دانلود کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش)

  • از: بهار برادران
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۶۳۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش)

کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش) اثر بهار برادران در ادامۀ کتاب مهرگان نوشته شده و رمان عاشقانه‌ای است که حوادث آخرین سال‌های ایران باستان را روایت می‌‌کند.

حوادث تاریخی داستان به نقل از منابع تاریخی به تصویر کشیده شده‌اند و تلاش شده، به صورت مستند و بر پایۀ تحقیقات تاریخی نوشته شوند. هر چند از آنجا که فضای سیاسی ارمنستان در این دورۀ تاریخی مبهم و منابع محدود است، برخی اتفاقات با رعایت آنچه در اغلب منابع ذکر شده، با تخیل ساخته و پرداخته شده‌اند. بخش عاشقانه‌ی داستان نیز که رابطه‌ی تنگاتنگی با بخش تاریخی دارد، بیشتر بر پایۀ تخیل نویسنده و با شناخت از جامعۀ ایرانی قرن ششم میلادی نگاشته شده است.

داستان در اوایل قرن ششم میلادی روایت می‌شود و محل وقایع سرزمین ارمنستان از قلمرو شاهان ساسانی است. دایانا نوۀ مرزبان ارمنستان که از تیسفون به وطنش بازگشته، از طریق ندیمه‌اش گیتی متوجه می‌شود که عمویش او را می‌خواهد ببیند. او که تنها بازماندۀ خاندان مرزبان قبلی ارمنستان است، باید با پسر عموی کوچکش هوان عروسی کند. اما دایانا عاشق شاهزادۀ ایرانی، پوریا است و آرزو می‌کند که شاه ایران شود و او را برگرداند.

در بخشی از کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش) می‌خوانیم:

دست چپم را مشت می‌کنم و لبم را محکم می‌گزم. طعم خون را در دهانم احساس می‌کنم. پدر گفت باید پاسخی برای نامه‌ی پوریا بنویسم. اما من چه پاسخی می‌توانم داشته باشم؟ چه باید به او بگویم؟ قلبم تیر می‌کشد. بهترین راه گفتن حقیقت است. اصلا برایش می‌نویسم که من می‌توانم از فرمانده کارن طلاق بگیرم و... نه. خدای من! من چه کرده‌ام؟ من با خودم، با پوریا، با فرمانده کارن چه کرده‌ام؟ به یاد جعبه‌ای که پدر همراه نامه روی میز گذاشت، می‌افتم. آنقدر محو نامه شدم که آن را به کلی فراموش کردم. از روی تخت بلند می‌شوم. سرم گیج می‌رود. لبه‌ی چوبی تخت را می‌گیرم تا نیفتم. سرم که کمی آرام می‌شود، به راه می‌افتم. خود را به میز می‌رسانم و جعبه را برمی‌دارم. نیازی به باز کردنش نیست. می‌دانم چه چیزی درون آن است.

قطره‌ای اشک روی گونه‌ام می‌افتد. در جعبه را به آرامی باز می‌کنم. گردنبند آب و آتش است. چند بار پلک می‌زنم تا اشک‌هایم فرو‌ بریزند و بتوانم راحت‌تر آن را ببینم. بر روی سنگ آبی‌ رنگش دست می‌کشم. سالم است! آری پوریا آن را تعمیر... نه. تعمیر نکرده است.

آن سنگ شکسته که تعمیر‌ شدنی نیست. پوریا آن را با سنگ دیگری عوض کرده است. تصویر بانو نازآفرین در ذهنم می‌نشیند. پدر گفت که نازآفرین باردار است. گردنبند را بر روی سینه‌ام می‌گذارم. بغض دوباره گلویم را می‌فشارد. در یک لحظه تصمیم خود را می‌گیرم. می‌دانم چه پاسخی باید برای پوریا بنویسم. بی‌درنگ کاغذی را از دفتری که روی میز است، برمی‌دارم. قلم را در دست می‌گیرم و شروع به نوشتن می‌کنم: پوریای عزیزم دوستت دارم. بسیار دوستت دارم. من تو را به اندازه‌ی آتش، به اندازه‌ی تیسفون، به اندازه‌ی تمام این دنیا، من تو را به اندازه‌ی تمام کسانی که می‌شناسم دوست دارم.

