معرفی و دانلود کتاب یک روبان بنفش

عکس جلد کتاب یک روبان بنفش
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یک روبان بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یک روبان بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یک روبان بنفش

آتش عشقی که از گذشته شعله‌ور شد، جوانۀ عشقی نو را در دل آدرین و ویل روشن کرد! کتاب یک روبان بنفش به قلم هدر برچ، رمانی بی‌نهایت جذاب و خواندنی است که ماجرای پیدا شدن نامه‌های عاشقانه به جا مانده از جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند.

درباره کتاب یک روبان بنفش:

با عاشقانه‌ای کشف‌شده از دل تاریخ همراه شوید!

روز به خاکسپاریِ سارا، پسرش ویل عمیقا از مرگ مادر متأثر شده است. هنگامی که هنوز تابوت در حیاط خانه بود و مهمانان برای تسلیت به خانواده داغدار ویل در خانه گرد هم آمده‌اند، دختر کوچک ویل در مراسم برای تسلی پدرش او را در آغوش می‌کشد و از وی می‌خواهد قصه عشق مادرش آدرین و او (ویل) را برایش تعریف کند. کاری که ویل به قدری برای آن هیجان داشت که اگر از او می‌خواستند هزاران بار دیگر هم این قصه را تعریف کند باز مشتاقانه این کار را انجام می‌داد. زیرا از نگاه خودش پیش از این که آن بستۀ نامه به دستش برسد، عملا چیزی به نام زندگی وجود نداشت...

این بستۀ نامه چه بود؟

کتاب یک روبان بنفش (One Lavender Ribbon) روایت عشقی آتشین است که در حوادث تاریخ گم شده است. این اثر عاشقانه و تاریخی داستان بانویی به نام آدرین کارتر را به تصویر کشیده است. آدرین زنی سرخورده و با پشت سر گذاشتن تجربه تلخ جدایی، به فلوریدا نقل مکان می‌کند. جایی خورشید زندگی برای وی طلوع کرد!

آدرین در اتاق زیر شیروانی خانه جدیدش یک جعبه با روبان بنفش پیدا می‌کند و کنجکاو آن را می‌گشاید. نامه‌هایی سوزناک و عاشقانه در آن می‌یابد که به سال‌های جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد. صاحبان این نامه‌ها چه کسانی بودند؟ در چه نقطه‌ای یکدیگر را گم کرده بودند و اکنون کجا هستند؟

این‌ها سوالاتی بود که دائما در ذهن آدرین می‌چرخید و در جستجوی پاسخ آن‌ها می‌گشت. او در مسیر کشف این راز عاشقانه تاریخی با مردی به نام ویل آشنا می‌شود که داستان را جذاب و جذاب‌تر می‌نماید. هدر برچ (Heather Burch) با مهارت داستان‌نویسی مثال‌زدنی‌اش به صورت موازی این روایت عاشقانه قدیمی و امروزی را پیش می‌برد و شما غرق فضایی شاعرانه می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب یک روبان بنفش:

- هدر برچ، استعداد بی‌نظیرش را در داستان‌نویسی به نمایش گذاشت! او توانست انتظارات خوانندگان آمریکایی را از یک رمان خوب برآورده کند. (سرنا چیس)

- نویسنده در این کتاب، به طرز زیبایی ترکیب مضامین عشق، فراق و زندگی را روایت می‌کند (بررسی‌های کتاب RT)

خواندن کتاب یک روبان بنفش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های عاشقانۀ تاریخی علاقمندید، خواندن کتاب یک روبان بنفش را از دست ندهید. تمامی دوست‌داران رمان‌های آمریکایی از مطالعه این اثر لذت خواهند برد.

با هدر برچ بیشتر آشنا شویم:

او خالق مجموعه داستان فانتزی halflings است و این اثرش مورد تحسین و توجه بسیاری از منتقدین و همچنین یو اس ای تودی و بوک لیست قرار گرفت.

