دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17

نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17، منتشر شد. درون‌مایه، موضوع در نگرشی تحلیلی، انتقادی و بررسی جایگاه بداهه‌پردازی در کمدیا دلآرته از منظر سیرو فررونه، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

موضوع و درون‌مایه از اصطلاحات حوزه ادبیات داستانی هستند که نگرش و تعاریف متعددی درباره آن‌ها بیان شده است. مفاهیم و اصطلاحات بسیاری در حوزه داستان و نقد ادبی مانند درون‌مایه و موضوع وجود دارد که نگاه انتقادی به آن‌ها صورت نگرفته و همواره بر همان تعاریف گذشته تکیه شده است.

اهمیت این مساله باعث شد که نویسندگان تحقیق، به دنبال ارائه تعریفی مناسب و قابل فهم از موضوع و درون‌مایه باشند. ابتدا به تعاریف مختلف درون‌مایه و موضوع، طبقه‌بندی عناصر مشترک و متفاوت تعاریف پرداخته و در پایان نیز تعریفی نسبتا روشن از موضوع و درون‌مایه ارائه می‌شود.

برای روشن‌تر شدن تفاوت دو مقوله از داستان‌های جوجه اردک زشت اثر اندرسن و ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی استفاده شده است. موضوع؛ آن چیزی است که داستان درباره آن صحبت می‌کند. کشمکش، گفت‌وگو، کنش، حوادث، شخصیت، موقعیت و به طور کلی عناصر داستان، ابزاری است که نویسنده به وسیله آن بستر داستان (موضوع) را وضع می‌کند. موضوع بستری برای ارائه درون‌مایه است و آنچه در بطن و ژرف ساخت داستان قرار دارد، درون‌مایه است.

 ۷۸ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2538-6298 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

درون‌مایه، موضوع در نگرشی تحلیلی - انتقادی
بررسی جایگاه بداهه‌پردازی در کمدیا دلآرته از منظر سیرو فررونه
بررسی تطبیقی شخصیت‌ها و قهرمان‌های شاهنامه و تعزیه با رویکردی به ادبیات نمایشی
مقایسه‌ی تطبیقی نظام حاکم بر معماری عمارت‌های مسکونی دوران قاجار در تهران و شیراز با نگرش کالبدی
مطالعه تطبیقی عبور از پل چینود زرتشت و پل صراط از دیدگاه هنر؛ مطالعه موردی نقاشی روستای لاهیجان و کتاب ارداویراف نامه و نقاشی قهوه‌خانه
تحلیلی بر ماهیت تجربه هنری و زیبایی‌شناسی آثار هنری در عصر دیجیتال با رویکردی بر مدیریت آموزشی در دبیرستان‌های شهر بندرعباس
بررسی نگارگری مکتب شیراز با تاکید بر کتاب خاوران‌نامه

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 17