معرفی و دانلود کتاب 3 گانه جنسی زنان: بلوغ، جوانی، یائسگی

عکس جلد کتاب 3 گانه جنسی زنان: بلوغ، جوانی، یائسگی
قیمت:
75000 تومان - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 3 گانه جنسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 3 گانه جنسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 3 گانه جنسی زنان: بلوغ، جوانی، یائسگی

کتاب 3 گانه جنسی زنان نوشته‌ی سالی فولی، سالی کوپ و دنیس سوگرو، سعی دارد شما را با ساختار و عملکرد جنسی بدنتان آشنا کند تا با بالا رفتن دانسته‌هایتان در این زمینه بر مشکلات جنسی‌تان غلبه کنید و به درک کاملی از هویت زنانه‌ی خود برسید.

درباره‌ی کتاب 3 گانه جنسی زنان:

زمانی که مصرف قرص‌های ضد‌بارداری رایج شد، برای زنان تحول بسیار بزرگی به‌ وجود آورد، زیرا آن‌ها فرصت‌های شغلی و پیشرفت‌های آموزشی و سیاسی بیشتری یافتند، اما باز هم در زمینه‌ی آسایش جنسی خود مشکلات بسیاری داشته و راضی و خشنود نبودند.

مسئله دیگر در مورد مسائل جنسی زنان، مبحث بیماری‌های مسری جنسی است، چرا که زنان سریع‌تر از مردان به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوند. همچنین بسیاری از زنان (حدود 43 درصد از زنان 59 - 18 ساله) قادر به عملکرد جنسی خوب و فعال نیستند. از نظر مردان لذت جنسی، یعنی فتح و پیروزی و رسیدن به آرزو‌ها در حالی که زنان هرگاه می‌خواهند در این‌ باره حرف بزنند، اظهار ناامیدی، ترس و نگرانی کرده و زیر لب غرولند و شکایت دارند.

زنان هنوز هم در روابط خود محتاطانه و با ملاحظه رفتار می‌کنند و علی‌رغم آرزو‌هایی که در سر می‌پرورانند یک نوع بیزاری و نفرت در آن‌ها مشاهده می‌شود. در حال حاضر با وجود اینکه زنان از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند، اما هنوز هم ناآگاهی جنسی بر آن‌ها حکم‌فرما است. زیرا بیشتر زنان از فرا گرفتن مطالب جنسی فرار کرده و عقب‌نشینی می‌کنند و حتی حاضر نیستند بدانند تحریک جنسی چگونه رخ می‌دهد؟ بسیاری از آن‌ها زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنند از شخصیت جنسی خود ناراضی نیستند و تنها از رفتار همسران خود شکایت دارند. آن‌ها می‌خواهند رها ‌شوند و فقط وانمود می‌کنند خوشحالند تا به غرور همسرشان لطمه‌ای نزنند.

برای اینکه مشکلات جنسی زنان کمتر شود به آن‌ها توصیه شده طوری خود را جذاب کنند که تمایلات جنسی در آن‌ها برانگیخته شود. البته شاید این نسخه تنها به درد زنانی بخورد که تحت تأثیر آگهی‌های تبلیغاتی هستند و سعی می‌کنند با مصرف کالاهای تجاری خود را زیبا و جذاب سازند. اما زن‌های مسن و افرادی که از نظر دیگران زیاد جذاب نیستند چه باید بکنند. آیا آن‌ها باید طرد و رانده شوند؟

هدف سالی فولی (Sallie Foley)، سالی کوپ (Sally A Kope) و دنیس ساگرو (Dennis P Sugrue) در کتاب 3 گانه جنسی زنان (Sex matters for women) این است که زندگی جنسی را از سبک تجاری و فیلم‌های تلویزیونی خارج کرده و به میزان بالایی از آسایش جنسی و اطمینان خاطر دست یابید. بسیاری از زنان با فقدان اطلاعات جنسی مواجه‌اند و زمان مناسب برای انجام عمل جنسی را نمی‌دانند. از چگونه خشنود کردن همسرشان، چگونه بالا بردن احساسات و امیال جنسی خود غافل‌اند و احساس می‌کنند دچار نقص یا مشکلی هستند. همه‌ی این افراد دوست دارند از نظر جنسی، به یک ایده‌آل بدنی برسند. آن‌ها نیاز دارند بدانند غریزه‌ی جنسی چگونه می‌تواند به زندگی‌شان زیبایی ببخشد و نقش مذهب، سلامت جنسی و طبیعت وجودی خود را در مورد عملکرد جنسی بدانند. پس باید مجموعه مسائلی مطرح شود که از واقعیت‌های رشد جنسی صحبت کند.

