معرفی و دانلود کتاب 1984

عکس جلد کتاب 1984
قیمت:
۱۵۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 1984

کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول یکی از شاهکارهای مسلم ادبیات جهان می‌باشد که تأثیر زیادی در فرهنگ عامه و رسانه‌ای جهان گذاشته است.

۱۹۸۴ رمانی است که هیچگاه کهنه نمی‌شود و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است. با کتاب ۱۹۸۴، اصطلاحاتی مانند «برادربزرگ» به واژه‌های روزمره مردم و مطبوعات تبدیل شدند.

کتاب 1984 تا به حال به بیش از ۶۵ زبان مختلف برگردان شده و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است و در نتیجه آن، جورج اورول (George Orwell) به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسید.

وینستون (قهرمان رمان) هم به‌‌عنوان یک خواننده و هم به‌‌عنوان یک نویسنده به او می‌گوید به چه‌‌ چیزی بیاندیشد. او سراسر در کشمکش است:
در همه‌ی طبقات، روبه‌روی آسانسور، همان پوستر با چهره‌ی بسیار بزرگش به دیوار میخ شده بود و زُل می‌زد به آدم. انگار به هر سمتی که می‌خواستی بروی، تعقیبت می‌کرد. زیر تصویر نوشته شده بود: «برادرِ بزرگ مراقب توست.»

اُروِل در «نوزده-هشتادوچهار»، می‌خواهد با فراگیری چه‌گونگیِ عمل‌کردنِ پروپاگاندا و مراقبت، خوانندگانش بتوانند آزادیِ بیش‌تری از عُرف‌های کوچکِ بوگندویی به ‌دست بیاورند که امروزه با روحیه‌ی ما ستیزه‌جو است.

جُرج اورل با دو شاهکار جاودانش «مزرعه‌ حیوانات» و «1984»، وجدانِ بیدارِ نسل خود و نسل‌های بعد است. بسیاری از نویسندگان معاصر برای دفاع از آرمان‌های‌شان مدام به نام وی اشاره می‌کنند و او را سرمشقی برای چگونه‌اندیشیدن و چگونه‌نوشتن می‌دانند.

فهرست مطالب کتاب

جُرج اُرول؛ راوىِ استبداد
نوزده-هشتاد و چهار، پاره‌ی یک‌ام
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی دوم
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی سوم
پروپاگاندا و مراقبت در نوزده- هشتادوچهار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 1984
نویسنده
مترجمسیروس نورآبادی، محسن موحدی زاد
ناشر چاپینشر شورآفرین
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۳
زبانفارسی
شابک978-600-6955-40-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 1984