 ۵۶۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6041-11-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش)

برای دانلود کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آبانگان (سرگذشت آب و آتش)

نظرات کتاب آبانگان (سرگذشت آب و آتش)

بهار برادران
۱۳۹۷/۶/۱۹
سلام بر همگی!
امیدوارم همون قدر که مهرگان رو دوست داشتید، آبانگان رو هم دوست داشته باشید. گرچه آبانگان فضای متفاوتی داره و به نوعی مکمل مهرگانه. و هر دو مقدمه‌ای هستن برای کتاب آخر: آذرگان.
بی صبرانه منتظر شنیدن انتقادات و پیشنهادات شما هستم. 😊
درباره‌ی قیمت کتاب هم تلاش کردیم با توجه به این وضع اقتصادی، کم‌ترین قیمت ممکن باشه. امیدوارم راضی باشید. 😉
سپاس از توجه تون 🌹
علیرضا رجبی
۱۳۹۷/۷/۲
سلام خانم بهار برادران. الان نزدیک به یک هفته است که کتاب آبانگان رو تمام کردم ولی خیلی عجیب درگیر این کتاب شدم که روزی چندین بار به اپلیکیشن کتاب راه میام تا ببینم کتاب بعدی آمده است یا نه. واقع کتاب بخصوصی بود که منو اینقدر درگیر خودش کرده. کتاب تون فوق العاده هستش. نمیخوام تعریف کنم و فقط میخوام احساس خودمو در مورد این کتاب بگم. در طول هفته با توجه به وقت کمی که دارم ولی مطالعه‌ام را انجام میدم و باید بگم این کتاب از معدود کتابهایی بود که منو به اعماق تخیلاتم فرو برد بطوری که هنگام خوندن کتاب مثل دیدن یک فیلم اونو توی ذهنم تجسم میکردم انگار واقعا اونجا بودم و می‌دیدم و می‌شنیدم. عالی بود و بیصبرانه منتظر جلد بعدی هستم. این سومین بار هستش که من در مورد این کتاب نظر میدهم. بقدری برای من این کتاب جالب بود که نمیتوانم احساساتم را بیان نکنم.
مبینا یوسفی
۱۳۹۹/۴/۱۶
داستان بسیار خوبی بود. مهرگان که تموم شد ناکاملی رو در داستان احساس میکردم و مشتاقانه در انتظار کتاب آبانگان بودم. اما در پایان آبانگان آرامش خاصی داشتم گویی وداع پوریا و دایانا به من هم آرامش بخشیده بود. امیدوارم آذرگان هم به همین قشنگی باشد. در طول داستان همش استرس داشتم که نکنه نویسنده برای و به رسیدن پوریا دایانا هم کارن رو بکشه😂که خب خوش بختانه همچین اتفاقی نیفتاد. بعضی از تعابیر رو واقعا دوست داشتم مثل زمانی که رابطه‌ی دایانا و پوریا رو به شربت بهار نارنج تشبیه کردین. این داستان واقعا روی من تاثیر گذاشت و به عنوان یه نوجوان همسن با دایانا یاد گرفتم که چه طور جسور باشم و یاد گرفتم که سمت روابطی مانند رابطه‌ی دایانا و پوریا نروم. در این داستان اونها واقعا به خاطر این رابطه رنج کشیدن و فکر میکنم هدف نویسنده هم این بود که ما رو از خطرات این گونه روابط آگاه کنه.
چیزی که این کتاب رو برام بسیار جالب کرده اینه که علاوه بر محتوای عاشقانه درس‌های بسیاری رو در قالب داستان به ما یاد میده و علاوه بر اون محتوای تاریخی هم داره.
امیدوارم باز هم از این گونه کتاب‌ها بنویسید و منتشر کنید😍
مشاهد همه نظرات (۴۱۰)