این کتاب دوران کودکی، بلوغ، جوانی و میانسالی زنان را به صورت کامل وارسی و ساختمان جنسی، عملکرد هورمون‌ها و رفتارهای جنسی آنان را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین درمورد مسائلی مانند جوان ماندن، اندام بدن، رنگ پوست، لاغری، تمایلات جنسی، یائسگی و ... صحبت می‌کند.

کتاب 3 گانه جنسی زنان: بلوغ - جوانی - یائسگی از پنج بخش تشکیل شده است:

بخش اول: در این بخش از مسائل جنسی خود آگاه می‌شوید و می‌توانید هویت جنسی‌تان را ترسیم کنید. از مرکز اثرات منفی دور شده و بر احساس‌ خود غلبه می‌کنید. درباره دوران طفولیت، بلوغ، جوانی و میان سالی خود بیشتر دانسته و سلامت جنسی‌تان را در می‌یابید.

بخش دوم: در این بخش با ساختمان جنسی خود، عملکرد آن، انواع هورمون‌ها و همچنین رفتارهای جنسی آشنا می‌شوید و با اطلاعاتی که از بدن خود به دست می‌آورید می‌توانید احساس شادمانی و لذت کنید.

بخش سوم: در این بخش با بدنتان دوست می‌شوید و تصویر خوبی از هویت جنسی خود به‌ دست می‌آورید. همچنین درباره مسائلی چون جوان ماندن، شکل بدن، لاغری، رنگ پوست، احساسات و تمایلات جنسی خود، آگاه می‌شوید.

بخش چهارم: در این بخش در می‌یابید که برای ایجاد یک رابطه بهتر نیاز دارید مهارت‌هایی را در خود و همسرتان پرورش دهید تا در دام روابط جنسی بدون لذت و کامیابی نیفتید. همچنین از چگونگی واکنش جنسی همسر خود، آگاه می‌شوید که خود به رضایتمندی جنسی شما کمک می‌کند. شما می‌توانید با همسرتان درباره مسائل جنسی صحبت کرده و خود و او را سرشار از عشق کنید.

بخش پنجم: در بخش آخر، راهکارهایی به شما ارائه می‌کند تا بتوانید بر مشکلات جنسی خود مانند بی‌میلی جنسی، فقدان تحریک جنسی و ناتوانی در ارگاسم غلبه کنید.

نکوداشت‌های کتاب 3 گانه جنسی زنان:

- جامع‌ترین کتاب در مورد سلامت جنسی زنان است که تاکنون خوانده‌ام. اطلاعات واضح و مثبت و تمرینات پیشنهادی همه جانبه‌ی جنسی زنان را در بر می‌گیرد و روش‌هایی را برای زنان فراهم می‌کند تا مسئولیت جنسی خود را به عهده بگیرند. (Beverly Whipple)

- این کتاب مورد علاقه من در زمینه جنسی و سلامت جنسی زنان است! با مطالعه‌ی آن می‌توانید به طور کامل به اطلاعات دقیق و تمرینات مفید برای رشد جنسی خود دست پیدا کنید. (Pamela H. Stephenson)

- این کتابی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید. نویسندگان در مورد کمک به زنان درمورد مسائل جنسی آنان نکات بسیار مفیدی را اراده داده‌اند. (Pepper Schwartz)

کتاب 3 گانه جنسی زنان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای بانوانی مناسب است که می‌خواهند با ساختار و عملکرد جنسی بدن خود آشنا شوند و رابطه‌ی جنسی‌ بهتر و مطلوب‌تری داشته باشند.