در بخشی از کتاب یک روبان بنفش می‌خوانیم:

قبل از ظهر بود که آدرین لباس پوشید. در سنگین ماهونی را به زحمت باز و دنیا را بررسی کرد. بله، روزآفتابی دیگری در بهشت. درحالی‌که یکی از عکسها و یکی از نامه‌ها را در دست داشت از در بیرون رفت، حالا می‌توانست از نصیحت بهترین دوستش استفاده کند. با پنجره‌های پایین، درحالی که به ایستگاه رادیویی ایندی گوش می‌داد به سمت کافی شاپ سامی راند.

کافی شاپ پر از مشتری بود. نمی‌توانست در بدترین زمان روز آمده باشد. سامی پشت پیشخوان بود و از مردی جوان سفارش می‌گرفت، بعد با ملاقه یک کاسه سوپ ریخت. از بالای شانه‌هایش نگاهی کرد و لبخندی سریع به آدرین زد.

عطر قهوۀ اسپرسو و خورش خانگی در هوا جریان داشت. صداهای پچپچۀ آدمهایِ اطراف میزها او را محاصره کرده بودند. مردی غذایش را گرفت. مستقیماً به سمت او برگشت و نگاهی طولانی و سپاسگزار به او کرد. آدرین کنار ایستاد تا رد شود. مرد در حال عبور به او برخورد. درواقع کاری‌ کرد که به او برخورد کند. گاهی از این چیزها پیش می آمد. مردها سعی می‌کردند توجه‌اش را جلب کنند. از زمان طلاق، مدام به خودش می‌گفت که هیچ اشکالی ندارد اگر کسی او را جذاب می‌بیند. یک فنجان قهوه با شیر سفارش داد و کنار ایستاد تا سامی آماده اش کند.

سامی زنی قد بلند بود، نزدیک یک متروهشتاد که در مقابل آدرین با یک متر و شصت و چهارسانتی متر قد درست عین برج بود. مطابق مد دهۀ شصت لباس بلندی پوشیده بود. کفشهای انگشتی به پا داشت. توده‌ای از موهای پرچین و شکن قرمزش را عقب کشیده و به صورت دم اسبی شلی پشت گردنش بسته بود. سی و پنج ساله و جذاب بود و با یک آرایش ملایم، زیبایی طبیعی‌اش را دوچندان کرده بود. آدرین هرگز او را بدون گوشواره‌های آویزش ندیده بود؛ هروقت دور و بر کافی‌شاپ می‌چرخید گوشواره هایش خیلی ظریف جرینگ جرینگ می‌کردند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یک روبان بنفش
نویسنده
مترجمفروغ مهرزاد
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-376-332-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یک روبان بنفش

حجت شهنی
۱۴۰۰/۱۲/۸
کتابی که هم عاشقانه و هم لذت کشف نادانسته‌ها با یافتن نامه‌هایی که با خواندنشان پازل کامل و گره‌های کتاب باز می‌شود برای شروعی دوباره برای کسانی که به نظر وقت زیادی ندارند و هم ارجع نهادن به قهرمان نان جنگ هر چند که جنگ جز اندوه ندارد
آیناز تقوی
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
واسه من کتاب حوصله سر بری بود، ضمن اینکه اگر خواننده مثل من ذهن حسابگری داشته باشه کلی تناقض توی جریان داستان میبینه، هدف کتاب خوبه ولی بنظر من به شکلی ناشیانه و خسته کننده بیان شده
Sonia Oveisi
۱۴۰۰/۸/۴
کتاب خوبی بود. هرچند در ابتدا خیلی جذاب به نظر نمی‌رسید ولی داستان که پیش میرود، خواننده را تشویق می‌کند تا ادامه ماجرا را پیگیری کند.
Alma Koochek
۱۴۰۰/۸/۲۱
قابل پیش بینی ولی ارزش خوندن داره
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب یک روبان بنفش

برای دریافت کتاب یک روبان بنفش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.