دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20

  • ناشر: فصلنامه علمی تخصصی معماری سبز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20

فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20، منتشر شد. بررسی تاثیر فاکتورهای موثر طراحی سبز در شکل‌گیری بیمارستان‌های سبز و طراحی مقرنس نو با الهام از ساختار پوسته انار، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از فصلنامه می‌خوانید.

امروزه تولید یکی از عمده‌ترین دلایل آلودگی زیست محیطی است. آلودگی‌هایی که موجب بحران اخیر تغییرات آب و هوایی شده است. کارخانه‌های گوناگون در سراسر جهان منابع طبیعی را دریافت کرده و سپس دیاکسید کربن و سایر آلاینده‌ها و پسماندها را در محیط زیست رها می‌کنند.

در این میان معمارانی چون مایکل رینولدز با استفاده از معماری ضایعاتی همزمان با انجام رسالت معماری خود، سعی در حفظ محیط زیست با بهره‌گیری از مفهوم توسعه پایدار کرده‌اند. بر اساس رویکردهای مختلف موجود در مبحث معماری پایدار از قبیل بیونیک، اکوتک و غیره، حال این سؤال مطرح است که رینولدز در طراحی این پروژه‌ها چه دیدگاهی را مد نظر قرار داده است؟ نظر به حضور ویژگی "عدم تعرض به طبیعت" در پروژه‌های این معمار، وجود ارتباط بین مبانی نظری معماری وی و دیدگاه فلسفی مارتین هایدگر، پیرامون نسبت متقابل انسان و تکنولوژی به عنوان فرضیه مطرح می‌باشد.

در این پژوهش که داده‌های خود را از طریق روش اسنادی و به صورت کتابخانه‌ای گردآوری کرده، سعی شده تا به بررسی ارتباط بین مبانی توسعه پایدار در فلسفه مارتین هایدگر و معماری بازیافتی مایکل رینولدز پرداخته شود. این پژوهش با روش تحقیق توصیفی - تحلیلی انجام شده و تایید وجود ارتباط بین فلسفه هایدگر و معماری بازیافتی رینولدز نتیجه آن است.

 ۶۶ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2476-5368 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی تأثیر مفهوم توسعه پایدار در فلسفه تکنولوژی مارتین هایدگر بر معماری بازیافتی مایکل رینولدز
طراحی مقرنس نو با الهام از ساختار پوسته انار
ارائه الگوی مناسب طراحی پلان واحدهای مسکونی آپارتمانی به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در شهر تهران
بررسی تاثیر فاکتورهای موثر طراحی سبز در شکل‌گیری بیمارستان‌های سبز
سبک‌‌ها در طراحی داخلی، مطالعۀ موردی: براساس جلد «1»، «2» و «3» - نقد از مجموعه کتاب «سبک‌‌ها در طراحی داخلی»
بررسی ساخت اسکان موقت پس از سانحه در کشور آمریکا

 

راهنمای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20

برای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20

نظرات فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 20

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.