دانلود کتاب درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات

در دهه‌های اخیر، به لحاظ ابداع انواع سرویس‌ها و تغییرات مناسب آن در ساختار شبکه‌ها و به کارگیری سیستم‌های پیشرفته‌ی مخابراتی، فناوری ارتباطات و مخابرات رشد زیادی کرده است؛ و به دنبال آن، عناوین و الفاظ جدیدی برای تجهیزات تشکیل‌دهنده و یا خدمات ارایه شده و به طورکلی،کلیه‌ی امور مربوطه به کاربرده شده است. به عبارت دیگر، لغات و واژه‌های جدیدی خلق شده است که لازم است تمام سازمان‌ها، نهادها و به طورکلی اشخاص حقیقی و حقوقی که در ارتباط با شبکه‌های ارتباطی اعم از مخابراتی و یا اطلاع‌رسانی هستند، از مفاهیم این واژه‌های جدید مطلع شده و آنها را مورد استفاده قرار دهند. برای حل این مهم لازم است صرف‌نظر از این‌که منشاء واژه‌ها و یا اصطلاحات و تعاریف اولیه به چه زبانی رایج شده است، آنها را به زبان علمی خود تبدیل نماییم به گونه‌یی که برای تمام استفاده‌کنندگان، هر واژه و یا اصطلاح از یک مفهوم و معنی واحدی برخوردار باشد. از طرفی، هریک از واژگان کلان تعداد زیادی زیرشاخه‌های کوچک و کوچک‌تر هم دارند، که از کاربردی‌ترین واژگان‌اند، و برای توسعه‌ی دانش فنی، افزایش مهارتهای شغلی و افزایش بهره‌وری موردنیاز است.  بر این اساس، شرکت ارتباطات زیرساخت ـ که تنها نماد و نهاد حاکمیتی پس از واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌ها در خانواده‌ی مخابرات و فناوری اطلاعات است بر آن شد که این مجموعه‌ی علمی و کاربردی را تدوین و تألیف نماید.

این کتاب با یک فهرست‌بندی موضوعی و یک مقدمه آغاز می‌شود، و مشتمل بر13 فصل است؛ که به ترتیب کاربرد، شماره‌گذاری شده‌اند. در هر فصل، تا حدّ مقدور راجع به جزییات موضوع صحبت شده است؛ و بعضی از اصطلاحات به صورت مصور ارایه شده است و تا جایی که امکان داشته، از معادل‌های فارسی استفاده شده است.

این کتاب بیشتر به صورت کاربردی ارایه شده وکمتر به مباحث تئوری و ریاضی پرداخته است. مطالب این کتاب واضح و روشن، و درک آن برای دانشجویان فنی و مهندسی آسان است؛ که برحسب نیازهای تازه‌ی مخابراتی جمع‌آوری شده، و تمام مطالب آن، در مراجع مختلف قابل بازیابی‌ست.

 ۷۱۲ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8792-75-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول / دسترسی
مقدمه
1-1 شبکه دسترسی
1-2 وظایف شبکه دسترسی
1-3 انواع شبکه‌های دسترسی
1-4 وظایف اصلی ترمینال خط نوری (OLT)
1-5 وظایف اصلی واحد شبکه نوری (ONU)
1-6 انواع سرویس‌ها با استفاده از OLTوONU
1-7 اینترفیس V5 چیست؟
1-8 روش انتخاب کانال ارتباطی (C-CH) برای اینترفیس V5
1-9 مشخصات کلی اینترفیس V5.1
1-10 تفاوتهای عمده بین اینترفیس V5.1 و اینترفیس V5.2
1-11 مسیر ارتباطی C-Path در اینترفیس V5.1
1-12 مسیر ارتباطی (C-Path) دراینترفیس V5.2
1-13 پروتکلهای مورداستفاده در V5.2
1-14 پروتکلهای مورد استفاده در V5.1
فصل دوم / سوئیچینگ
فصل سوم / انتقال
فصل چهارم / سیگنالینگ
فصل پنجم / سرویس‌دهی در شبکه‌های مداری
فصل ششم / ارتباطات سیار (موبایل)
فصل هفتم / شبکه‌های هوشمند IN
فصل هشتم / شبکه‌های دیتا
فصل نهم / شبکه‌های نسل آینده (NGN)
فصل دهم / IMS
فصل یازدهم / فناوری‌های جدید
فصل دوازدهم / امنیت اطلاعات در شبکه‌ها
فصل سیزدهم / مدیریت شبکه‌ها

راهنمای دانلود کتاب درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات

برای دانلود کتاب درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درآمدی بر دانشنامه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات