معرفی و دانلود کتاب یک داستان و پنج فصل

عکس جلد کتاب یک داستان و پنج فصل
قیمت:
۱۰۷۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یک داستان و پنج فصل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یک داستان و پنج فصل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یک داستان و پنج فصل

این داستان را به مناسبت ولادت امام حُسَین و امام سجّاد علیهِمَا السّلام و جناب اَبَاالفضلِ العبّاس اَعلَی اللهُ مَقامَهُ و به یاد دانش آموزان مهربان خود در مدرسه غیر انتفاعی طباطبائی می‌نویسم. به این امید که همیشه معلّمان خود را به یاد داشته باشند و از دعاء خیر فراموش نکنند. وارد کلاسشان که می‌شدم تپش قلب‌های مهربانشان شنیده می‌شد. با علاقمندی تمام به درسی که می‌دادم و داستان‌هایی که می‌گفتم گوش می‌دادند. سَید امیر محمّد کلانترنیا و سَید پیروز جواهریان و مهرداد کیمیاقلم و بهامین عطّار شوشتری و تعدادی دیگر از دوستانشان آن چُنان با صفا و تشنة مطالب جدید هستند که چند بار درخواست نمودند حتّی اگر لازم باشد کلاس فوق العاده گذاشته و آن چه را در طی این سالیان دراز، از گلستان‌های زیبا و پاک الهی، جمع نموده‌ام به آنان نیز بیاموزم. همین شیفتگی‌ها و مَحَبَّت های خالصانه است که فضل و رحمت خداوند را بر انسان نازل می‌فرماید. شاعر چه زیبا گفته:

« مُستَمِع، صاحب سخن را بر سر ذوق آوَرَد ».

لازم به ذکر است که هر چند این داستان، ساده و مختصر به نظر می‌آید امّا هدفم از بیان آن، در درجة اوّل، تدریسِ هرچه بهترِ قواعدِ روخوانی و در درجة بعد، تذکرِ این مطلب، به دانش آموزانم بود که از طرح کردن ایده‌ها و نظرات خود نترسند. دنبال آن‌ها را بگیرند و از شخص دانا و مورد اعتماد هم نظر خواهی کنند. بدانند اگر با علاقه به کاری پرداختند خداوند حتماً به آنان کمک می‌کند و ان شاء الله موفّق می‌شوند. به همین منظور در این جا مختصری از روش کار خود در تهیة این داستان می‌نویسم.

در ابتداء به نوشتنِ فهرست وارِ مطالبی که قصد داشتم در این داستان به آن‌ها بپردازم اِقدام کردم. اکثر آن‌ها در کتاب قرآنِ سال اوّل راهنمائی ، مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند. سپس هر یک از آن مطالبِ مورد نظر را روی یک صفحه جداگانه نوشته و سعی کردم به نحوی وارد داستان کنم. به توضیحاتی که در مورد آن مطلب در کتُب علم قرائت قرآن وجود دارد، رنگ و آب داستانی دادم. وقتی این فیش‌ها نسبتاً کامل شدند، تَقَدُّم و تَأَخُّری برای آن‌ها در نظر گرفتم. مثلاً قاعدة شمسی و قمری بودن را بعد از توضیح علامت تشدید قرار دادم. با دقّت درفیش‌ها دریافتم که می‌توانم آن‌ها را در پنج فصل جای دهم. ضمناً نام کتاب، اگرپنج فصل باشد ، در بیننده که در طبیعت اطراف خود همیشه با چهار فصل ( بهار، تابستان، پائیز و زمستان ) سر و کار داشته، ایجاد سؤال می‌کند و او را تشویق می‌نماید برای یافتن جواب سؤال خود به سراغ این کتاب بیاید. بعد از فصل بندی، فیش‌ها را به دنبال هم بر روی کاغذ A4 منتقل کردم. بزرگ بودن کاغذ، این امکان را می‌دهد که در یک نگاه، حجم بیشتری از مطالب در جلوی چشم مطالعه کننده قرار بگیرد و امکانِ یافتنِ نواقص کار و اصلاح آن‌ها بیشتر شود.

حاصل این تلاش، داستانی است که در پیش روی دارید. امیدوارم از آن خوشتان بیاید. در زیر نویس بعضی از صفحات، به توضیحی مختصر در مورد برخی از کلمات یا اصطلاحات و تشبیهات به کار رفته پرداخته‌ایم. در متن داستان، کمتر بهآن‌ها اشاره شده تا رَوالِ عادّی قصّه، به هم نخورَد و برای کودکان هم قابل فهم باشد. اگر شخص بزرگواری، جویای مفهومِ عبارتِ خاصّی بود، به زیر نویس ها مراجعه می‌نماید.

این داستان، به 2 صورت می‌تواند مورد استفاده دانش آموزان و والدین آن‌ها قرار گیرد. اوّل این که برای کودکان و نوجوانان یک زمینة ذهنی از تجوید مقدّماتی قرآن و قواعد اوّلیة زبان عربی ایجاد می‌کند تا در سال‌های تحصیلی بالاتر که به مطالعة صریح و مستقیمِ آن مطالب می‌پردازند، آمادگی بیشتری داشته باشند.

دوّم این که دانش آموزانی که این قواعد را در کتاب‌های درسی خود خوانده‌اند، با مطالعة این داستان، به مُرورِ آموخته‌های خود پرداخته و حتّی به درک کامل‌تری نائل می‌شوند. در واقع، کتابِ ما را به عنوان کتابی کمک آموزشی در دست می‌گیرند.

با توسّل به دعای حضرت موسی عَلی نَبِینا وَ آلِهِ و عَلَیهِ السَّلامُکه در قرآن بیان شده و با اِستِعانَت از درگاه چهارده مَعصوم عَلَیهِمُ السَّلام، داستان خود را شروع می‌کنیم و قبل از هر کار ، به خدا پناه می‌بریم از شرّ شیطان:

اَعُوذُ بِالله مِنَ الشَّیطان الرَّجیم بسْم الله الرَّحْمن الرَّحیم رَبِّ اشْرَحْ لی صَدْری وَ یسِّرْ لی اَمْریوَ احْلُلْ عُقْدَهً مِنْ لِسانی یفْقَهُو قَوْلی

فهرست مطالب کتاب

مقدّمه

اِهداء

یک توضیح

فصل اوّل : شهر جدید

فصل دوّم : 9 تازه وارد

فصل سوّم : اختراعی عجیب و شگفت انگیز

فصل چهارم : خانواده‌های ناشناس

فصل پنجم : ناگفته‌ها

فرم نظر خواهی

منابع

فهرست اَعلام

فهرست لغات خاص

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یک داستان و پنج فصل
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پژوهش اخوت
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۸
زبانفارسی
شابک9789649666176
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۷۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یک داستان و پنج فصل

امین سلیمانیان
۱۳۹۵/۴/۱۱
احسنت ودرود عالی بود واستفاده کردیم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب یک داستان و پنج فصل

برای دریافت کتاب یک داستان و پنج فصل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.