دانلود کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش)

  • از: بهار برادران
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۵۸۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش)

کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش) نوشته‌ی بهار برادران، که در ادامه‌ی آبانگان نوشته شده، رمانی عاشقانه است که در دل تاریخ و حوادث آن روایت می‌شود.

حوادث تاریخی داستان به نقل از منابع تاریخی به تصویر کشیده شده‌اند و تلاش شده، به صورت مستند و بر پایۀ تحقیقات تاریخی نوشته شوند. هر چند از آن‌جا که فضای سیاسی ارمنستان در این دورۀ تاریخی مبهم و منابع محدود است، برخی اتفاقات با رعایت آنچه در اغلب منابع ذکر شده، با تخیل ساخته و پرداخته شده‌اند. بخش عاشقانه‌ی داستان نیز که رابطه‌ی تنگاتنگی با بخش تاریخی دارد، بیشتر بر پایۀ تخیل نویسنده و با شناخت از جامعۀ ایرانی قرن ششم میلادی نگاشته شده است.

داستان در اوایل قرن ششم میلادی روایت می‌شود و محل وقایع سرزمین ارمنستان از قلمرو شاهان ساسانی است. دایانا نوۀ مرزبان ارمنستان که از تیسفون به وطنش بازگشته، از طریق ندیمه‌اش گیتی متوجه می‌شود که عمویش او را می‌خواهد ببیند. او که تنها بازماندۀ خاندان مرزبان قبلی ارمنستان است، باید با پسر عموی کوچکش هوان عروسی کند. اما دایانا عاشق شاهزادۀ ایرانی، پوریا است و آرزو می‌کند که شاه ایران شود و او را برگرداند.

در بخشی از کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش) می‌خوانیم:

کاش می‌توانستم بگویم هرگز به نوشتن چنین نامه‌ای فکر نکرده بودم اما این جمله دروغی بیش نیست. من در این سال‌ها هر بار که دوین را به قصد جنگ ترک کرده‌ام به نوشتن نامه‌ای به شما فکر کرده‌ام. نامه‌ای مردانه، به سبک همان صحبتی که در تیسفون داشتیم؛ جدی و محتاطانه. البته که جز مرزبان دایانا بحث دیگری میان ما نیست. پس موضوع این نامه که امروز بر روی کاغذ می‌آید، همیشه همسر من بوده است. تا دو سال پیش، این نامه را زهرآگین تصور می‌کردم. گله و شکایتی عمیق که به شما یادآوری کند چطور دایانا، همسر مرا سالیان دراز با یاد خود آزردید. ابتدا با اشتباهات و سپس با خاطرات‌تان آرامش را از او گرفتید. با زنی که هر دو می‌دانیم چقدر بزرگ و دوست داشتنی است بسیار بد برخورد کردید. درد، تنها چیزی‌ست که در این سال‌ها برای دایانا باقی گذاشتید.

البته امروز دیگر دو سال پیش نیست. من هم نمی‌خواهم خاطر ولیعهد ایران را بیش از این آزرده کنم. این نامه را می‌نویسم تا خواهش دیگری داشته باشم. می‌خواهم مراقب مرزبان ارمنستان باشید. حالا که دیگر من نمی‌توانم آرامشی را که شما از او دریغ کردید به او برگردانم، شما آرام‌بخشش باشید. هر طور دایانا می‌خواهد کنارش باشید. به عنوان یک ولیعهد، یک دوست، یک برادر، یک همسر... هر طور که می‌خواهد مراقبش باشید. دایانا لایق خوشبختی است. پس خوشبختی را همان‌طور که می‌خواهد، به او هدیه دهید.

 ۶۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6041-26-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش)

برای دانلود کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آذرگان (سرگذشت آب و آتش)

نظرات کتاب آذرگان (سرگذشت آب و آتش)

