دانلود کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

  • از: اصغر طاهرزاده
  • ۳۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

1- شرایط ظهور حضرت مهدی(عج) به‌قدری عجیب و عظیم است که اندیشه‌های زیادی را جهت درک آن شرایط به خود مشغول می‌کند تا انسان متوجه شود چگونه با ظهور آن حضرت، ابعاد پنهان و باطنی عالم به ظهور می‌آید و سنگ و درخت با یاران مهدی(عج) سخن می‌گویند.

2- بیش از آن‌که تصور شود حضرت مهدی(عج) از عالم غیب به عالم شهود می‌آید باید به این نکته توجه شود که عالم شهود نیز آنچنان صعود می‌کند که می‌تواند ظرف ظهور ابعاد غیبی حضرت مهدی(عج) گردد.

3- رابطه ی بین ظهور پیامبر آخرالزمان به عنوان حامل آخرین و کامل‌ترین دین و ظهور آخرین ولی خدا به عنوان حامل آخرین اسرار الهی ما را به این تأمل دعوت می‌کند که در آخرالزمان باطنی‌ترین ابعاد هستی ظهور خواهد کرد.

4- وقتی حضرت سجاد در وصف منتظران حضرت مهدی(عج) می‌فرمایند: «اَلْغیبةُ عِنْدَهُم بِمَنْزِلَةِ الْمُشاهده» غیبت نزد آن‌ها همانند مشاهده است، می‌فهمیم زمانه جهت ظهور مهدی(عج) باید آنچنان اوج بگیرد که دیگر عالم ماده حجاب بین انسان‌ها جهت رؤیت عالم غیب نباشد و این می‌رساند که ضروری است معارف خاصی به میان آید که بتواند انسان‌ها را به حضور عالم غیب سیر دهد تا زمینه ی ظهور آن حضرت فراهم گردد. اولین قدم، روی‌برگرداندن از تمدنی است که تماماً حسّی و حسّی‌زده است.

5- اعتقاد به توحید و نافذبودن توحید، اقتضا می‌کند که متوجه باشیم توحید الهی همچنان تاریخ را در می‌نوردد و جلو می‌آید و روز به روز بیشتر ظهور می‌کند تا منجر به توحیدی‌ترین شرایط و حاکمیت موحدترین انسان شود و در نتیجه در آخرالزمان انسان‌ها با تجلی کاملی از توحید الهی روبه‌رو خواهند شد و این یعنی ظهورِ ابعاد باطنی عالم هستی و پشت‌کردن به ظلماتی که مانع تجلی چنین توحیدی است.

این‌ها از نکاتی است که در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته و فرهنگ انتظار را معنی کرده است تا معلوم شود باید منتظر چه چیزی بود و چگونه خود را برای چنان شرایطی آماده کرد. به امید آن‌که قدمی به سوی ظهورِ باطنی‌ترین بُعد هستی برداشته باشیم.

 ۸۰ صفحه، ۷۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789642609376 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
لطف خدا در شناخت حجّت الهی
شناخت ظهور خاص؛ مقدمهی ظهور عام
ظهور غیبی‌ترین گوهر
ولایت؛ باطن نبوت
آخرالزمان و ظهور باطنِ آخرین نبی
ائمه(ع) منتظِر امام مهدی(عج)
تمامیت جبهه‌ی سُعداء و اشقیاء
زمان به انتها می‌رسد
حالت غیبی آخرالزمان، مقدمهی انتقال به عالَم غیب قیامت
جهان در حال آمادگی جدایی حق از باطل
یقینِ مردم آخرالزمان
خطر انکار!
راز ادامه‌ی غیبت
چگونگی رهایی از دجّال
طلوع بصیرت
شرایط اُنس با عالَم غیب
شرح فرازهایی از مبحث قبل
رجعت؛ شرایط تکمیل انسان‌ها
کامل‌ترین شرایط
آخرالزمان؛ عالَمی گسترده‌تر
راز سرعت بخشیدن به ظهور
برکات نگاه درست به مهدویت

راهنمای دانلود کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

برای دانلود کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

نظرات کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

Kosar Samari
۱۳۹۸/۶/۲۶
بله کتاب بسیارمفیدبود چونکه بامطالب این کتاب اطلاعاتم بالا رفت وخیلی ازمسائل که فهمش سخت بود برام روشن شد ولی بایدبیشتر به جزئیات موضوعات پی ببرید واینجابصورت ڪلیات گفته شده باتشکر
حسام اسماعیلی
۱۳۹۹/۴/۲۶
کتاب خوبی بود، بیشتر به شرایط باطنی آخرالزمان پرداخته بود، ولی می‌شود گفت که مکیال المکارم در زمینه مهدویت، فرد را از خواندن کتاب‌های دیگر بی نیاز می‌کند.
حجت طهماسبی
۱۳۹۶/۱/۲۵
آقای طاهر زاده بنده شما را ندیدم ولی جدا و عمیقا به شما علاقه دارم کتاب جوان و انتخاب بزرگ شما در من غوغا کرد... اجرکم عند ا...
مشاهد همه نظرات (۱۲)