در بخشی از کتاب 3 گانه جنسی زنان می‌خوانیم:

هویت جنسی کودکان در هنگام تولد بر هویت جنسی بزرگسالی‌شان تاثیر دارد. در این فصل بیان می‌شود که قسمت عمده‌ی جنسیت یک زن در دوران طفولیت و سپس بلوغ او رشد می‌کند و شما با تمام مواردی که می‌تواند بر روی کیفیت این دوره‌ی مهم زندگی اثر بگذارد آشنا می‌شوید. هر آنچه از تولد تا بلوغ رخ می‌دهد می‌تواند به گونه‌ای بر روی فرد و زندگی زناشویی‌اش اثر بگذارد.

دانش و اطلاعات به شما کمک می‌کند تا رشد جنسی خود را پرورش داده و رضایت بیشتری در زندگی داشته باشید. به ‌راستی داستان جنسی زندگی یک زن چه زمانی شروع می‌شود؟ آیا برای اولین‌بار که عاشق می‌شود؟ آیا در آن لحظه که پدیده‌ی ارگاسم را حس می‌کند؟ یا بلوغ؟ در واقع داستان جنسی زندگی یک زن از دوران کودکی‌اش شروع می‌شود و در طول زندگی‌اش ادامه می‌یابد. شاید در دوران کودکی هیچ‌کس متوجه جنسیت خود نباشد، اما کم‌کم یاد می‌گیرد که چگونه باید با آن زندگی کند. چگونه از خودش خوشش بیاید و از حواس خود احساس رضایت و خشنودی داشته باشد. هر کدام از کشفیاتی که او دارد قسمتی از مسیر طولانی مدت زندگی جنسی اوست.

