نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی پول - مورگان هاوزل

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
اروین عطایی
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
من کل این کتاب رو خوندم. هرچی به آخر نزدیک میشیم ترجمه بد تر میشه. نکته مهم اینکه نویسنده این کتاب روانشناسی مالی رو با رویکرد بازار بورس و عکسالعمل‌های عموم مردم در مواجه با اقتصاد نوشته. در نتیجه کسی که به بازار سهام علاقه نداشته باشه این کتاب رو تا اواسط اون رها میکنه.
ولی در کل نکات خوب و کلی رو در مورد اقتصاد فردی میگه که در زمینه مالی میشه گفت تا حدودی نصیحتای خوبی کرده نویسنده. قسمت آخر پیوست و چند فصل اول جذاب تر بود به نظرم.
در کل بد نبود!
دایان مصطفوی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
من تازه این کتاب رو شروع کرده‌ام و در فصل ابتدای این کتاب جایی مرد ثروتمند یه لامپ رستوران رو میشکونه و وقتی مدیر رستوران میگه که قیمت لامپ ۵۰۰ دلار هست و باید تعویض کنم. مرد ثروتمند به جای ۵۰۰ دلار ۵۰۰۰ هزار دلار بهش میده و بهش میگه این پول رو بگیر و از جلو چشام دور شو و دفعه‌ی بعد اینطور به من توهین نکن. (این چیزی که در کتاب نسخه‌ی اصلی انگلیسی نوشته شده است.) امیدوارم بقیه‌ی مطالب بهتر ترجمه شده باشه.
babak varasteh
۱۴۰۰/۹/۱۲
کتاب عالیه ولی انگار گوگل ترنسلیت ترجمش کرده! نه ویراستاریی نه دقت در ترجمه! مشخصه که مترجم اصلا از مباحث مالی خوشش نمیومده و سر در نمیآورده! کلی انرژی باید بگذارید ببینید منظور نویسنده چی بوده که انقدر بی ربط ترجمه شده و این، لذت خوندن این کتاب عالی رو کم میکنه.
ali kheirabi
۱۴۰۰/۵/۲۰
کتاب خوبیه ولی مطالعه‌اش زمانبره. تو لیست مطالعه ام‌هست و نکاتی رو اشاره کرده که متاسفانه در دانشگاه و مدرسا کسی اصلا بهش اشاره نکرده بود
عرفان ق
۱۴۰۰/۶/۱۸
متاسفانه فقط فصول اول ترجمه خوبی داشت ولی در ادامه کیفیت ترجمه به شدت افت کرد.
وحید رئیسی
۱۴۰۱/۶/۴
عالیه خیلی میتونه کمک کنه واقعیت‌ها رو از تصورات غلط به زیبایی تفکیک می‌کنه. و اصلا خسته کننده نیست
علی فرجی
۱۴۰۱/۲/۲۸
ضمن احترام به مترجم، ترجمه خوب است ولی محتوای کتاب سرشار از باور‌های اشتباه در مورد پول و ثروت است
مهدی علی پور
۱۴۰۱/۶/۲۹
سلام
چطور کتاب را از کتابخانه من در گوشی مان ذخیره کنیم.
حمید ابراهیمی
۱۴۰۱/۱/۱۳
سرمایه گذاری سنتی و اسه اسه رو توصیه میکنه
vahid zakouri
۱۴۰۰/۷/۱۵
عالی و ارزشمند و درس آموز لذت بردم