نقد، بررسی و نظرات کتاب فرهنگ پارسی سره (جلد اول: حرف آ و الف) - محسن پاکروان

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
Amir Shiravi
۱۳۹۹/۹/۷
این کتاب؛ رو باید فرهنگستان؛ رواج بدهد؛ و تدریس کند در آموزش پرورش؛ تا نیرومندی و قوت‌های واژه‌سازی پهلوی از یاد نرود. در ضمن در صورت کم و کاستی در واژگان، می‌توان از نیرو و کشش سانسکریت-اوستا و سغدی-باختری-ختنی و دیگر زبانهای ایرانیگ زنده چون لکی و کردی بهره جست. در ضمن به نظر من واژگان عربی نباید٫، پاک شوند؛ بلکه باید از واژگان پهلوی و دیگر زبانهای ایرانیگ یاد‌شده، بهره برد؛ تا زبانمان مانند (مثلا لنگلیسی)؛ گستره واژگانی بزرگتر داشته باشد.
A H
۱۴۰۱/۱/۷
از کجا میتوانم بقیه جلدهایش را گیر بیاورم؟؟؟ کوشش بسیار خوبیست ولی، ریشه‌های واژه‌ها باید نوشته شود، برای هر واژه نمونه کاربردی در گفتار باید آورده شود. همچنین برابر عربی واژه‌هایی که امروزه عربی آن‌ها جای فارسیشان رایج است باید نوشته شود. برخی واژه‌های فارسی نیز جا افتاده‌اند. جلوی هر واژه باید نوشته شود در کدام واژه نامه‌ها و کتابهای نامدار ادبیات ایران آمده‌اند.
Amir Abasi
۱۴۰۱/۴/۱۰
درودوعرض ادب و خداقوت خدمت استادپاکروان بسیارعالی دست خوش ممنون و سپاسگزاربابت زحمات و تلاشهایی که برای جمع آوری فرهنگ واژه‌ها کشیدید به نیابت از همه‌ی فرهنگ دوستان دست شما رو میبوسم پاینده باشید
Daniel .H
۱۳۹۹/۷/۲۳
با خرید این نسک (کتاب) از نویسنده پشتیبانی کنید تا بتواند بخش‌ها و واج (حرف) ‌های دیگر فرهنگش را چاپ کند.
با سپاس از شما
فاطمه کیانی
۱۴۰۰/۷/۱۱
بسیار عالی ایکاش کسانی پیدا شوند و از این بزرگمرد یعنی جناب پاکروان که فردوسی معاصر هست پشتیبانی کنند
Fateme F
۱۴۰۰/۲/۱۲
این کوشش ستودنی است