معرفی و دانلود کتاب بازی موقعیت: چرا اسیر رقابت و قیاس خود با دیگران می‌شویم و چگونه از آن دوری کنیم

عکس جلد کتاب بازی موقعیت: چرا اسیر رقابت و قیاس خود با دیگران می‌شویم و چگونه از آن دوری کنیم
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازی موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازی موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازی موقعیت: چرا اسیر رقابت و قیاس خود با دیگران می‌شویم و چگونه از آن دوری کنیم

می‌خواهید در زندگی‌تان رضایت بیشتری را تجربه کنید؟ پس، دست از مقایسه‌ی خود با دیگران بردارید و به‌دنبال موقعیت و جایگاه برتر نباشید. لورتا گراتزیانو برونینگ در کتاب بازی موقعیت به ما از ریشه‌های زیستی این مقایسه و چگونگی رهایی از آن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب بازی موقعیت:

هر قدر هم که در مقام انسانْ مغزمان پیچیده باشد، باز هم پستانداریم و خصوصیات و غرایزی را از اجداد پستاندار خود به ارث برده‌ایم. می‌پرسید کدام خصوصیات و غرایز؟ با کتاب بازی موقعیت (Status Games) همراه شوید تا این ویژگی‌ها را بهتر بشناسید.

ما برای موقعیت و جایگاه اجتماعی خود اهمیت قائلیم. نیاز داریم که دیگران ما را تأیید کنند و ویژگی‌های ما را تحسین کنند. اگر گمان می‌کنید این ویژگی‌ها فقط مختص انسان است، در اشتباه بزرگی هستید. لورتا گراتزیانو برونینگ (Loretta Graziano Breuning) به ما نشان خواهد داد که این خصوصیات در همه‌ی پستانداران مشترک است.

تمامی پستانداران زمانی که در موقعیت برتر هستند، هورمون‌های لذت ترشح می‌کنند. این هورمون‌ها به‌عنوان پاداش عمل می‌کنند. همین‌طور، زمانی که پستانداران خود را در موقعیت ضعف می‌بینند، هورمون‌های استرس ترشح می‌کنند که درواقع، نقش تنبیه را برای آن‌ها ایفا می‌کند. پس به این علت است که ما همواره در زندگی‌مان به‌دنبال موقعیت‌های برتر هستیم و از ضعیف‌تر بودن خود نسبت به دیگران در رنج و عذابیم.

اما معنی این حرف‌ها چیست؟ آیا ما اسیر غرایز خود هستیم؟ آیا از رقابت بر سر موقعیت برتر خلاصی نداریم؟ آیا باید تمامی زندگی خود را صرف برتری‌طلبی نسبت به دیگران کنیم؟ برونینگ به این پرسش‌ها پاسخ منفی می‌دهد. او در کتاب بازی موقعیت به ما نشان می‌دهد که با درک عملکرد مغز خود و ریشه‌های زیستی آن، می‌توانیم عادت‌های مغزی‌مان را تغییر دهیم تا نسبت به وضعیت فعلی خود در زندگی احساس رضایت بیشتری داشته باشیم.

کتاب بازی موقعیت به یاری تمام کسانی خواهد آمد که در زندگی خود رنگ آرامش را نمی‌بینند، زیرا نمی‌توانند از جایگاه خود راضی باشند و در هر زمینه‌ای به‌دنبال رقابت‌جویی با دیگران هستند.

نکوداشت‌های کتاب بازی موقعیت:

- چقدر خارق‌العاده است که می‌دانیم، با درک مغز پستاندار خود، می‌توانیم در شش هفته مغزمان را دوباره سیم‌کشی کنیم، به‌طوری که‌ در خدمتمان باشد. خواندن این کتاب بر همه‌ی کسانی که در بازی زندگی شرکت می‌کنند ضروری است. بیایید بازی کنیم! (لوئیس گالاردو)

- کتاب بازی موقعیت تعادلی مناسب برقرار می‌کند میان اینکه به خوانندگان نشان دهد عملکرد سروتونین چگونه است و اینکه رویکردهایی را یاد دهد که از طریق آن‌ها فرایندهای ذهنی به‌گونه‌ای تنظیم می‌شوند تا استرس کمتری را تجربه کنیم! (موهیت موکرجی)

- دکتر برونینگ دیدگاهی فریبنده درباره‌ی منشأ زیستی جست‌وجوی موقعیت ارائه می‌دهد و به‌جای برخورد با آن به‌عنوان یک تابو، ابزارهایی عملی برای کنترل این غریزه‌ی طبیعی پیشنهاد می‌کند. کتابی که آن را به همه‌ی کسانی که به‌دنبال آرامش عاطفی بیشتری هستند پیشنهاد می‌کنم. (آندرا ای. پارسونز)

کتاب بازی موقعیت برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به همه‌ی کسانی که به‌دنبال رهایی از رقابت و مقایسه‌ی خود با دیگران‌اند توصیه می‌کنیم.

