معرفی و دانلود رایگان کتاب مظلوم‌ترین پیامبر

عکس جلد کتاب مظلوم‌ترین پیامبر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مظلوم‌ترین پیامبر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مظلوم‌ترین پیامبر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مظلوم‌ترین پیامبر

بشریت در تاریکی و ظلمت دهشت‌انگیزی روزگار می‌گذراند؛ و در انتظار طلوع خورشیدی فروزان بود؛ خورشیدی که همه‌ی ستارگان فروزان انبیاء، پیش قراولان سپیده دم طلوع او بودند، و یکی پس از دیگری قدوم او را مژده می‌دادند.

او می‌آید و انسان را از ظلمات می‌رهاند، جا داشت، به پاس قدومش همه‌ی عالم هستی را چراغانی و آزین‌بندان کنند و همه‌ی انسان‌ها زمین را با مژگان برای قدومش بروبند؛ امّا گویا این آدمی‌زاد که رهبری شیطان را برگزیده بود، با تمام وجود و توان کمر همّت بسته تا با این خورشید تابناک ظلمت شکن بستیزد.

به همین جهت با امواج سهم‌گین ظلم و ستم به پیشواز وی رفته تا به جای گُل، خار نثار قدومش کند. ظالمان ظلمت نشین و دزدان شب‌رو با تمام توان و حیله و نیرنگ خود بر سپیده دم طلوع خورشیدِ آخرین پیامبر و بزرگ‌ترین سفیر الهی هجوم بردند؛ هرچه این خورشید بالا می‌آمد و به رابعة النهار خود نزدیک می‌شد، بر تلاطم امواج ظلم و ستم بر او افزوده می‌گشت.

مراحل و ابعاد ظلم به این بزرگ‌ترین مخلوق عالم و بزرگ‌ترین مظلوم روزگار بسیار است؛ که قلم را یارای ترسیم آن نیست. تنها در این نوشتار به گوشه‌ی ناچیزی از آن دریای بی‌کران اشاره می‌گردد. به امید این‌که خداوند ما را نیز در زمره‌ی سوگواران مظلوم‌ترین و در عین حال مهربان‌ترین پیامبر خود بپذیرد.

مراحل مظلومیت خاتم‌الأنبیاء حضرت محمد بن عبدالله (ص) را شاید بتوان به طور اجمال و کلی در سه دوره خلاصه کرد، که هم‌پای شتاب ظهور و بروز عظمت و جلالت و درخشش، با شتابی توصیف ناپذیر بر مظلومیتش افزوده می‌شد:

مرحله‌ی اول: از بعثت تا هجرت

مرحله‌ی دوم: از هجرت تا رحلت

مرحله‌ی سوم: پس از رحلت

و این شجره‌ی خبیثه‌ی ظلم بر پیامبر (ص)، از آن‌گاه که ریشه گرفت، هم‌چنان در حال رشد و شاخه و برگ کردن بود و به همین جهت، هر مرحله‌ای از آن نسبت به مرحله‌ی قبل اسف‌بارتر و دردناک‌تر است.

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتار
مظلوم ترین پیامبر
مرحله‌ی اول؛ از بعثت تا هجرت
مرحله‌ی دوم؛ از هجرت تا رحلت
قرآن از مظلومیت حضرت محمد «صلّی‌الله‌علیه‌وآله» سخن می‌گوید
الف: بعد سیاسی اجتماعی
ب: بعد اقتصادی
ج: بعد عبادی
د: بعد شخصی
1 - داستان إفک
2 - داستان هتک به سوده أم المؤمنین
3 - انتظار رحلت پیامبر«صلّی‌الله‌علیه‌وآله» برای ازدواج با همسرانش
4 - ورود سر زده به خانهء پیامبر «صلّی‌الله‌علیه‌وآله»
5 - نسبت هذیان به پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
مرحلهء سوم
پس از رحلت
الف) ظلم به شخص پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
ظلم اول: تحریف داستان افک و افسانه سازی در مورد آن.
ظلم دوم: نسبت بی‌مبالاتی به پیامبر (ص) در مورد همسرانشان
ظلم سوم: نسبت گرایش به لهو و رقص و غنا به پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
ظلم چهارم: نسبت لعن و سب بی‌جا به پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
ب) ظلم به پیامبر (ص)  از ناحیهء ظلم به اصحابش
صحابی اول: ابوذر غفاری
ابوذر پس از رحلت پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
حجر بن عدی
محمد بن ابی بکر
ج) ظلم به پیامبر اکرم (ص)  از ناحیهء ظلم به اهل بیتش
1 - علی بن ابی طالب (علیه‌السلام)
2 - حضرت فاطمه زهراء (علیهاالسلام)
3 - 4 - امام حسن و امام حسین (علیهماالسلام)
پس از رحلت پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)
ظلم به پیامبر (ص) با ظلم به پاره تنش
ظلم به پیامبر (ص)  با ظلم به جانش
ظلم به پیامبر (ص)  با ظلم به سبط اکبرش
ظلم به پیامبر (ص)  با ظلم به فرزندش
پیشگویی شهادت امام حسین (علیه‌السلام)
پیش بینی پیامبر (ص)  اتفاق می‌افتد
سر مطهر سر مطهر حسین (ع) در مجلس ابن زیاد
سر مطهر حسین (ع) در مجلس یزید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مظلوم‌ترین پیامبر
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ اسلام
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب مظلوم‌ترین پیامبر