پیام عبداللهی
۱۳۹۸/۴/۱۷
ابتدای کتاب به کندی پیش می‌ره و تقریبا از زمان آشنایی با جولیا نقطه عطف ان شکل می‌گیره.... در بخش‌هایی که کتاب گلدستاین را می‌خونه به یک مانیفست سیاسی تبدیل می‌شه که خسته کننده است ولی ترجمه‌اش واقعا نسبت به کتابی که قبلا داشتم بهتر شده... کتاب فضای تاریک و دلسردکننده‌ای داره که اصلا در ذهن آدم و و سیاه سفید شکل می‌گیره... پیشگویی‌های نقادانه نا امیدانه‌ای داره که تا اندازه‌ای آدم رو بی‌تفاوت می‌کنه ولی شباهتش به خیلی از حکومت‌های دنیا از لحاظی بسیار جالب است... نوعی بدبینی مفرط در ذهن نویسنده موج می‌زنه که تقریبا به هیچکس اعتماد نمی‌کنه در فضای کتابش هم همین احساس انگار موج می‌زنه.... کتاب مثل کاریکاتور می‌مونه با اغراق بسیار..... کتاب یه جورایی ولنگار و نا امید تموم می‌شه اما ارزش خوندن داره
سید امین مرتضوی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب‌های زیادی در نقد اثرات ناشی از حکومت‌های دیکتاتوری حزبی و خصوصاً کمونیستی به رشته تحریر در آمده است، به خوانندگان گرامی رمان قلب سگی نوشته میخاییل بولگاکف نیز که بررسی پیامد‌های کمونیست در روسیه با نگاهی سورئال پرداخته است پیشنهاد می‌شود.
در مقام مقایسه بین دو اثر یاد شده می‌توان گفت که رمان
ارول در کفه تراژیک سنگین تر بوده و بیشتر اندوه انسان تحت سلطه دیکتاتوری حزبی را نمایان می‌سازد.
شاید همین دست روشنگری‌های نویسندگانی متعهد کارگشای نابودی و یا عدم شکل گیری چنین حکومت‌هایی در جهان شده باشد. در واقع هنر بدون رسالت نه تاثیر گذار است و نه ماندگار.
عبدالمناف آق ارکاکلی
۱۳۹۹/۴/۴
کتاب ۱۹۸۴ جزو ۱۰ کتابی است که مردم انگلیس میگویند آنرا خوانده‌اند اما آنرا نخوانده‌اند؛ یعنی هر انگلیسی دلش می‌خواهد این کتاب را بخواند و به دروغ میگوید خوانده‌ام تا در اصطلاح کلاس بگذارد.
کتاب در کنار قلعه حیوانات از آثار ارزشمند جرج اورول است.
کتابی که در آن پیش بینی‌هایی صورت می‌گیرد و پس از
مرگ نویسنده به واقعیت تبدیل می‌شود.
کتاب دارای روح مبارزه طلبی سیاسی و روانشناسی فشار شخصیت و افکار است.
Mohsen Molavi Ardakani
۱۳۹۶/۱۱/۱۵
کتاب خوبی بود، از دو جنبه مفید هست: جنبه اول اطلاعات سیاسی و کشمکش‌های پشت پرده جنگها و امور و تصمیم‌های سیاسی رو توضیح میده و جنبه دوم نفس انسانها رو در مواقع ترس و شکنجه بخوبی بیان میکنه. خارج از این موارد، همه اینها در پس زمینه‌ی یک رابطه عاشقانه اتفاق میفته که تا نخوانید متوجه ظرافتهای قلم نویسنده نمیشید.
benyamin shiee
۱۳۹۶/۹/۱۵
امتیاز کمم به ترجمشه وگرنه کتابش فوق العادست. فقط پیشنهاد میکنم ترجمه‌ی بهتری ازش رو بخونید مثل ترجمه آقای صالح حسینی. چون کتاب بازی‌های کلامی خارق العاده‌ای داره ترجمه توش خیلی مهمه. این ترجمه اصلا در سطح این کتاب نبود. یه پیشنهاد دیگه هم این که قبل این کتاب حتما سعی کنید قلعه حیوانات رو هم بخونید تا با فضای ذهنی اورول آشنا بشید وگرنه فکر کنم اوایل این کتاب یه خرده براتون حوصله سر بر باشه.
Omid Baktash
۱۳۹۶/۳/۱۱
بعد از دو هفته بالاخره کتاب رو تموم کردم واقعا یکی از بهترین داستان‌هایی بود که تاحالا خوندم بخش‌های میانی کتاب دلسردتون نکنه که توی فصلهای اخر به خوبی هیجان و حذابیت برمیگرده و یه لحظه هم دوست ندارید کتاب رو بزارید زمین. فقط الان موندم چی بخونم😔 همه کتابهای اورول رو تموم کردم و به نظرم هیچ کس نمیتونه فضاسازی به این زیبایی رو تکرار کنه
Afshin Muhammadi
۱۳۹۸/۹/۱۲
کتابخوان متن متفاوتی دارد و اینه موضوع خواندش رو سختر ولی کلیات داستان گیرایی دارد که اون سختر‌ها رو تحمل پذیر مینکه. در قسمت‌هایی انسان گذشته خودش رو تدایی میکنه و در برحه‌ای فکر میکنه آینده دنیا دارد به این سمت میره جایی هم حس اینو پیدا میکنی که همین الان دارین تجربه میکنی.

