معرفی و دانلود کتاب مراقبم باش: داستانی جذاب در مورد مراقبت جنسی از کودکان

عکس جلد کتاب مراقبم باش: داستانی جذاب در مورد مراقبت جنسی از کودکان
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مراقبم باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مراقبم باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مراقبم باش: داستانی جذاب در مورد مراقبت جنسی از کودکان

کتاب مراقبم باش نوشته‌ی مریم اسدی علیایی درباره‌ی دختری است که در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد و مادرش اصلا متوجه این موضوع نمی‌شود. این رمان فراز و نشیب‌ها و مشکلات این دختر آسیب‌دیده را به تصویر می‌کشد.

درباره‌ی کتاب مراقبم باش:

خورشید آخرین دختر از یک خانواده‌ی پرجمعیت به شمار می‌آید که در کودکی پدر خود را از دست داده است و با مادری مستبد، و خودرأی و بی‌توجه به نیازهای دخترش زندگی می‌کند. همین مسئله باعث اتفاقات وحشتناکی در کودکی و نوجوانی خورشید می‌شود.

خورشید کودکی از جنس تمام دخترانی است که فریادشان در گلو خفه شده و کسی در برابر آن‌ها ایستاده تا از حق خود دفاع نکنند.

مریم اسدی علیایی در این رمان جذاب و خواندنی شما را به عمق وجود خورشید می‌برد و رنج‌ها و غصه‌های این دختر جوان را احساس و درک خواهید کرد.

کتاب مراقبم باش مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌هایی که بر اساس واقعیت نوشته‌ شده‌اند و به مسائل اجتماعی می‌پردازند، علاقه دارید رمان مراقبم باش را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب مراقبم باش می‌خوانیم:

خسته و بیزار بودم... اونقدر گریه کرده بودم که دیگه اشکی در کار نبود کمی بعد لیلی به مادرم گفت: «خاطره رو ول کن مامان پاشو با خورشید بریم بالا فریدون گرسنه‌ست.»

مادرم با انزجار به خاطره نگاه کرد و گفت: «خلایق هر چی لایق بریم مادر بریم... .»

خیلی دلم می‌خواست منم مثل خاطره یه گرد و خاک حسابی به پا کنم و معاف شم اما جرات و جسارتش رو نداشتم. مادرم و لیلی رفتن داخل آشپزخونه و مشغول شستن ظرفا شدن فریدون اومد کنار دستم نشست. خودم رو جمع کردم‌. اونقدر بزرگ شده بودم که می‌فهمیدم این بلاهایی که سرم میاره بازی نیست.

- چیه بغ کردی؟ نکنه مریضی... ها؟

بی‌حوصله جواب دادم: «نه چیزیم نیست.»

خندید و گفت: «چرا یه چیزیت هست خیلی کم حرف و ساکت شدی.»

یه نگاه چندش‌آور به سر تا پام کرد و گفت: «خانم شدی.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مراقبم باش: داستانی جذاب در مورد مراقبت جنسی از کودکان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۸
زبانفارسی
شابک978-600-6113-73-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مراقبم باش