در طول سال‌های اولیه‌ی زندگی، جنسیت یک دختر شکل می‌گیرد و زندگی او به همان ترتیب پیش می‌رود. هم پدیده‌ی بیولوژیک و هم اطرافیان به او می‌فهمانند که دختر است و کم‌کم ارزش‌های جامعه را نسبت به جنسیت خود می‌فهمد و از آن تأثیر می‌پذیرد و پایه‌ی روابطش با دیگران ریخته می‌شود. می‌فهمد حتی قبل از اینکه بتواند قدم‌هایش را بردارد، پایه‌ریزی هویت جنسی در وجودش نهاده شده است. به‌ تدریج از نوزادی خارج شده، یک کودک نوپا می‌شود و سپس یک دختر نوجوان که می‌تواند بدن خود را کشف کند، برای بدن و هویت جنسی‌اش احترام قایل شود و آن را دوست بدارد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: با مسائل جنسی خود آشنا شوید
فصل 1: از کودکی تا بلوغ
فصل 2: بلوغ فکری
فعالیت جنسی به ‌چه دلایلی صورت می‌گیرد؟
عشق جنسی
مجرد بودن (امتناع از ازدواج)
بیماری‌های مسری جنسی و بیماری‌های عفونی مزمن مجاری ادراری
بارداری ناخواسته
مصرف الکل و فعالیت جنسی
چه زمانی من تبدیل به ما می‌شود
آن‌گاه که احساس عشق از میان می‌رود!
عوامل مؤثر بر رشد رابطه‌ی جنسی
وقتی ‌که بچه می‌آید و زندگی سه نفره می‌شود
بچه، بچه، پس عشق کجا می‌رود؟
زنی‌که با فرزند خود تنها زندگی می‌کند
شروع سن 50 سالگی
سندرم آشیانه‌ی ‌خالی
شروع و پایان زندگی زناشویی
پایان روابط زناشویی با طلاق
پایان روابط زناشویی به واسطه‌ی بیوگی
ازدواج مجدد
تسلیم نشوید، خود را اصلاح و آماده کنید
فصل 3: آشنایی با ساختمان دستگاه تناسلی و جنسی زن
اندام‌های تولید مثل خارجی
فرج (ولو)
مونس پوبیس
لب‌های بزرگ
لب‌های کوچک
کلیتوریس
پوشش کلیتوریس (پره پوس)
پیشابراه (منفذ اورترا)
منفذ واژن
اندام‌های جنسی (تولید مثل) داخلی
واژن
پرده بکارت (هایمن)
نقطه‌ی گرافنبرگ (G)
رحم
سرویکس
لوله‌های فالوپ
تخمدان‌ها
ماهیچه‌های کف لگن (PC)
اعصابی که در واکنش جنسی دخالت دارند
پستان‌ها
بخش دوم: بدن خود را بشناسید
فصل 4: بررسی واکنش جنسی زن
تمایل جنسی
هنگام تمایل جنسی، بدن چه کاری انجام می‌دهد
تحریک و هیجان جنسی
تغییر در جریان خون
لغزنده شدن
تغییرات درونی در طول تحریک جنسی
ارگاسم
ارگاسم‌های متعدد
واکنش جنسی در طی یائسگی و سال‌های پس از آن
فصل 5: تولید مثل
هورمون‌ها
استروژن
آندروژن
پروژسترون
فرومون‌ها
سیکل قاعدگی
منارک
مراحل سیکل قاعدگی
1. مرحله‌ی فولیکولی
2. تخمک‌گذاری
3. مرحله لوتئال
4. قاعدگی
خون‌ریزی غیرطبیعی دوران قاعدگی
قطع قاعدگی (آمنوره)
قاعدگی شدید (هیپرمنوره)
لکه بینی
درد‌ها
سندرم پیش از قاعدگی (PMS)
پیشگیری از بارداری
1. اجتناب از مقاربت جنسی
2. برنامه‌ریزی به روش طبیعی
3. جلوگیری از تخمک‌گذاری
الف) قرص‌های خوراکی
ب) (کپسول کاشتنی) نوروپلانت
ج) (آمپول‌های ضدبارداری) دپو- پروورا
4. اسپرم کش‌ها
5. وسیله‌ی داخل رحمی (IUD)
6. جدا نگه داشتن تخمک و اسپرم از یکدیگر
7. کاندوم
8. وازکتومی
9. دیافراگم ضدبارداری (کپسو سرویکس)
10. بستن لوله‌های فالوپ
11. جلوگیری از لانه گزینی تخمک بارور شده
بارداری
فعالیت جنسی در طول بارداری
بارداری و سقط قبلی
فعالیت جنسی در سه ماهه‌ی اول بارداری
فعالیت جنسی در سه‌ماهه‌ی دوم بارداری
فعالیت جنسی در سه ماهه‌ی سوم بارداری
هنگامی که زایمان طبیعی شروع می‌شود
فعالیت جنسی پس از زایمان
تغییرات بدنی پس از زایمان
عمل سزارین
ناباروری
مشکلات جنسی درمان ناباروری
مشکلاتی که خودپنداری برای بدن ایجاد می‌کند
یائسگی، دومین مرحله‌ی زندگی
کاهش تولید استروژن تخمدانی
تغییرات فرج و واژن
گرگرفتگی
مشکلات قلبی - عروقی
پوکی استخوان
نوسانات خلقی
هورمون درمانی
بخش سوم: با بدن خود دوست باشید
فصل 6: تصویر بدن
بی‌اشتهایی و پرخوری
چاقی چیست؟
زنان ورزشکار
خودآگاهی مثبت
متعادل بودن، زیبایی است
فصل 7: بیماری و ناتوانی
شروع دوباره
داشتن آگاهی درباره بیماری خود
غلبه مشکلات بر واکنش‌های جنسی
اثر بیماری بر تمایل جنسی
اثر بیماری بر تحریک جنسی
اثر بیماری بر ارگاسم
کنترل درد
بدقیافه شدن
بی‌اختیاری ادراری
خون قاعدگی شدید
اثر ناتوانی بر میل جنسی
مشکلات روانی
ناتوانی ناشی از صدمه‌ی نخاعی یا بیماری‌های نورولوژیک
عقب ماندگی مغزی
عقب افتادگی ذهنی
فصل 8: چه زمانی درد ایجاد می‌شود؟
درد را می‌توان در سه گروه طبقه‌بندی کرد
درد ناحیه‌ی فرج
لباس پوشیدن
مواد شیمیایی
رژیم
درد فرج و انجام مقاربت
