جنگ رو ندیدم واقعا عالی بود. خیلی اشک ریختم. عکس‌های پایان کتاب هم عالیه... یعنی بهترین کتابی که خوندم. بهترین. می‌تونید همه‌ی وقایع جنگ رو لمس کردم و بعضی جا‌ها واقعا ترسیدم. واقعا جنگ ایارن و عراق فقط حمله و دفاع نبود، ارزش‌های انسانی در این جنگ پرورش یافتن... یعنی میشه گفت از مومن‌ترین و انسان‌ترین و جوانمردترین‌های قرن اخیر بیش ترشون میان شهدا و رزمندگان و جانبازان جنگ هستن. مبادا از دست بدین. حتما حتما بخونید. سپاس از کتاب راه
سید ساداتی
۱۳۹۶/۲/۴
از دیدگاه بنده جزو بهترینهای دفاع مقدس میباشد.
کتاب از زبان سیده زهرا حسینی دوران سخت و طاقت فرسای جنگ تحمیلی را به زیبایی هر چه تمام بیان میکند. او از تلاش خستگی ناپذیر خود و مردم خرمشهر میگوید کسانی که از جان خود گذشتن و برای خدمت به دیگران در شهر ماندند. وی از صحنه‌های تکان دهنده‌ای میگوید که و
تصورش برای خواننده رنج اندوه فراوانی بهمراه دارد حال آنکه دختری نوجوان در بطن این قضایا دلاورانه حضور داشته حتما بخوانید.
Ma Mn
۱۴۰۱/۳/۱۵
با سلام و درود بیکران بر شیر زنان بی همتای سرزمینم بی شک مثل شما بانوان پاک و مخلص در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. شجاعت و فداکاری که خانم حسینی دارند رو هیچ کجا نشنیده بودم، بی شک شما بهترین الگوی دختران آینده ایران زمین هستید نمیدونم در وصف شما چ بگویم، لیکن وقتی رهبرتان خمینی کبیر بودند معلوم است و که سربازانشون چگونه افرادی خواهند بود.
متن کتاب خوب بود ذکر جزئیات یه جاهایی خوب بود اما خیلی جاها ذکر جزئیات حوصله بر بود از محور اصلی داستان دور میشد.
دلخون Z
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
بنده فیلم غمگین زیاد دیده‌ام، اما این خاطرات از تصویرسازی فیلم‌ها غم انگیز تر است.
غیرت، مقاومت، توسل ب اهل بیت، عشق، سخت کوشی، شجاعت، شیرزن بودن،
محجوب بودن و در عین حال دست بسته نبودن بلکه تاثیرگذاربودن،
خستگی ناپذیری و صفات بسیاری در این خانم جمع شده است.
کتابی ک تماما گریه دار است اما انسان
برای ب پایان رسیدنش هم گریه‌اش می‌گیرد.
ان شاءالله عافیت و عاقبت به خیری و شهادت قسمت خانم سیده زهرا حسینی و نویسنده کتاب باشد.
Zahra Faraj
۱۴۰۰/۱/۱۶
با کلمه به کلمه این کتاب ارتباط گرفتم و طوری بود که انگار خودم دارم زندگی میکنم تو اون لحظات
به قدری کتاب زیبا و تاثیر گذاری هستش که در عجبم چرا تاحالا اسم‌اش رو در مدرسه یا دانشگاه نشنیده بودم، چرا واقعا امثال این کتاب به نوجوانان و جوانان اونطور که باید و شاید معرفی نمیشه؟!
اگر میخوایم فضا جنگ
رو برای جوان‌ها ترسیم کنیم وبگیم که برای این انقلاب مردم چه کارها که نکردند، باید کتاب‌هایی مثل این رو تبلیغ کنیم
Lemon 🍋
۱۴۰۰/۷/۱۱
هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت از این زاویه به جنگ نگاه نکرده بودم واقعا منقلب شدم در لحظاتی واقعا شوکه شدم و نمیدونم چی بگم فقط هزاران بار حس احترامم به شهدا و رزمندگان و تمام کسانی که در اون سالها در جبهه و پشت جبهه تلاش کردن بیشتر شد. از همگی این عزیزان سپاسگزارم و همچنین شرمنده تمام رشادت‌هایی هستم که به طور شایسته درک نکرده بودم و این کتاب کمکم کرد تا به آگاهی بالاتری برسم. متشکرم
Sevillana S
۱۳۹۸/۴/۱۶
فقط بخش اول و دوم کتاب جذاب بود. بقیه رو خوندم که فقط تموم شه. چند قسمت هم که تکراری بود و انگار همون جمله‌ها کپی شده بود و نیازی به مرور دوبارشون نبود، مثه اون قسمت که رفته بودن مردم رو از خونه هاشون بیرون کنن. یا ودیعه دختری که بعد شهادت پدرش دنیا اومد. و... بعضی قسمتها هم واقعا گنگ توضیح داده شده بود... وقتی نمونه رو خوندم خیلی ترغیب شدم کتاب رو بخرم اما فقط بخش یک و دو ارزش خوندن داشت
Hatam Hoseini
۱۳۹۶/۲/۷
سلام کتاب دا را دو بار خوانده‌ام در حین خواندن خود را در آن صحنه‌های مبارزه حس میکردم چه خوب است جاوانان ما این کتاب‌ها را مطالعه کنند واستقامت زنان شیردل ایرانی را بدانند که در هر زمان وهم اکنون آماده دفاع از میهن خود بوده اند، زهرا حسینی نمونه‌ای از یک زن ایرانی با غیرت است که در طول تاریخ همراه مردان ایرانی مردانه مبارزه و مقاومت کردند.
فاطمه عبدالهی
۱۴۰۰/۹/۳۰
یکی از بهترین کتابهایی بود که خوندم. بعضی مسایل‌اش رو در هیچ کتاب یا مستندی نخوانده و ندیده بودم. کلا برای هر اتفاقی، مخصوصا جنگ اون کسانی که از نزدیک برخورد داشته و حوادث رو لمس کرده‌اند بهترین راوی خواهند بود. فقط اینکه‌ای کاش آخرش با جزییات بیشتری ذکر میشد و اینکه حوادث در آخرش به ترتیب وقوع ذکر میشد ولی خب با توجه به شرایط خانم حسینی که در مقدمه ذکر شد، میپذیریم.
نرگس عقیلی
۱۳۹۶/۶/۲
واقعا عالیه!!!افرین به حافظه خانوم حسینی ونوع تعریف کردنشون، با خوندن این کتاب واقعا جنگ و از نزدیک حس کردم
مشاهده همه نظرات ۱۶۷

راهنمای مطالعه کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

برای دریافت کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.