معرفی و دانلود کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان

عکس جلد کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان

در پی برگزاری نخستین همایش بین‌المللی تحولات جدید ایران و جهان و استقبال چشمگیر استادان و پژوهشگران ایرانی و غیرایرانی برای بررسی و موشکافی تحولات و دگرگونی‌هایی که ایران و منطقه و جهان را درگیر خود ساخته و دولت‌ها و کنشگران فرادولتی و فرودولتی را به تکاپو و چاره‌اندیشی انداخته است، هم‌چنین همت کلیه اعضای هیئت علمی، ارزیابان و همکاران تارنمای تحولات جدید ایران و جهان، ما را بر آن داشت تا دومین همایش بین‌المللی را نیز وجه همت خود قرار دهیم اما از آنجا که مشکلات کاغذبازی و تحریم‌های بین‌المللی سایه سنگینی بر دست‌اندرکاران همایش انداخته بود، در یک اقدام نوآورانه تصمیم گرفتیم تا این همایش را به‌صورت مجازی برگزار کنیم. از این طریق و با میان‌گذر از محدودیت‌های مالی و زمانی، برگزارکنندگان همایش تلاش کردند تا فرصت کافی را برای مشارکت پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت‌های علمی و پژوهشی فراهم کنند و آنان را به ارسال چکیده و مقاله طرح و انتشار دیدگاه‌های خود تشویق کنند. محورها و موضوعات دومین همایش نیز همچون همایش پیشین به دو مقوله اساسی تقسیم شده است: تحولات جدید و ارتباط میان ایران و جهان. هر موضوعی که از نظر استادان و پژوهشگران در این دو قالب کلی جای می‌گرفت از نظر برگزارکنندگان این همایش نیز ارزش‌مند و مرتبط شناخته شده است. علاقه‌مندان هم‌چنین با ارسال پیشینه علمی خود می‌توانستند موضوعات دیگری را پیشنهاد کرده که این موارد نیز با گرمی مورد استقبال قرار گرفته است.

اهمیت موضوع ایران نه بدان خاطر است که ایران مرکز ثقل جهان یا در نقطه مرکزی جهان واقع باشد، بلکه بدین خاطر است که مرکزیت این همایش در ایران قرار دارد و برگزار کنندگان آن علاقه‌مندند تا با همکاری پژوهشگران دیگر کشورها، ارتباط و پیوستگی امور و مسایل میان ایران و جهان پیرامون آن شکافته شود و فرصتی فراهم گردد تا پژوهشگران غیرایرانی با ایران و مردم آن آشناتر گردند. شاید کمتر کسی باشد که از ایران باستان و منابع سرشار نفت و گاز و اشراف آن بر گذرگاه استراتژیک خلیج فارس آگاه نباشد اما بی‌شک بسیارند کسانی که با اوضاع کنونی و تحولات پیاپی در این کشور و منطقه و جهان که ناشی از آن باشد ناآشنا هستند و این فرصتی است تا از نزدیک درباره تحولات مختلف جدید صورت گرفته در ایران و جهان و تأثیر و تأثر آن دو بر/از یکدیگر مطالعه کنند.

این مجموعه پیش رو شامل 13 مقاله از استادان و پژوهشگران ایرانی و دیگر کشورهای جهان است که در مهلت مقرر به دبیرخانه همایش رسیده بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه / بهرام نوازنی

حکمرانی مطلوب کلید تحقق حق توسعه / ناصر آسیابی پور ایمانی و عاطفه امینی نیا

ضرورت بازتعریف در نظریه شهروندی در عصر جهانی شدن / محمد علی توانا

تعامل ایران با جهان در پرونده هسته ای؛ با تأکید بر آراء برایان فی / محمد توحیدفام و شقایق حیدری

هویت بومی- اسلامی مبنای جنبشهای اسلامی جدید جهان عرب محمد جعفر جوادی ارجمند و آرش بیدالله خانی

عضویت در سازمان همکاری شانگهای و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران / علیرضا رضایی

بررسی نقش نوآوری، تحقیقات و سرمایه انسانی در توسعه گسترش همکاریهای اقتصادی میان کشورهای گروه D8 / ابوالفضل شاهآبادی و سارا ساریگل

فرجام شناسی فردی در میان مسیحیان صهیونیست / بهرام نوازنی و علی نوازنی

قضاوت زنان از منظر قرآن؛ ممنوعیت یا مشروعیت؟ / بهرام نوازنی و مریم نوازنی

A Literature Review and Research Agenda on Effective Strategies in Effective Community and Society Context: Partnership will be focused José G. Vargas Hernández and  Mohammad Reza Noruzi

Conflict between Groups of Power in Iran (from 1989 to 2010) as an Indicator of Stability in the Iranian Political System / Nikita Filin

The United States, Iran and the Continuing Salience of Geography / Dylan Kissane

On Why the United States Should Not Attack Iran: A Conservative, Evangelical Christian Response / Bruce Riley Ashfordand Philip O. Hopkins.

The US and Israel Securitization of Iran’s Nuclear Energy / Nassef M. Adiong.

Introduction / Bahram Navazeni

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات425
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان

برای دریافت کتاب مجموعه مقالات دومین همایش مجازی بین المللی‌ تحولات جدید ایران و جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.