کتابی با مفاهیم سوسیالیسم که افرادی با این تفکر رو غرقش میکنه.
Omid Baktash
۱۳۹۶/۲/۲۸
کتاب شخصیتهای زیادی داره و‌توضیحات راجع به اونها نمیتونه به خوبی اونها رو‌موندگار کنه توی ذهن برل عمین هربار که اسم شخصیتها تکرار میشه ذهن باید یه اسکن بکنه و از انبوه شخصیتهای معرفی شده شخص مورد نظر رو پیدا کنه. کتابهای دیگه اورول این ضعف رو‌ ندارن. امیدوارم بتونم کتاب رو تموم کنم ولی فضاسازی بینظیر اورول توی این کتاب هم به خوبی خودشو نشون میده.
Amir jafari
۱۳۹۵/۱۲/۲۸
شاید موضوع کتاب و فضای آن تاریک باشد و صفحات زیادی از کتاب به کندی پیش رود اما با کمی پشتکار نتیجه‌ی فوق العاده‌ای خواهید گرفت این کتاب از طرف همه دوستان اهل مطالعه به من پیشنهاد شد و جز کتاب هاییست که در دنیای امروز داشتن مثال‌هایی از آن در مکالمات روزمره بسیار کاربردی و جالب خواهد بود.
داود رحیمی
۱۳۹۷/۷/۲۸
کتاب بسیار جالب در خصوص کنترل ذهن که توسط رسانه‌ها در حال انجام است. از آن جا که خود نویسنده مدتی در بی‌بی سی کار میکرده به این امر آشنا بوده است. رسانه‌هایی که با راست و دروغ سعی در کنترل ذهن مخاطبان دارند. کتاب به طرز عجیبی با دنیای فعلی مطابقت دارد.
Mjavad Hnejad
۱۳۹۹/۹/۷
یکی از کتاب‌هایی بود که بعد خوندنش دوست دارید بلند شید و علیه تمام حکومت‌ها و انجمن‌های دیکتاتوری دنیا قیام کنید.
جرج خیلی خوب پشت پرده کثیف حکومت‌هایی رو که میخوان قدرت مطلق باشن رو نشون داد.
من بعد از خوندن این کتاب به حقانیت خیلی از نظام‌ها از کشور خودمون گرفته تا غرب و شرق شک کردم.
علی هاشمی
۱۳۹۸/۹/۲۵
من ویرایش انگلیسی کتاب را مطالعه میکنم و برای انطباق درک خودم با ترجمه، به این کتاب مراجعه میکنم. بسیار خوب و روان ترجمه شده، هر چند برخی جملات را در ترجمه نیاورده است ولی به هیچ عنوان خللی در روایت داستان وارد نشده است. جملاتی که جورج اورول در کتابهایش برای وصف شخصیتها و روایی داستان بهره می‌برد عالی است.
Eight B
۱۳۹۸/۷/۱۵
این کتاب یک پادآرمان شهر هست و خیلی جالبه بجز این کتاب من فقط یک کتاب دیگه خوندم که به این سبک هست بنام میرا و خیلی گشتم که کتابی مثل اون پیدا کنم و ۱۹۸۴ رو بهم معرفی کردم که عالی بود و خیلی علاقه مندم کتاب‌های دیگه‌ای تو این سبک بخونم اگر میشناسید معرفی کنید لطفا
ava bahari
۱۳۹۷/۵/۱۷
این کتاب واقعا دید سیاسى خوبى به آدم میده و در واقع در مورد جریانات سوسیالیستى در اروپا هشدار داده و اینکه در بستر یه داستان خیالى و جذاب و یک جاهایى عاشقانه هست باعث لذت خواننده میشه و به نظرم ارزش هاى انسانى رو قالب شکنجه‌ها بیان کرده. وقتى که خوندمش تا مدت‌ها دهنم درگیرش بود.
Pouya Mana
۱۳۹۶/۶/۱۵
این کتاب در ادامه کتاب قلعه حیوانات به حساب میاد که این بار نه در دنیای حیوانات بلکه در جهان واقعی به رقم میخوره توصیه میکنم حتما این دو کتاب رو بخونید، اول قلعه حیوانات و بعد 1984. من که از خوندشون احساس رضایت میکنم امیدوارم شما هم لذت ببرید
مشاهده همه نظرات ۲۱۵

راهنمای مطالعه کتاب 1984

برای دریافت کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.