نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بریت ماری اینجا بود - فردریک بکمن

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
شکوفه عصاره
۱۴۰۱/۶/۱۲
اگر کتاب «مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است» رو خوندید، بریت ماری رو میشناسید، بریت ماری همسایه‌ی رومخ السا بود که ابتدای داستان ازش متنفر بودیم ولی انتهای داستان کم کم روی مهربون شخصیتشو نشون داد.
رمان «بریت ماری اینجا بود» یک داستان مستقله که بعد از کتاب مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است اتفاق میوفته، یک داستان جذاب از زن حدودا ۷۰ ساله‌ی وسواسی و غیراجتماعی به نام بریت ماری هست که بعد از جدایی از شوهرش «کِنت» تصمیم میگیره یک کار پیدا کنه و این ماجرا، اون رو وارد دنیای جدید و متفاوتی میکنه... جالبه وسط‌های داستان حس کردم شخصیت بریت ماری داره من رو یاد اوِه در کتاب «مردی به نام اوه» میندازه که یهو یادم اومد نویسنده هردو کتاب یک نفر هست، قلم آقای بکمن عالیه. 😅
مهتاب ثابت
۱۴۰۱/۱۱/۷
چقدراین نویسنده قدرت بیانش عالیه بخشی از زندگی خانمی میانسال به نظر نمیرسه که جالب باشه اما بک من ازش یه داستان فوق العاده دراورده در عجبم که توصیف جزء به جزء شخصیت بریت ماری اینقدر روانکاوانه به تحریر دراورده شده است. بهتره قبلش کتاب مادر بزرگ سلام رساند را بخوانید، بریت ماری در ان کتاب شخصیتی وسواسی و خشک دارد، درحالیکه همین شخصیت به ادمهای روستایی مطرود انچنان انگیزه زندگی میدهد که او را نسیم می‌نامند، من این کتاب را بارها و بارها گوش دادم و به کسانی که اهل تحلیل شخصیت هستند و پی بردن به افکار و احساسات ادمها را جالب میدانند به شدت توصیه میکنم.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۸/۳۰
بریت ماری آن جا بود، در داستان مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است. و حالا اینجاست.
تمام شخصیت‌های آن داستان قابلیت پیگیری را دارند.
داستان جذابی بود و چقدر همدلانه. چقدر زیبا با اینکه راوی سوم شخص بود ما را به درون فکر و قلب بریت ماری می‌برد و علت رفتارهایش را توضیح می‌داد.
روایت اثر هم عالی بود.
نسیبه آیین‌وند
۱۴۰۱/۵/۲۲
خیلی دوسش داشتم خیلی. بلافاصله بعد از این کتاب «مادر بزرگ سلام میرساند و می‌گوید متاسف است» رو بخونید. البته میتونید قبلشم بخونید ولی فکر کنم اول بریت ماری رو بخونید بعد اونو بهتره
وحید سحری
۱۴۰۲/۱/۱۰
کلا کتاب‌های بکمن شخصیت‌های جالبی دارند نصف اول کتاب حوصله سر بره و‌نصف دیگه عالی و عالی
پیشنهاد میکنم در نیمه اول صبوری کنید تا از نیمه دوم لذت ببرید
کتایون عطار
۱۴۰۱/۱۱/۲
کتاب بسیار خوبی بود و من با تمام لحظاتش زندگی کردم💖
علی رضا قطبی
۱۴۰۰/۱۲/۱
یه رمان دلنشین با فضایی فانتزی
رمان خوبی بود برای گوش دادن
ساناز حسینی
۱۴۰۱/۵/۱۳
عالی
همه کتابهای فردریک بکمن خوب
نرگس رجبی
۱۴۰۱/۴/۲
داستان خوب وبا گویندگی خوب دیگه عالی