نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گورستان پراگ - اومبرتو اکو

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۶/۲۳
نثری روان و شیوا با داستانی قوی و تکان دهنده.. حقایق تاریخی بی نظیر و متحیر کننده در اعماق داستانی جذاب..
از خواندن آن پشیمان نمی‌شوید ولی فکر کنم برای درک کامل وقایع داستان باید چند بار آن را عمیق بخوانید.
گورستان پراگ سندی زنده و گویا از اغاز ایجاد تنفر و فجایع بعدی جنگ و نابودی انسانهای بی گناه می‌باشد. وقایع و حقایقی عجیب و باور نکردنی که چگونه تنها کینه و نفرت می‌تواند اتش جنگ جهانی را در تمام دنیا شعله ور نماید و میلیون‌ها نفر انسان‌های بی گناه را قربانی این کینه و نفرت سازد.
زندگی عجیب و پر فراز و نشیب سیمونه سیمونینی که تحت تاثیر پدربزرگ یهودی ستیز و متعصب خود دچار توهم توطئه یهودیان شده و کلیه مشکلات دنیا را بر گردن یهودیان می‌اندازد..
خیال پردازیها و توهمات سیمونه او را گمراه کرده و نیز علاقه او به پوشیدن خرقه کشیشی، استعداد تقلید دستخط دیگران، وحشت او از زنان و علاقه زیاد او به نوشیدن و خوردن از وی شخصیت عجیبی می‌سازد.. داستانی غیر قابل پیش بینی..
نرگس هدایتی فرد
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
رمانی که یک نویسنده - تاریخ‌دان بنویسد بنظرم خیلی جذابتر از تاریخ محض است
من رمان را دوست داشتم اگرچه نیاز به تمرکز زیادی دارد و در عین حال برای خواننده مبتدی شاید خواندنش سخت باشد.
راوی خیلی خوب بود و کتاب را جذابتر کرده بود. ممنون از کتاب راه و راوی خوب داستان
Mehdi Tehrani
۱۴۰۰/۱۱/۴
فرم شروع تا پایان کتاب با یک لحن هیجانی که واقعا هیجانی هم نداشت هسته کننده بود و بسیار باعث عدم تمرکز بر روی رمان میشد ساختار مناسبی نداشت و فرم خوانش استاد بهرامی برای اولین بار بود که دیدم دافعه داشت
امیر مسگرانی
۱۴۰۲/۷/۴
واقعا هرچی جلوتر رفتم بلکه یکم جذاب‌تر بشه دیدم اصلا هیچ چیز جذابی نداره جدا کتاب چرت و بی محتوایی بود هر چند راوی تلاش میکنه کتاب و جذاب روایت کنه اما چیز خواندنی و شنیدنی‌ای ازش در نمیاد
Bbj Jbj
۱۴۰۱/۴/۳
با اینکه کناب قطعا شنیدنی و عمیق و پرجاذبه هست متاسفانه با صدای راوی اصلا نتوانستم ارتباط برقرار کنم و از خیر گوش دادن کتاب کذشتم. اما نسخه متنی را پیشنهاد می‌کنم.
سینایی سینایی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
شاید داستانش به گیرایی "آنک نام گل" نباشد، اما اطلاعات بسیار زیاد سیاسی، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و عقیدتی به خواننده می‌دهد.
علی رستمی ابیوردی
۱۴۰۱/۳/۲۶
قبل از خرید در اینترنت درباره کتاب کنکاش نمودم نقد های بسیار خوبی را مشاهده کردم قریب به یقین کتاب صوتی خوبی در رنج خوب و عالی باید باشد
رویا +
۱۴۰۱/۱۲/۲
از نظر من که جالب نبود. یک یا دو فصلش را گوش کردم و بعد که دیدم داستان برام جذابیت ندارد رهاش کردم.
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۱۰/۶
به دلیل نا مناسب بودن صدای گوینده کتاب را ادامه ندادم