دانلود رمان تلاوت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان تلاوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان تلاوت

کتاب رمان تلاوت اثر قادر طهماسبی یک اثر معرفت شناسانه است که داستان درون و بیرون دنیای انسان را بررسی می‌کند؛ به همین دلیل است که عشق زمینی و عشق آسمانی در کنار هم پرداخته شده‌ و به مرور داستان را به نقطه مشخصی می‌رساند که از منظر هستی شناسی اوج رمان محسوب می‌شود.

قادر طهماسبی تلاش کرده است زاویه دیدهای تازه‌ای را در هر فصل تجربه کند. شخصیت‌های رمان همه اثیری هستند و مفاهیمی همچون نگاه، سکوت، درد و غیرت تشخص یافته و به‌عنوان شخصیت‌های اصلی هر فصل نقش آفرینی می‌کنند. فضا و زبان داستان نیز شاعرانه است.

این رمان چهارده اپیزود دارد، به ضمیمۀ یک مثنوی. تلاوت 14، گلکدۀ وصل، به‌صورت چرخشی، دو بار یکی در ابتدای رمان و دیگری در آخر رمان آمده است و صفحات هم با توجه به همین چرخش ادامه پیدا کرده است؛ و تلاوت 1 و صفحۀ اول بعد از این صفحات آمده است. در اصل، گویی کتاب از آخر شروع شده است.

در بخشی از کتاب تلاوت می‌خوانیم:

و این بار شمع صدای من بود که بی‌تأمل خاموش شد. زیرا یک‌باره خود را واعظی یافتم که پس از انباشتن کیسهٔ حجیم و ارتجاعی معده و شکم از گوشت لذیذ و بریان‌ شدهٔ آهوبره‌ها و مرغابی‌ها و غازهای وحشی و تیهوها و بوقلمون‌های سرخ‌شده، همراه شربتی گوارا و نوشین، مستانه بر سر منبر قرار گرفته، پس از حمد و ثنای خداوند مهربان و روزی‌رسان و شکر و تشکر از مائده‌های رنگارنگ آشکار و پنهان زمینی او، که برای قلیلی آشکار است و برای کثیری پنهان، از بهشت و احور و حوری و جویبارهای شیر و عسل و شراب بی‌خمار طهورا و درختان سرسبز و پربار و میوه‌های ترش و شیرین دهان‌ آب‌انداز و گل‌های هفت‌رنگ زیبا و معطر و چمنزارهای رؤیایی و زمردها و یاقوت‌ها و مرجان‌ها و فیروزه‌های درخشان و هوای معتدل و انواع مرغ‌ها و پرندگان به یک اشاره بریان و سایر خوراکی‌ها و درخت طوبی و حوض کوثر و خلاصه زنان نارپستان و ماه و آفتاب ندیده و لمیده بر بالشی از مخمل سبز، داد سخن می‌دهد! و بی‌درک و معرفت این اشارات عمیق، بهشت را چراگاهی می‌پندارد جاودانه که خداوند برای مؤمنین و مؤمنات شکم‌چران و پرستشگران جنس مخالف و تنوع‌طلب آفریده است!

فهرست مطالب

15: گلکده وصل
1: اثیریان
2: آرامشکدۀ دو سوی طوفان
3: بهشت طلایی
4: عشق در انحصار اساطیر
5: دیدار با مسیحا
6: فاوست ابرکوهی
7: کلاه جادویی
8: شیطنت عشق
9: لکاته
10: کربلانامه
11: فصلی دیگر
12: زندانی بی‌جرم
13: و مرثی‌های برای منتظران
14: گلکده وصل
ضمیمۀ تلاوت
سیری در خویشتن

 ۱۳۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-053-3 

چاپ ۱۳۹۰: ۲۴۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان تلاوت

برای دانلود رمان تلاوت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان تلاوت