دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی نوشته‌ی محمدمهدی بهداروند، به جایگاه رفیع و محوری روحانیت در عرصه انقلاب اسلامی می‌پردازد.

از جمله نقش‌های اثرگذار روحانیت تأسیس حکومت اسلامی با رویکرد جدید در قواره فقه و فقاهت در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. یکی دیگر از اساسی‌ترین نقش‌های این نهاد، تدوین قانون اساسی به عنوان معیار و دستورالعمل رفتارهای حکومتی است که بر اساس آن، سایر نهادهای انقلابی نظیر سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، کمیته امداد انقلاب اسلامی و... تکوین یافته و نمونه جدیدی از اداره حکومت بر محور اسلام ارائه گردیده است.

در بخشی از کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

پایه‌ریزی اقتصاد مبتنی بر قوانین اسلام، از دستاوردهای مهم نقش روحانیت در انقلاب اسلامی ایران در حوزه اندیشه و سیاست‌های اقتصادی، تلاش در جهت تحقق اقتصاد اسلامی است. در رژیم گذشته از آن جا که اعتقاد جدی به اسلام و قوانین و مقررات شرعی وجود نداشت، در قلمرو حوزه اقتصادی نیز همانند سایر حوزه‌ها سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها و قواعد و مقررات آن فارغ از ضوابط شرعی و اسلامی بود. از نظر رژیم پهلوی هیچ اهمیتی نداشت که سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی و قوانین و مقررات مربوط به آن، با ضوابط دینی و شرعی مخالف باشد یا نباشد و اصولا در این حوزه‌ها برای دین نقش و جایگاهی قائل نبودند.

اما از آن جا که در نگرش اسلامی، دین اسلام جامع و کامل است و در تمامی حوزه‌های زندگی اجتماعی از جمله مسائل اقتصادی، دارای قاعده و قانون و سیاست‌های مشخص می‌باشد، نظام حکومت اسلامی از بدو پیروزی انقلاب، جهت‌گیری اقتصادی خود را مبتنی بر قوانین و مقررات اسلامی قرار داده است. در این نگرش معنا ندارد که حاکمیت اسلام در حوزه‌های محدودی تحقق یابد، بلکه باید در قلمرو تمامی حوزه‌ها از جمله مسائل اقتصادی سریان و جریان داشته باشد.

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: کلیات و مفاهیم
1. کلیات
2. مفهوم شناسی
3. تحولات حوزه علمیه و نقش آن در دستاوردهای انقلاب اسلامی
بخش دوم: نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
1. نقش روحانیت در دستاوردهای سیاسی _ اجتماعی انقلاب اسلامی 
2.نقش روحانیت در دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی
3. نقش روحانیت در دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی
کتاب‌نامه

 ۲۴۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-97348-4-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

برای دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی