دانلود کتاب آرمان شهر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آرمان شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آرمان شهر

توماس مور در کتاب آرمان شهر تصویری خارق‌العاده از جزیره‌ای دور ترسیم می‌کند که در آن جامعۀ کامل، مردم در آرامش و هماهنگی زندگی می‌کنند. جایی که نامش به معنای "هیچ کجا" است. اثر به شدت تاثیرگذار مور، در نهایت حمله‌ای به نقاط ضعف بشریت و زمانه‌ی فاسد و خطرناک خود است.

نگارنده در اتوپیا (Utopias) با نگاهی وسیع‌تر، اما انتقادی به سازمان‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی انگلستان رویکردی سوسیالیستی در ترسیم جامعه آرمانی خود دارد؛ نفی مالکیت خصوصی وجه مشخصه آن را تشکیل می‌دهد، اما برخلاف جامعه کمونیستی به‌نوعی توجه به مسائل دینی نیز داشته و خانواده را همچون جوامع دینی اساس و پایه جامعه آرمانی خود قرار می‌دهد.

کتاب اتوپیا در حالی پرآوازه شد که توماس مور (Thomas More) پیش‌تر ادعا کرده بود این کتاب را صرفاً برای سرگرمی نوشته و قصد نداشته است آن را در اختیار خوانندگان قرار دهد. این در شرایطی است که از اراسموس که بر چاپ آن نظارت داشت، سپاسگزاری می‌کند.

آنچه که بیش از هر چیز، در نگاه نخست، این کتاب را ممتاز می‌سازد نوع آرایشی است که در صفحه‌های ‌مختلف کتاب به کار رفته است. مور آن چنان با تسلط و زبردستی کامل جوانب مختلف داستان را صحنه‌پردازی می‌کند که قاطبه خوانندگان صحنه‌های ‌تخیلی آن را واقعی می‌پندارند. در سراسر کتاب صمیمیت و عقیده موج می‌زند. بسیاری از آرزوهای انسانی را در این اثر تخیلی می‌توان یافت و بسیاری از خواب‌ها را می‌توان با آن تعبیر نمود.

اتوپیا با موقعیت ویژه انگلستان در آن زمان بیگانه نیست؛ انگلستان در آن زمان پایان جنگ‌های ‌‌صد ساله و آغاز جنگ‌های ‌‌داخلی را تجربه می‌کرد؛ از یک طرف اشراف و ثروتمندان برای به دست آوردن قدرت سلطنتی در کشمکش بودند و از طرف دیگر وضعیت اقتصادی در حال تغییر بود؛ بازرگانان و تجار برای دامداری افسار گسیخته و تولید پشم و صادرات آن به کمک اشراف و ثروتمندان توانستند مزارع کشاورزی را از روستاییان بگیرند و به مراتع تبدیل کنند. کشاورزی به یکباره از رونق افتاد و کشاورزان بیکار و با تنگی معیشت روبرو شدند. در نتیجه، گروهی از آنان آواره و گروهی که ده‌ها هزار نفر را بالغ می‌شد، توسط حکومت‌ها به مرگ محکوم شدند.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از آرمان شهر می‌خوانیم:

بسیاری از اشراف زادگان هستند که مثل زنبورهای نر از زحمت دیگران سود می‌جویند‌. ‌‌‌اینها خون رعایای خویش را با بالا بردن میزان اجاره بها می‌مکند. ‌چون تنها کاری که در آن اقتصادی عمل می‌کنند و در آن خست می‌ورزند همین است. ‌در امور دیگر چنان ولخرجی می‌کنند که خود را به تباهی می‌کشند. ‌این بزرگ زادگان و اشراف همیشه تعدادی از افراد بیکار و ولگرد را در اطراف خود جمع می‌کنند که هرگز راه و رسم گذران زندگی خویش را نیاموخته‌اند و وقتی اربابانشان از دنیا بروند یا خودشان بیمار شوند فورأ اخراج می‌شوند‌. ‌‌چون اشراف به بیکاران بیشتر از بیماران توجه دارند. وراث بزرگزاده دیگر قادر به حفظ سازمان قبلی نیستند‌، گروهی که رانده شده‌اند،گرسنه می‌مانند و اگر به دزدی دست نیازند از گرسنگی تلف خواهند شد.

 ۱۳۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-96-0 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اوتوپیا
مقدمه
ناﻣه‌ی توماس‌مور به پیترگیلز
ناﻣه‌ی پیتر گیلز به باسلیدن
کتاب اول
کتاب دوم

راهنمای دانلود کتاب آرمان شهر

برای دانلود کتاب آرمان شهر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آرمان شهر

نظرات کتاب آرمان شهر

مجید Tav
۱۳۹۹/۱/۱۲
جالبه، خود نویسنده نام کتاب را «هیچستان» انتخاب کرده بود ولی به اتوپیا یا آرمان شهر برگرفته از زبان یونانی تغییر داده شد، در ابتدای کتاب ذکر شده، اما هیچستان با آرمان شهر تفاوت معنایی بسیاری داره، باید کتاب را تا انتها بخونیم تا درک کنیم کدام نام برای کتاب برازنده تر هست،،، 🌸🆙
سپهروز ۲
۱۳۹۹/۱/۱۲
من متن اصلی رو نخوندم اما خانم مترجم واقعا دستت طلا؛ خیلی خوب، روان و گیرا هست متن کتاب. بنظر میاد کتاب خوبی باشه. تا الان که اولشم کیف کردم از انتخاب واژگان و جملات دل پسند. حالا محتوا رو نمیدونم اما یکی از معدود ترجمه‌ها خصوصا ترجمه خانم‌ها هست ک دارم دست مریزاد میگم ب مترجمش خدایاور تمام زنان و مردان کاردان این سرزمین 🌼🌼🌹🌹🌹
M Z
۱۳۹۹/۱/۳۰
پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونید چون نه تنها چیزى از شما کم نمیشه بلکه به شما افزوده هم میشه. وقتى این کتاب رو خوندم فهمیدم ٩٩ درصد رنج‌ها و اضطراب هایى که ما ادم‌ها در این جهان داریم بخاطر خودمونه و تفکر اشتباه و ارزش دادن به چیزهاى بیهوده است. اتوپیا شاید واقعا یک ارمان شهر کامل نباشه از نظر من، اما حداقل در حدود اجتماع و کار و تجارت بهترین الگو براى شهر سازى و حکومت کشور هاست.
مشاهد همه نظرات (۲۸)