معرفی و دانلود کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی

عکس جلد کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی
قیمت:
2500 تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی

حسین باباپور در کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی، قصد دارد با بیانی طنز به بیان مشکلات خود در راه پرمخاطره خاطرخواهی پرداخته و در این بین، اعتراض و انتقاد خود را نسبت به رسوم من‌ در آوردی که ازدواج جوانان را روز به روز سخت‌تر نموده و به هفت‌خوان رستم بدل می‌نمایند، اعلام دارد.

حسین باباپور در نخستین اثر خود با پرداختن به مشکلات و موانع موجود بر سر راه ازدواج جوانان و درگیری‌های عقلی و عاطفی آنان، به ویژه آقایان، مشکلات خود و جوانانی که به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی، عطای ازدواج را به لقایش بخشیده و دور عشق خط قرمز کشیده‌اند، را توصیف می‌کند.

کتاب حاضر به درگیری‌های درونی جوانی عاشق‌پیشه اشاره دارد که به دلیل مشکلات مالی فراوان پیش‌رویش و نیز رسومات دست‌ و پاگیر مراسم ازدواج، قادر به ابراز علاقه به معشوق نبوده و از این جهت همواره تنش و درگیری میان عقل و احساسش برقرار است.

در بخشی از کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی می‌خوانیم:

خلاصه یکی از این دو جمله را با نقل به مضمون، در دل گفتم و به خیال خود آب سردی بر فراز شعله‌ی کوچک مهرش ریختم و برای همیشه آن را خاموش نمودم...

با تمام این تفاسیر، من حتی آن شب نیز درست نفهمیدم دخترک دقیقا چه کسی بود؛ روز بعد که حال مادر به نسبت مساعد گشته بود، در میان گپ و گفت‌های خانوادگی، زیرکانه و کنجکاوانه از زیر زبان مادر اصل و نسب خانوادگی دختر جوان یا همان جوانک دختر را بیرون کشیدم...

- راستی مامان! اون بنده خداها کی بودن؟ دستشون درد نکنه، من دیشب نتونستم بشناسمشون... مادر نیز توضیح داد که آن یکی خانم بَهمانی بود و دخترک جوان‌تر، خانم فلانی، دخترِ حاج خانم و حاج آقایِ... خواهرِ... آهان!... تازه ایشان را شناختم، البته نه دقیقا خود ایشان را، بلکه تا حدودی به رگ و ریشه‌شان پی بردم.

نام کوچکش را قبلا چند بار در خانه از زبان مادرم شنیده بودم اما هیچ وقت نمی‌دانستم که کیست و چیست و کجاست؟ اخلاق خاله زنکی هم ندارم که بخواهم پیگیر این چیزها باشم! در میان صحبت‌های آن روز مادرم فهمیدم که مهندسی مکانیک خوانده و طبق روال معمولِ بچه‌های مهندسی، کار مناسب گیر نیاورده؛ در نتیجه ادامه تحصیل داده و در مقطع دکتری همچنان مشغول به تحصیل است. در کنار درس مربی ورزش نیز هست و زندگیش را از راه ورزش گذران می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: ماجرای عاشقی
فصل دوم: درگیری‌های درونی عاقلانه-عاشقانه
فصل سوم:‌ ای نامه که می‌روی به سویش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات یادگار عمر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات72
زبانفارسی
شابک978-600-91409-7-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی

Reza Esmaeili
۱۳۹۸/۷/۹
در جواب خانوم هراتی، باید بگم که شما پسر نیستین و قطعا دغدغه ماها رو هم به‌خوبی نمیشناسین. اتفاقا اینجا دقیقا مشکلاتی که ماها درگیرش هستیم رو به خوبی نشون داده. دور و برتونو یه نگاه بندازین، پره از پسرای بالای سی سال که هنوز مجردن، دقیقا به همون دلایلی که تو این کتاب ذکر شده 😔😔😔
Fatemeh Yarahmadi
۱۳۹۸/۷/۱۴
یه موضوع تلخ اجتماعی با یک طنز پیش پا افتاده و مضحک. مطالب گاهی اینقدر تکراری است که به نظر میرسد نویسنده منظورش افزایش صفحات کتاب بوده. ارزش وقت رو نداره
سعید طاهری
۱۳۹۸/۷/۵
با توجه به شناختی که از نویسنده محترم این کتاب دارم ایشان شخصیتی بسیار محجوب و فرهیخته دارند و همیشه مسایل اجتماعی مانند ازدواج برای ایشان یک دغدغه محسوب می‌شود.
mona harati
۱۳۹۸/۷/۵
افتضاح
هیچ پسری انقد طنز بیجا نداره
کاملا مسخره هر چیزی رو چند بار تکرار کردید
Mahmood Mku
۱۳۹۸/۷/۵
عالی بود. از سبک نوشتنش واقعا خوشم اومد داستان قشنگی داشت دوست داشتم همینجور بدون وقفه بخونمش. موفق باشین
مرتضی مزرجی
۱۳۹۹/۱/۱۴
کتاب با ظرافت خاص و با دیدگاه طنز به مسائل و مشکلات جوانان پرداخته است. عالی است.
لیدا هاشمی
۱۳۹۹/۴/۳۱
واقعا مزخرف‌ترین کتابی بود که تو کل عمرم دیدم 😐
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی

برای دریافت کتاب آن چشم‌های جذاب لعنتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.