با لورتا گراتزیانو برونینگ بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر بنیانگذار مؤسسه‌ی «پستاندار درون» و استاد بازنشسته‌ی مدیریت در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است. کتاب‌ها و منابع دیجیتال فراوان لورتا گراتزیانو برونینگ به مردم کمک می‌کند مواد شیمیایی مغزشان را مدیریت کنند.

آثار برونینگ به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌اند و پادکست‌ها و وبینارها به‌طور مرتب از او دعوت به عمل می‌آورند. کتاب «عادت‌های یک مغز شاد» دیگر اثر اوست که به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب بازی موقعیت می‌خوانیم:

تمدن‌های نخستین کاری کردند که حیوانات انجام نمی‌دهند: مفاهیمی انتزاعی ساختند تا برتری خود را بر دشمنان و رقبا توضیح دهند. ما امروزه این مفاهیم را «اسطوره» یا «افسانه» می‌نامیم، اما برای انسان‌هایی که با آن‌ها زندگی می‌کردند عین واقعیت بودند. حیوانات برای توجیه موقعیت‌جویی خود بهانه‌های کلامی نمی‌تراشیدند. ما انسان‌ها زبان را به وجود آوردیم تا به برآوردن نیازهای حیاتی‌مان کمک کند. زبان به ما یاری می‌رساند تا نقشه‌های عملی بریزیم و با دیگران هماهنگ شویم. اسطوره‌ها و افسانه‌ها به انسان‌ها کمک می‌کنند سیستم‌های پاداش‌دهی عصبی‌شیمیایی‌شان را هماهنگ سازند و با هم کار کنند.

نظام‌های عقیدتی تمدن‌های باستان معمولاً با کمک زور تحمیل می‌شدند. حاکمان برای کسانی که جهان‌بینی غالب را به چالش می‌کشیدند مجازات سختی در نظر می‌گرفتند. گروه کاهنان طراحی شد تا با تحمیل چرخه‌های فکری مشترک نظام عقیدتی، به حفظ قدرت حاکمان کمک کنند. کاهنان در ازای این کار پاداش‌های کلانی می‌گرفتند و در رأس موقعیت‌های اجتماعی بودند.

امروزه تمدن‌های باستانی وجهه‌ی بدی دارند. متهم‌اند که دنیای آرمان‌شهری پیش از خود را نابود کردند. بسیاری از استادان دانشگاه باور دارند که عصر حجر سرشار از صلح و برابری بوده. آن‌ها بر واقعیت‌هایی تمرکز می‌کنند که با این چهارچوب همخوانی دارند و واقعیت‌های ناهمساز را از قلم می‌اندازند. اما می‌دانیم که قبل از عصر حجر هم در دنیای حیوانات رقابت اجتماعی وجود داشته و بعد از عصر حجر هم رقابت اجتماعی ادامه یافته است. می‌دانیم که سیستم لیمبیک مغز قبل و بعد از آن دوران به همان ترتیب بوده. اگر ذهنمان را نسبت به امکان وجود بازی‌های موقعیت در دوران ماقبل‌تاریخ باز کنیم، چه چیز می‌یابیم؟

فهرست مطالب کتاب

سخن مترجم
پیشگفتار: چطور دست از فروش برداشتم؟
مقدمه: چرا به موقعیت اجتماعی خود اهمیت می‌دهیم؟
فصل 1: بازی‌های موقعیت در حیوانات
فصل 2: رقابت اجتماعی میان انسان‌های اولیه
فصل 3: بازی‌های موقعیت در سرتاسر دنیا
فصل 4: سروتونین و لذت چیرگی اجتماعی
فصل 5: کورتیزول و استرس موقعیت
فصل 6: چرا توی مغزمان همیشه دبیرستان است؟
فصل 7: ذهنیت سالم سروتونین
فصل 8: گام‌های عملی به‌سوی سروتونین
فصل 9: کمک به دیگران در فرار از بازی‌های موقعیت
سخن پایانی
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازی موقعیت: چرا اسیر رقابت و قیاس خود با دیگران می‌شویم و چگونه از آن دوری کنیم
نویسنده
مترجممصطفی حمیدی
ناشر چاپینشر مون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-7585-80-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازی موقعیت

عادل آتشین
۱۴۰۱/۶/۸
اصولی که در تسلط و تمرکز بر خویشتن و مقایسه‌ی هرروزه‌ی خود با ایده آل مدنظر و گرفتار مقایسه با دیگران نشدن محتوای این کتاب ارزشمند است
محسن حسینی نژاد
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
عالی بهترین کتابی که تا حالا خوندم مرسی
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب بازی موقعیت

برای دریافت کتاب بازی موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.