نقد، بررسی و نظرات کتاب وسایلی که همراهشان بود - تیم ابرین

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
MRG NSA
۱۳۹۹/۱/۸
من این کتاب رو حدودا ۲ سال پیش در برنامه‌ای دیگه خوندم. بعد از ۲ سال هنوزم با این کتاب ارتباط دارم. اول برای اینکه یک کتاب جنگی بود اونرو دانلود کردم و خوندم اما هرچی جلوتر رفت باهاش ارتباط بیشتری گرفتم و با شخصیت (تیم ابراین) پیش رفتم. تا زمانی که درباره خاطرات جنگ میگه داستان راه خودش رو میره و شما در بعضی مواقع میخندین و ناراحت میشین و... اما زمانی که بعد از جنگ به خونه برمیگرده و دیگه هیجانات و خاطرات و دوستانش نیستن و برعکس توسط مردم خودش سرکوب هم میشه داستان فرق میکنه و به سوی تاریکی میره و اگر با کتاب ارتباط ایجاد کرده باشین خیلی ناراحت کننده میشه. بیشتر ازین نمیگم. ببخشید توضیحش یکم زیاد بود و مثل اسپویلر‌های فیلما شد.
Asal Danayii
۱۳۹۸/۷/۱۹
برعکس خیلی از کتاب‌هایی که خونده بودم، پایانش و در کل نیمه‌ی پایانیش نسبت به اوایلش خیلی بهتر بود، اوایل داستان کلی گویی و پر گویی داره، در هم و پیچیدست تا جایی که میخواستم نصفه رهاش کنم اما از یه جایی به بعد کلمات و جملاتش پر معنی تر شد و مستند نگاریش انقدر قوی و دقیق شد که انگار واقعا همون جا حضور داری، نسبت به کتاب‌های جنگی خیلی مختصر و کوتاه بود اما به نظر من هرچقدر کتاب در این زمینه نوشته بشه کمه، شاید اینطوری آدم‌ها بفهمم یه زمانی باید دست از جنگ و کشتار بردارن
محسن حیدریان
۱۳۹۸/۲/۱۳
هم از دیدگاه تاریخ شفاهی و هم از دیدگاه داستان سرایی این یک کار فوق العاده است. جذاب و لذت بخش و خواندنی. کاش نویسندگان ما هم تلاش می‌کردند داستان‌های مربوط به دفاع مقدس را با این سبک و سیاق بنویسند تا شاید هم ماندگاری بیشتری پیدا می‌کرد و هم خوانندگان بیشتری را جذب خودش می‌کرد. در ادبیات دفاع مقدس به همچین کارهایی احتیاج داریم تا نسل جوان با بهترین شکل و قالب این داستان‌ها را بخوانند و با ۸ سال دفاع مقدس آشنا شوند. کاملاً دور از کلیشه‌ها و ارزش گذاری‌های افراطی.
Mostafa Arshad Ebi
۱۴۰۱/۲/۱۴
واقعا عالی بود، نویسنده به خوبی سختی‌ها و همین طور شیرینی‌های جنگ رو به به نگارش دراورده بود. واقعا داستان‌های کوتاه بسیار جذاب و گیرایی بودن و من به عنوان خواننده واقعا لذت بردم و بعضی مواقع شوک زده شدم. درکل بنظر من اگه کسی به دنبال کتابی پر از هیجان میگرده این کتابو بخونه.
بخوانیم تا بدانیم بشر تا کجاها سقوط می‌کند. من خوشم آمد حتی بیشتر از کتابای دفاع مقدس ایرانی چون جنس بشر شفاف نشان میدهد. اشک‌ها و فتح‌ها و شکست‌ها همیشه تکرار میشود.
بهار بهار
۱۳۹۵/۱/۱۰
واقعیت‌های زندگی سربازا ن. جنگ ویتنام در سالهای 1968 - واقعا خیلی جالب بود - دستتان درد نکنه -
سید وفا مشکوه
۱۳۹۵/۹/۲۶
بسیار پراکنده بود اما تلخی‌های جنگ را به خوبی نشان میداد
محمدرضا سعادتی نسب
۱۳۹۵/۳/۳
بسیار خوبداستان‌های واقعی درباره جنگ بود از این کتابها بیشتر بزارید
فخرالدین شهابی
۱۳۹۵/۱/۲۸
خیلی خوب بود
ADLER ***
۱۴۰۰/۴/۱۳
جالب بود ارزش خوندن رو داره
may maya
۱۳۹۵/۳/۳
خوب بوددرحدخودش.
ارمان پایه دار
۱۳۹۵/۱/۳
یه بیکاریه. هرکی هرچی همراش بوده نوشته
امیر توروزیان
۱۳۹۵/۱/۳
خوب است بهتر هم میشود