درد‌های درونی و درمان آن
بیماری عفونی لگن
پرده بکارت سخت و سفت
رحم در موقعیت نادرست
مشکلات ماهیچه‌ای، اسکلتی
درد ماهیچه‌های کف لگن
ورزش کژل، یک درمان متسع کننده
آخرین مرحله‌ی کنترل درد
فصل 9: بیماری‌های مسری جنسی
وقتی که مبتلا به یک بیماری مقاربتی می‌شوید، نباید واقعیت را انکار کنید!
وقتی دچار بیماری‌های مقاربتی می‌شویم چگونه با همسرمان در میان بگذاریم؟
عفونت‌های باکتریایی
بیماری‌های مقاربتی
گنوره
کلامیدیاتراکوماتیس
سیفلیس
عفونت‌های ویروسی
دیگر بیماری‌های مقاربتی
فصل 10: آسیب دیدگی
پیروزی جنسی
مهیا بودن شرایط لازم برای آمیزش جنسی
من دچار ترس و اضطراب زیادی بودم. زمانی که یاد گرفتم با تمرین تنفس، خود را خونسرد کنم و به حواس خود توجه کردم فهمیدم چه چیز‌هایی می‌تواند به من احساس خوبی ببخشد. اکنون حال من بهتر است.
تمرین، تمرین، تمرین
خود را قوی سازید
بخش چهارم: ایجاد روابط جنسی بهتر
فصل 11: بررسی دستگاه تناسلی و جنسی مردان
مردان و زنان متفاوت از یکدیگرند
آناتومی (ساختمان) تناسلی مردان
پنیس
اندازه‌ی پنیس چقدر است؟
آیا تفاوت اندازه‌ی پنیس یک تفاوت اساسی است؟
اسکروتوم چیست؟ در این محفظه چه چیزی وجود دارد؟
کیسه‌های منوی (ویزیکول سمینال)
پروستات
غدد کوپر
بررسی واکنش جنسی مردان
تمایل
تحریک (برانگیختگی)
ارگاسم
1. مرحله‌ی دفع مایع
2. مرحله‌ی خروج مایع
تغییرات پس از ارگاسم
تغییرات نعوظ
انزال طولانی‌تر
تغییرات در میزان انزال
حالت برگشت
عدم عملکرد جنسی
فقدان تمایل
مشکلات نعوظ
انزال سریع
فصل 12: از روابط جنسی خود مراقبت کنید
واقع‌گرایی
روش و رفتار جنسی
صحبت و گفت‌وگوی زن و شوهر
راحت بودن
تعارض جنسی
تکرار
چه کسی آغاز می‌کند؟
زمان مناسب برای شروع فعالیت جنسی
تحریک ذهنی نه جسمی
فانتزی‌ها
مقدمه‌ی رفتار جنسی چیست؟
وضعیت هنگام مقاربت
روش‌های جدید بدون مقاربت
بخش پنجم: غلبه بر مشکلات جنسی
فصل 13: وقتی با یک مشکل جنسی برخورد کردید، چه کاری می‌توانید انجام دهید
خود را ارزیابی کنید
اطلاعات و آموزش
فصل 14: غلبه بر تمایل جنسی کم
چگونه بدانم تمایل جنسی‌ام کم است؟
بیماری‌هایی که می‌توانند بر سلامت جنسی اثر بگذارند کدامند؟
داروهایی که روی سلامت جنسی اثر می‌گذارند کدامند؟
داروهایی که اثر خوبی روی تمایل جنسی دارند کدامند؟
اگر اثر جانبی دارویی، فقدان تمایل جنسی باشد چه می‌توان کرد؟
اگر مشکل فیزیکی نباشد، پس چیست؟
چگونه می‌توان تمایل جنسی را افزایش داد؟
آیا تمایل جنسی کم پس از درمان قابل برگشت است؟
فصل 15: غلبه بر تحریک (برانگیختگی) جنسی کم
من دچار یک افسردگی بزرگ شده‌ام و با تجویز دارو زندگی‌ام به جز زندگی جنسی‌ام خیلی بهتر شده است.
داروهایی که می‌توانند به تحریک جنسی کمک کنند کدامند؟
چگونه می‌توان تحریک را افزایش داد؟
فصل 16: غلبه بر مشکلات ارگاسم
فصل 17: درمان مشکلات جنسی
فصل 18: تغذیه سالم در دوران یائسگی
اثرگذاری بر بدن
دمنوش‌ها، سردنوش‌ها، و عرقیجات مناسب در دوران یائسگی
‌تفاوت جوشانده و دمنوش
چگونه دمنوش را آماده کنیم؟
طرز تهیه سرد‌نوش‌ها
‌چای سرد
دمنوش چای سبز
دمنوش مریم گلی
دمنوش گل نسترن
دمنوش شبدر قرمز
‌دمنوش خارخاسک
دمنوش گل گاوزبان ایرانی و سنبل الطیب‌
دمنوش سنبل الطیب
‌دمنوش رازیانه، بادیان رومی یا انیسون‌
دمنوش بابونه
دمنوش پنج انگشت یا فلفل کوهی
دمنوش بومادران (برنجاسف)
‌سرد‌نوش‌ها
‌سرد‌نوش‌ها به سه طریق تهیه می‌شوند
سردنوش‌هایی که پس از خنک شدن دمنوش‌ها نوشیده می‌شوند
سردنوش چای سبز
سردنوش گل ختمی
‌سردنوش خاکشیر
‌سردنوش تخم شربتی
سرد‌نوش‌های تهیه شده از عرقیات
شرایط نگهداری عرقیات
خواص عرقیات
بهبود گرگرفتگی در دوران یائسگی، با عرقیات
‌سردنوش شنبلیله
سرد‌نوش عرق برگ چنار
‌سردنوش عرق بید
سردنوش عرق شاهتره و کاسنی
سردنوش عرق خارشتر
سردنوش ماءالشعیر
داروهای گیاهی صنعتی
آگنوگل
آلتیب
فنلین
مدریک
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 3 گانه جنسی زنان: بلوغ، جوانی، یائسگی
نویسنده، ،
مترجمنیاز جاودانی، آرزو صارم
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات272
زبانفارسی
شابک978-600-6483-25-2
موضوع کتابکتاب‌های مسائل جنسی و زناشویی
قیمت نسخه الکترونیک
75000 ت - 13.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 3 گانه جنسی زنان