شادی خاچیکیان
۱۳۹۴/۳/۲۹
من معتقدم در اصل اساسی خدا و انسان مدار و ارتباط آن با عقیده به شریعت، عدل ناب الهی، انتخاب و آزادیست که دستخوش جهل زمانه به نفرین تحریف مبتلا گشت. آنچه که در این پنجره‌ی کوچک گشوده شده‌ی نظرات از این کتاب، و در حیطه‌ی آن همراه با خوانندگانی مختار در چارچوب آن برای مطالعه‌ی این کتاب و یا بلعکس، با آنکه در دیدگاه‌ها تائید و منتشر گشته در واقع حتی به اضافه‌ی متن اینجانبه، بارقه‌ی اشتباهی هولناک در نظرخواست و نشر آن بر دوش این زمین پر بلواست. آقایان رضا شهبازی و جلال آل بگونه‌ای در ابتدا با استناد به وقایع تاریخ در تثبیت و گسترش دین اسلام و بعد از آن با نظری از منظر دفاعیات از کتاب حاضر در تقابل با دیدگاه اول از تاریخ که در مقام مقایسه‌ی پیامبران الهی نیز نشسته و با وصف در نظرگاه دوم به چهار میخ قضاوت کشیده شده و آلوده به اتهام نژاد پرستی در یکسو و در سوی دیگر محکوم به شبهات تاریخ از منظر قیاس گردیده، هر دو راهی را خواسته و ناخواسته، دانسته و ندانسته، در پیش گرفته‌اند که از هزار و اندی سال قبل تا همین لحظه نه تنها در اذهان بلکه در جمع کثرت و فطرت بشری در تجمعات، دفاعیات به شعله ور گشتن و زبانه کشیدن آتش جنگ محکوم و در این جهان رنگارنگ گلگون گشته از خون هزاران هزار هزار هزار انسان است... جنگی کور، در یکسو مسیحیان و یهودیان و در سوی دیگر مسلمانان که همگی از قرن‌ها گذشته تا حال در آسیاب آن آب می‌ریزند و شگفتا به افسانه‌ی پایان هزار ساله‌ی این جنگ‌های صلیبی ایمان دارند... حال آنکه در همین لحظه، در همین نقطه بار دیگر من شاهد گرفتم آسمان را از شعله کشیدن آتش این عناد کور در نظرخواست خود و دوستان... بسیار متاثر و متاسف هستم از بیان حقیقت گنگ و تلخ از واضحات دنیا در قرن بیست و یکم. به یقین جنگ‌های صلیبی را پایانی نیست و نومیدی و خود را به عنادی کور وا گذاردن فرجام و سرانجام این جنگ بی‌انتهاست............
رضا شهبازی
۱۳۹۴/۳/۴
دوست گرامی، جناب نیکخواه مطلب سر اصالت انجیل‌های چهارگانه و اینکه توسط چه افرادی نوشته شده نیست (کما اینکه قرآن هم بعد از پیامبر اسلام و توسط عثمان جمع آوری شد و اگر هوشمندی ایشان و تجربه پیامبرانی مثل عیسی و موسی نبود، شاید قرآن هم به سرنوشتی مثل انجیل و تورات میداشت)
باری، بحث من بر سر مصلوب شدن
عیسی هم نیست، بلکه منظورم مقایسه نحوه زندگی و دوران زندگی آنهاست. عیسی در زمان حیاتش هرگز قدرتمند و صاحب لشگر و خدم و حشم نبود و البته اصول و دستوراتش هم بر اساس جنگ و خشونت و انتقام نبود و برعکس معتقد بود اگر کسی سیلی به صورتت زد نه فقط تلافی نکن بلکه طرف دیگر صورتت را برایش آماده کن تا سیلی دیگری بزند. اما در اسلام چشم در برابر چشم و خون در برابر خون است.
با داشتن زنان متعدد و لشکریان متشکل از اعراب نیمه وحشی و خونخوار که آماده حمله به کشورهای دیگر جهت قتل و خونریزی و کشت و کشتار و جمع آوری مال و ثروت از طریق به یغما بردن ثروت دیگران بودند.
حال فرمانده این تشکیلات را در قیاس با عیسی، مظلوم باید دانست؟
null null
۱۳۹۷/۵/۱
