دانلود کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار

  • از: محسن فیض
  • ناشر: انتشارات گوی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار

کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار نوشته‌ی محسن فیض جلد سوم از مجموعه بهائی پژوهی، ردپای استعمار را در جریان دو فرقه‌ی انحرافی بابیت و بهائیت بررسی می‌کند. این مجموعه ثابت می‌کند که این دو فرقه، حتی اگر مولود استعمار نباشند، در آغوش بیگانگان و استعمارگران رشد یافته‌اند.

از زمان آغاز پیدایش بابیت و در پی آن بهائیت، عده کثیری بر این عقیده بودند که جای پای کشور روسیه‌ی تزاری در بهره‌برداری از این ماجرا برای ایجاد اختلاف و دو دستگی در میان ملت ایران، به روشنی پیداست.

پس از انقراض امپراطوری روسیه، بهائیت، به صورت جدی مورد بهره‌برداری امپراطوری بریتانیای کبیر قرار گرفت. به خصوص در اشغال فلسطین و جداسازی آن از امپراطوری عثمانی، در جریان جنگ جهانی اول، عبدالبهاء، پیشوای دوم بهائیان نقش اساسی داشت؛ چنانچه به همین دلیل موفق به دریافت لقب پهلوانی (knighthood) از سوی امپراطوری انگلیس و آقا (sir) نامیده شد.

در بخشی از کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار می‌خوانیم:

تبلیغ در بهائیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که می توان مدعی شد از اوجب واجبات به شمار می آید. اما با این وجود، تبلیغ در کشور اسرائیل ممنوع است. علاوه بر آن، حتی مسافرت به کشور اسرائیل توسط بهائیان و اقامت بیش از نه روز نیز در آن جا بدون اجازه ی بیت العدل حرام و ممنوع است و این حرمت تا بدانجاست که اگر کسی در این امر نافرمانی کند، با تیغ بسیار برنده ی «طرد روحانی» رگ حیاتش زده می شود.

خواندن این داستان خالی از لطف نیست: «در موضوع صادق فرزند آقا محمدجواد آشچی فرمودند (جناب شوقی افندی) بنویس: این شخص بداخلاق و پست ‌فطرت اخیرا مخالف دستور این عبد مسافرت به فلسطین نموده و وارد ارض اقدس گشته، ‌تلغرافیاً راجع به طرد و اخراج او از جامعه به آن محفل مخابره گردید به والدش صریحاً اظهار و ‌انذار نمایند مخابره با او به هیچ وجه من الوجوه جائز نه، تمرد و مخالفت نتایجش وخیم است!

ما نمی دانیم که این شخص بهایی بداخلاق و پست فطرت، مرتکب چه جرائم دیگری شده است؟ اما آن چه که از این توقیع منیع مبارک! مستفاد می شود آن است که او به خاطر مسافرت به فلسطین بدون اجازه ی ولی امر الله، به مجازات «طرد روحانی» محکوم شده است و این مجازات در بهائیت که به ابتکار شوقی بنا نهاده شده است - چنان که از همین سخنان نیز پیداست - به آن معناست که حتی پدر آن شخص مطرود هم حق ندارد کوچک‌ترین مراوده ای با فرد مطرود داشته باشد.

 ۶۰ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-90154-6-7 

چاپ ۱۳۸۸: ۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
پشت پرده ی سیاست
اشاره
پرده ی سوم: آغوش گرم استعمارگر پیر
چاپلوسی و دعای دروغین
اتهام جاسوسی و پیشینه ی آن
اثبات جرم جاسوسی
نگرانی و اقدامات ارباب
پاداش تلاش های مخلصانه
نشان پهلوانی!
دعا برای ارباب اصلی
عزاداری گرگ پیر
پرده ی چهارم: حلقه های یک زنجیر
بهائیت و اسرائیل
ممنوعیت تبلیغ و اقامت در اسرائیل
خلاصه و خاتمه

راهنمای دانلود کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار

برای دانلود کتاب بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بهائی پژوهی 3 - پیر استعمار