melika ahmadi
۱۳۹۷/۱۲/۴
خانم برادران خسته نباشید میگم بهتون.. راستش من بین سه جلد کتاب ابانگان رو خیلی بیشتر دوست داشتم... پر از اتفاقاتی که غیر قابل پیش بینط بود و پر از فراز و نشیب و رخداد‌هایی که پشت هم اتفاق مب افتاد.. ولی توی این کتاب غیر از بخش‌های ابتدایی از بعد از ازدواج دایانا و پوریا بیشتر شاهد دعواها و بخش‌هایی کشمکش‌های اوناییم.. مثل شورش کیکاووی و یا شورش مردم البته جزء بخش‌های با ریتم خوب کتابن.. راستش وقتی به انتهای کتاب رسیدم جا خوردم دوست داشتم همه‌ی آنچه حاصل تحقیق و مطالعه تاریخی شما درباره شخصیت دایانا بود رو بخونم.. مشابه متنی که انتهای کتاب "عروس بیستم" در رابطه با شخصیت مهرالنساء نوشته شده و نویسنده همه‌ی آنچه هست از شایعات تا منابع مختلف رو نقل کرده.. البته پاسختون در همین مورد به کامنت یکی از دوستان رو خوندم، در واقع درباره مرزبانی همسر کیخسرو چیزی در تاریخ نیومده؟ مشابه دو جلد قبلی جای پانوشت‌ها خالی بود و در آخر یه نکته‌ای که آیا ایرانی‌های باستان برای عذاداری لباس سیاه به تن میکردن؟؟ چون زرتشتی‌هایی که میشناسم در مراسم‌های سوگواری سفید میپوشن.. در گذشته متفاوت بوده؟؟بازهم ممنون از قلمتون. موفق باشین🌹
رویا .
۱۳۹۸/۱/۱۹
و بالاخره پایان سرگذشت آب و آتش از کل داستان تنها یک لبخند موند برای من صحنه‌ی آخر و خیلی دوست داشتم صحنه‌ی قشنگی بود اقدامات خسرو انوشیروان بزرگی ایران باستان که باعث غرور همه‌ی ما با اندکی دست مایه‌ی تاسفه که خیلی هامون هنوز تاریخ و درست نمی‌شناسیم و ادعای ایرانی بودن داریم من اینقدر تو داستان که غرق شدم انگار خودم داشتم تجربه‌اش میکردم گاهی باید منو از داستان میکشیدن بیرون اینقدر که همه چی برام واقعی بود اما خوب کماکان همون یک لبخند من گاهی دایانا رو بینهایت بچه تصور میکردم کسی که دقیقا نمیدونه وی میخواد و بلاتکلیفه پوریا رو جدا از پادشاهی یک آدم کاملا متفاوت و گاهی غیر قابل تحمل می‌دیدم همیشه دلم برای کارن می‌سوخت نمی‌تونستم بپذیرم یک نفر اینقدر خوب باشه ولی دایانا کنارش فقط خوشحال باشه نمی‌تونستم درک کنم اولویت پوریا همیشه دایانا بود حتی وقتی ارشیا با خطر مواجه می‌شد اگر بخوام به طور کلی بگم یه عنوان یک داستان تاریخی عالی بود اما بعد عاشقانه‌اش تلخ بود غم داشت شاید هم گهگاه ناجوانمردانه عشق زیبای کارن و دایانایی که هم به خودش هم به پوریا و کارن ظلم کرد.... اما در کل ممنون ازتون خانم برادران. ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩
مریم محمدی
۱۳۹۸/۳/۲۹
خیلی ممنون خانم برادران برای این کتاب‌های فوق العاده من که معمولا خیلی زمان میبره تا یک کتاب بخونم هر سه کتاب شمارو در کم تر از ده روز تموم کردم.

با اجازتون یک سری نکات را بیان می‌کنم:

اول از همه داستان کتاب بسیار جالبه و این باعث جذب بیشتر مخاطب میشه بنده به شخصه کتاب مهرگان رو بیشتر دوست در و
داشتم ادامه در کتاب آبانگان تا یک جاهای قصه خوبه ولی از یه جایی مرتبا یه سری مطالب تکرار می‌شوند کمی خسته کننده می‌شود در مورد شخصیت دایانا از اول داستان همه مرتبا اون رو یک فرد بسیار قوی و باهوش ذکاوت می‌دانند و دائما این رو بیان می‌کنند اما در واقعییت هیچگاه به جز یکی یا دور مورد در بقیه موارد دایانا همواره شخصیت ضعیف و احساسی داره مرتبا نظراتش با یک حرف و یا یک جمله تغییر می‌کند شاید بتوان گفت در کتاب اول به دلیل سن کم و تا حدودی تا کتاب دوم این قابل قبوله هرچند این با واقعیت‌های آن زمان در تناقض است در آن زمان دختر و پسرها حتی باوجود سن کم تصمیمات بزرگی می‌گرفتن و بسیار توانمند بودن در واقع دایانا ۱۷ساله بیشتر شبیه دختران امروز جامعه ایران اما از این بگذریم در کتاب سوم هم باز بارها شاهد تناقضات و تصمیمات احساسی هستیم حداقل در کتاب سوم توقع می‌رفت دایانا شخصیت باثباتی داشته باشد هرچند سعی شد درداستان دلیل ضعف‌ها و... رو احساسات او نسبت به پوریا باشد یا حتی علاقه او به قدرت هم اما بازهم قانع کننده نبود و باوجود آن همه تعریف از قدرتمندی دایانا اما تا پایان اون همچنان احساسی و ضعیف بود.
مشاهد همه نظرات (۳۷۱)