حضرت محمد مظلوم زمان خود بودومظلوم تر از ان دواران درحال حاضرهستندحضرت محمد ص فرمود هرکه اهل بیت مراآزاردهد مرا آزار داده یعنی ظلم وستمی که که به اهل بیت رواداشتندغصب خلافت ریسمان به گردن علی انداختن در خانه حضرت زهرا را آتش زدن محسن ابن علی راشهید کردن ۲۵ سال حضرت علی را خانه نشین کردن امام حسن ع رابه شهادت رساندن وبرپیکر مطهرش تیر انداختن از همه بزرگتر مصیبت امام حسین وحرم رسول الله ویاران با وفای ان حضرت ووو آنقدر مصیبت اهل بیت زیاد است زبان قاصر ازبیان انها است پس مظلوم‌ترین پیامبر پیامبر ما حضرت محمد ص است انشاءالله که با آمدن مهدی موعود ع انتقام همه این ظلم هاکه براهل بیت وشیعه‌ها ومظلومین دنیا شده را خواهدگرفت وپایان مظلومیت حضرت محمدص واهل بیت پاکشان ومظلومین جهان خواهدبود
م ن
۱۴۰۰/۸/۲۱
سلام در جواب کسانی که میگن پیامبر اسلام فرمانده تشکیلات خونریزی و جنگ بوده فکر کنم ایشون اسلام رو از رفتار داعشی‌ها شناخته پیامبر ما انقدر مهربون و دوست داشتنی بوده که خداوند به عنوان الگوی حسنه از ایشون یاد میکنه درضمن خود خداوند در قرآن فرموده که از قرآن محافظت میکنه قبل از اینکه عثمان یا عمر رو بخواد قرآن جمع آوری کنه حضرت علی این کار رو کردن ولی خلیفه وقت نذاشت اون موقع مسلمونا از کتابت ایشون استفاده کنن ما بچه شیعه‌ها بنا به حرف ولی فقیهمون با اهل سنت برادریم و هرگز به اعتقادات اونا هییچ توهینی نمیکنیم که این وسط دشمنا سو استفاده نکنن به امید ظهور منجی بشریت و وحدت تمام انسان‌ها در دین و عقیده درست و برحق.
محمد یعقوبی نژاد
۱۳۹۹/۱۲/۳
خیلی نکات تازه‌ای در این کتاب ندیدم. فقط پاسخ یک سوال که در ذهن داشتم رسیدم اونم اینکه چرا پیغمبر اسلام (ص) با توجه به اینکه در ظاهر نسبت به بعضی از پیغمبران کمتر سختی کشیده‌اند مثلاً بریده شدن با اره لابه‌لای تنه درخت، چطور بیان میشه از تمام پیامبران بیشتر سختی کشیده‌اند. و اونهم بعد از سختی‌هایی که خود در حیات مادی دیدند، بخاطر سختی است که بعد از ایشان ذریه‌ی ایشان دیدند و قطعاً آن حضرت نیز آن ظلم‌ها و سختی را با وجود مبارکشان درک کرده‌اند.
رضا شهبازی
۱۳۹۴/۵/۶
دوست گرامی، جناب mohamad dj
نکته مورد بحث بنده بر سر مظلوم‌ترین (یعنی صفت برتر) هست. من حتی یک خط هم از این کتاب نخوندم و نمیدونم زیاده رویه یا نه، فقط عنوان کتاب رو به چالش کشیدم.
بین مظلوم و مظلومترین خیلی فرق هست و بنظرم نشون دادن پیامبر اسلام به عنوان مظلوم‌ترین پیامبر (بین همه پیامبران) اغراق‌آمیز و زیاده روی و ناشی از تعصبه.
Shabnam Kr
۱۳۹۸/۱/۷
دوست عزیز نویسنده نام کتاب برازنده‌ی این حضرت نمیباشد!
صفت مظلومیت برازنده ایشون نیست پیامبر مرد بزرگ عالم و دانشمند بودند نباید از ایشون با لفظ مظلوم یاد کرد. ایشون هدایت بندگان خداوند به مسیر درست نشان دهنده مظلومیت نیست بلکه انتخاب ایشون بوده و‌نشان دهنده‌ی تعالی و‌رشد روح ایشون هست
حامد رمضانی
۱۳۹۴/۱۱/۱۰
هنوز کتاب رو نخوندم,اسمش رو دیدم ذهنم به سمت حضرت محمد نرفت چون تو زمان خودش با همه‌ی مشکلات و سختی ها, بازم داشت کسایی رو. اما الان و بعد قرن ها,مظلوم‌ترین شخص کسی نیست جز محمد بن عبدالله. توهین ها,افترا‌ها و تهمت ها, مقالات الحادی و مغرضانه,اسلام نماهاو قضاوت از روی شنیده‌های درست یا نادرست ,,,, دلایل مظلومیت زیاده
مشاهده همه نظرات ۴۴

راهنمای مطالعه کتاب مظلوم‌ترین پیامبر

برای دریافت کتاب مظلوم‌ترین پیامبر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.