Yalda B
۱۴۰۱/۱/۷
این کتاب، کتابی جامع در مورد مسائل جنسی، نحوه‌ی عملکرد هورمون‌ها، بسیاری از مسائلی که نه تنها زنان بلکه مردان هم در بیان آن با مشکل مواجه هستند، است. کتاب بررسی کاملی از دیدگاه فیزیولوژی و بیولوژیکی و حتی روانی در مورد دستگاه تناسلی زنان و مردان ارائه می‌ده و بی کم و کاست در مورد، مشکل‌ها و راه این حل‌های مشکلات، سخن به میان میاره و به جرأت میشه گفت این کتاب یه دائرۀ المعارف در مورد زندگی زنان و حتی در قسمت‌هایی از کتاب، برای مردان هست.
نگار مردی
۱۴۰۱/۵/۴
ابتدا از نویسنده و مترجم کتاب حاضر متشکرم
و هر کس در مورد مسایل و مشکلات مربوطه، موردی داشته باشه تا حدودی با مطالعه این کتاب، برطرف میشه و در آخر و قسمت نهایی مطالب کتاب با استفاده از راهنمایی‌های لازم در مورد پیشگیری و درمان بیماریهای متداول زنانه، با راهکارهای طبیعی و گیاهی، به اکثر افراد در و
بهبود وضع موجود پیش آگاهی دادن در مورد انواع بیماریها، کمک شایانی در اخذ تندرستی مینماید با تشکر از عوامل زحمتکش کتابراه.
باران صالحی
۱۴۰۰/۶/۲۴
خوب بود به من اطلاعات خوبی داد و از دمنوشهایی که معرفی کرد و خوردم
مهدیه یزدان منش
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب خیلی خوبیه نکات علمی زیاد و به درد بخوری داره
محمد پیری
۱۴۰۱/۷/۲
مضخرف‌ترین و بی محتوا‌ترین کتابی که خوندم همین بود، تکرار مکررات
Seyed hossein Alizadeh
۱۴۰۰/۱۱/۹
خیلی خیلی عالی واسه داشتن زندگی زناشویی با همسر
Ali Baba
۱۴۰۱/۱/۱۳
حتما مطالعه کنید بسیار کاربردیه
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب 3 گانه جنسی زنان

برای دریافت کتاب 3 گانه جنسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.