پونه بخت یاری
۱۴۰۰/۳/۲۴
تجاوز به کودکان موضوعیه که در تمام دنیا به نوعی گریبان گیر کودک و نوجوان‌ها میشه؛ دردی که تا ابد رو قلب آدم سنگینی می‌کنه و روح آدم رو میدره.
تو این کتاب هم خورشید قربانی هوس‌های فریدون شد؛ تمام تصمیم‌ها و احساساتی که در طول زندگیش باهاشون مواجه میشد، به نوعی مربوط به همون تجربه‌های تلخ کودکیش و
بودن؛ نویسنده قلم خوبی داره به این موضوع هم خوب پرداخته؛ اما خب تو این کتاب شما مراقبت جنسی از کودک رو نمی‌آموزین؛ فقط یاد میگیرین که باید از کودک و نوجوانتون مراقبت کنین و اگر کوتاهی کنین آینده‌ی تباه شده‌ای در انتظارشونه.
کتاب خوشخوان بود و سریع تمومش کردم؛
🚫خطر اسپویل🚫
خوشحال شدم که عاقبت خورشید خیر و خوشی بود هرچند که ته داستان‌های قربانیان تجاوز و دست درازی‌ها اغلب اینطور نیست و به تلخی ختم میشه.
امیدوارم یه روزی این بیماری‌های جنسی و روحی ریشه کن بشن و همه‌ی انسان‌ها چه مرد و چه زن بتونن لبخند بزنن و از نفس کشیدنشون لذت ببرن.
پرستو جعفری
۱۴۰۰/۵/۵
خیلی داستان قشنگی بود متاسفانه تجاوز همه جا هست این وظیفه یک مادره که همه جوره مراقب دخترش باشه پابه پای خورشید منم گریه کردم بعضی قسمتهاش یاد خاطرات تلخ خودم واینکه یک قسمت از خاطرات خورشید دقیقا شبیه خاطرات من بوداز مادر خورشید خیلی بدم اومد هیچ مادری با بچه خودش این کارو نمیکنه ولی خوشحالم که به بلاخره خورشید ارمش رسید از اول رمان تا آخرش همش استرس داشتم نکنه همش خواب باشه یا یک دفعه اتفاقی بیفته که خدارو شکر به خیر گذشت و خیلی خوشم اومد که مادر سپهر زن با فرهنگی بود وبا این ازدواج مخالفت نکرد‌ای کاش همه بفهمن که وقتی دو نفر تو هر شرایطی همدیگرو دوست دارن نباید مخالفت کرد 💚❤
ماهان آزادی
۱۴۰۰/۳/۲۳
کتابی بسیار عالی که تا خواندن آخرین صفحه میخ کوب شدم. باتوجه به قهرمان داستان دختری شیطون و بی پناه بود که قربانی تجاوز شد. مادری بی رحم داشت که دست نامادری رو از پشت بسته بود. باید بگویم بیشتر مراقب باشیم دختر دنیایی شادی و نشاط است اگر خانواده محکم پشتش باشد. این رمان واقعیت جامعه زنان امروز ماست که متاسفانه قربانی جهل خانواده‌ها شده‌اند و به عشق ورزیدن و محبت ودیده شدن و حمایت از مردانشان نیاز دارند. حتی تا آخرین روز زندگی.
faeze masjudi
۱۴۰۰/۴/۱۴
من این کتاب را در ۴ یا ۵ ساعت خوندم
خیلی متاسف شدم اول از اینکه چقدر ما نسبت به افرادی که اطراف فرزندانمون هستند خوش بین هستیم و خیلی وقتا به راحتی پاره‌ی تنمون رو باهاشون تنها میگذاریم؛ دوم متاسف شدم از اینکه ما فرهنگ رابطه داشتن رو به بچه هامون یاد نمیدیم تا اگر روزی دچار اتفاقاتی از این نوع شدن بتونن به ما اعتماد کنن و اوضاع از چیزی که هست بدتر نشه
فرزانه نجاری
۱۴۰۰/۳/۱۸
جالب بود ب موضوعی اشاره کرده بود که یه جورایی تابو حساب میشه برای نویسنده‌های ایرانی کمتر رمان ایرانی‌ای رو خوندم ک به مسئله کودک ازاری اشاره کنه. متن ساده و روان بود و شخصیت‌ها به خوبی پردازش شده بودن. برای من خوندن ش لذت بخش بود امیدوارم بقیه هم لذت ببرن.
خدیجه پوریا
۱۴۰۰/۴/۲۶
با سلام به تیم سازنده کتابراه.. داستان ازونجایی برام خیلی جالب توجه بود که بر اساس واقعیت بود.. واقن منو میخکوب کرد.. خیلی جاهاش با خورشید گریه کردم.. کتابیه که ارزش خوندن داره و از نویسنده عزیز بخاطر قلم روان و جذابش تشکر میکنم بیصبرانه منتظر آثار بعدی خانم اسدی هستم..
Bina Ahadi
۱۴۰۰/۳/۲۸
ببینین در کل رمان خوبی بود. نویسنده معروف بودن و قلم گیرایی داشتن
اما در کل به دل من ننشست! من درام دوست ندارم و شاید این رمان کلا مناسب من نبود ولی به نظرم یه سری جاها اغراق بود جوری که من هیچ حسی جز تموم کردن رمان نداشتم!
ولی خب موضوع خوبی بود
شیرین یاری
۱۴۰۰/۷/۳۰
خیلی مبتدی بود و ضعیف و اغراق داره تصور کنید چه کسی دخترشو بخاطر پول به دیگران میفروشه و دخترشو بی ارزش میکنه درسته وضع جامعه و اینکه به دختر ان ظلم میشه رو میگه درسته ولی بیان کردن با نوشتن خیلی فرق داره.
مشاهده همه نظرات ۳۲

راهنمای مطالعه کتاب مراقبم باش

برای دریافت کتاب مراقبم باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.