دانلود کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی

  • از: حسین قربانزاده
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی

کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی به قلم حسین قربانزاده یکی از کتاب‌های مجموعه «قصه‌های دریا»، به شرح مختصر و مفید زندگی‌نامه ناخدا سیدقریشی که هفت سال و دوماه از زندگی خود را در خط مقدم جنگ بر سر هواناو‌ها گذراند می‌پردازد.

مجموعه قصه‌های دریا شامل خاطرات جمعی از فرماندهان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) است که در دوران دفاع مقدس روایت می‌شوند و به همت حوزه هنری کودک و نوجوان از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده‌اند.

سایر عناوین مجموعه قصه‌های دریا:

«تکاوران خرمشهر» خاطرات ناخدا یکم تکاور هوشنگ صمدی، «من یک کلاه‌سبزم» خاطرات امیر دریادار دوم تکاور محمدحسین محیطی، «یک شهر، یک خانه» خاطرات دریادار دوم داریوش ضرغامی، «سبلان زنده است» خاطرات امیر‌ دریادار دوم عرشه عبدالله معنوی رودسری، «درست یک پا روی زمین» خاطرات ناخدا یکم تکاور سلیمان محبوبی، «خواهرم جوشن» روایتی از خاطرات دریادار دوم عرشه علی‌اکبر اخگر، «بویه‌های روشن» خاطرات ناوسروان تکاور سیداحمد شمس‌زاده علوی، «باد سرخ» خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت و «اقیانوس‌ها چرخ می‌زنند» خاطرات ناو سروان تکاور مهدی ارتیانی است.

در بخشی از متن کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها می‌خوانیم:

به موازات ساحل به سمت غرب شنا کردیم تا شاید در فاصلۀ مناسب بتوانیم بطرف ساحل برویم. اول با احتیاط بعد با وجود خستگی، با عجله شنا کردیم. هر از گاهی به پشت سر نگاه می‌کردیم تا موقعیت خود و کوسه‌ها را ببینیم. مسافت زیادی دور شدیم. دیگر نشانی از بالک‌ها نبود، با این حال مطمئن نبودیم کوسه‌ها در همان محل مانده‌اند یا آن‌ها هم به موازات ما شنا کرده‌اند طرف غرب. دیگر نمی‌توانستیم روی آب بمانیم. دست و پایمان بیحس شده بود. با ته مانده نیرویی که سراغ داشتیم رفتیم طرف ساحل. مسافت تمامی نداشت. حس می‌کردم ذره‌ای به جلو نمی‌روم و در یکجا تقلا می‌کنم. کوسه برایمان ناآشنا نبود و همیشه خبر‌هایی در مورد حملۀ آن‌ها می‌شنیدیم ولی هرگز خطر کوسه را از نزدیک تجربه نکرده بودیم. حیوان درنده‌ای که در شرایط نابرابر حمله می‌کرد و کاری از دست انسان ساخته نبود. به ساحل رسیدیم و روی ماسه‌های داغ افتادیم. نفسم بالا نمی‌آمد. عابدی بریده بریده گفت: «تا حالا فکر می‌کردم، بچه‌های خرافاتی با دیدن پدر تولماچ می‌ترسند، نمی‌دانستم آوردن اسمش هم دردسر ساز است!»

 ۱۸۰ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0537-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی

برای دانلود کتاب آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آتش و پرواز لاکپشت‌ها: خاطرات ناخدا امیرمنصور سیدقریشی
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۸/۷
خوب و جدید بود ولی حیف از فعالیت‌های بعد از جنگ ایشان در ساخت هواناو بی‌خبر ماندیم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)