دانلود کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی

  • از: حسین باهر
  • ناشر: انتشارات ارباب قلم
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی

کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی مجموعه‌ای از مقالات و نوشتارهای حسن باهر است که به طور عمده به آسیب‌های نوپدید اجتماعی اشاره دارد.

در حال حاضر، اوضاع رفتار اجتماعی بد شده است. در دهه‌های اخیر نو پدیده‌های آسیب‌های اجتماعی عجیب و غریبی رخ داده است که به عنوان مثال عبارتند از: کارتن‌خوابی، کولبری، زنان سرپرست خانوار، سن پایین اعتیاد، سن بالای ازدواج، دختران مأیوس، خودکشی هنرمندان، شیوع افسردگی، طلاق‌های ذهنی، آزار جنسی کودکان، اعتیاد، فحشاء، قاچاق، تیغ زنی و… حال اگر شد که مسئله را حل می‌کنند و اگر نشد خود را منحل می‌کنند. عوامل عمده‌ی مقابله با این مراتب هم عبارتند از: کارآفرینی، بهره‌وری، امنیت اقتصادی، آزادی عمل و مدیریت ضابطه‌ای.

پروفسور باهر بنیانگذار مکتب رفتارشناسی با بیش از هفتاد کتاب، هفتصد مقاله و بی‌شمار سخنرانی و اجرای کارگاهی رفتارشناسی در زمینه‌های خانواده، اجتماع، اقتصاد، عرفان، فرهنگ، مدیریت، ادبیات، ادیان و اعتقادات و دیگر حوزه‌های علوم انسانی به گونه‌ای کاربردی رابطه‌ی بین ساختار و رفتار را به پژوهشگران هر حوزه معرفی نموده‌اند.

طبقه‌بندی چهارگانه هر ساختار در مکتب ایشان و نوع تأثیر در رفتار خروجی از آن ساختار تمام حوزه علوم انسانی را پوشش داده است. با شناخت بنیادی ساختار در هر مکانیسم رفتار بدیهی متأثر از آن برای مشاوران و پژوهشگران رفتارشناسی آن حوزه منطبق بر قوانین طبیعی علت و معلول هویدا می‌گردد. بر این اساس تغییر در رفتار در نتیجه تغییر در بخش قابل تغییر ساختار جهت بالندگی آن حوزه ممکن است.

کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی (Pathology of social behavior) پیش درآمدی است برای طراحی چهار استراتژی کلی نظام حاکمیت ملی در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجرایی و سیاسی که به صورت 40 تاکتیک اخلاقی مطرح گردیده است.

در بخشی از کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی می‌خوانیم:

اعتیاد یکی از مشکلات مهم جوامع امروزی است. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و به دلیل وضعیت خاص جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی مستعد روی آوردن نوجوانان و جوانان به اعتیاد است. در واقع سوء مصرف اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم‌ترین مشکلات زیستی، روانی و اجتماعی است که وابستگی به آن در هر سنی، توانایی هر فرد را در ایفای نقش مؤثر در جامعه تحت تاثیر قرار می‌دهد اما نوجوانان و جوانان در مقابل پیامدهای مواد مخدر آسیب‌پذیرتر هستند. از مهم‌ترین عوامل درگیری کودکان و نوجوانان به پدیده شوم اعتیاد می‌توان به کاهش کنترل خانواده، افزایش امکان دسترسی به مواد، چشم و هم‌چشمی، فقدان تفریحات سالم و کافی از اهم عوامل درگیری قشر جوان و نوجوان اشاره کرد.

بر همین اساس مسئولان از همان ابتدا مبارزه جدی با مواد مخدر را در دستور کار قرار دادند. به طور کلی راهکارهای متفاوتی برای محدود کردن سوء مصرف مواد در اغلب کشورهای جهان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به راهبردهای قانونی، تربیتی، آموزشی و درمانی اشاره کرد. راهبردهای قانونی شامل راه‌های قانونی جلوگیری از پخش یا استفاده از مواد است. راهبردهای درمانی نیز پس از معتاد شدن افراد برای بازگرداندن به حالت طبیعی و ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و راهبرد دیگر آموزشی و تربیتی یک روش پیشگیرانه است که در حال حاضر در مقایسه با دو راهبرد دیگر از جایگاه بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر علی‌رغم اینکه با این مشکل از ابتدا به صورت قانونی برخورد شده است اما به دلیل پیچیدگی پدیده اعتیاد و هم‌چنین ناکارآمد بودن روش‌های قانونی در سال‌های اخیر توجه به سوی درمان و پیشگیری از اعتیاد با استفاده از روش‌های علمی معطوف شده است. یافته‌ها نیز حاکی از آن است که ارتباط نزدیکی بین افراد خانواده و اعتیاد وجود دارد، از این رو آگاهی خانواده به میزان زیادی از این پدیده جلوگیری می‌کند. در واقع نظارت مناسب خانواده‌ها بر روی جوانان می‌تواند تاثیر مثبت بر پیشگیری از اعتیاد آنان باشد و می‌تواند باعث جلوگیری از گرایش افراد به مواد مخدر شود.

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
پیش‌نوشتاری بر مقالات
نظام اقتصادی اخلاقی
نظام فرهنگی اخلاقی
نظام مدیریتی اخلاقی
نظام سیاسی اخلاقی
1 سلامت اجتماعی
فهرستی از آسیب‌های نوپدید سلامت اجتماعی
آسیب‌های نوپدید سلامت اجتماعی
پروژه آسیب‌ها و سیب‌های نوپدید سلامت اجتماعی
پاره‌ای از آسیب‌های اجتماعی
بی‌تفاوتی اجتماعی
بی‌تفاوتی و اوضاع رفتار اجتماعی
مشکلات زیربنایی ایران
شکاف‌های طبقاتی جامعه ما
شکاف‌های اجتماعی
سرمایه‌های اجتماعی ایران
رفع پاره‌ای از تناقض‌ها
2 خشونت اجتماعی
عوامل خشونت زا
خودکشی
خودکشی به دستور نهنگ آبی
عدم اشتغال جوانان
تبدیل اتصالات به انفصالات
3 بحران اجتماعی
بیست عامل بحران‌زای اجتماعی
بحران مدیریت در مدیریت بحران‌های اجتماعی
بحران مدیریت علت‌العلل مدیریت بحران
بحران زلزله کرمانشاهان
اثرات بحران اجتماعی بر جوانان
عوامل و موانع بحران‌های اقتصاد ایران معاصر
رفتارهای اجتماعی نامطلوب
4 اعتیاد
مواد مخدّر
اعتیاد
اعتیاد به مواد مخدر
مقابله با اعتیاد برخورد قهری یا مدارا؟
اربعین دخانیات
مکانیزم‌های نظری اجتماعی: پرهیز و آمیز

 ۱۱۲ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8368-57-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۸۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی

برای دانلود کتاب آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آسیب‌شناسی رفتار اجتماعی
Soheil Sabaghian
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
بسیارمفید، آموزنده وجامع است
زهرا طاهری پور
۱۳۹۸/۱/۹
خوب
مریم سلیمانی
۱۳۹۷/۷/۱۰
به نظر من این کتاب لیست تقریبا کاملی از آسیب‌های اجتماعی بخصوص آسیب‌های نوپدید را ارائه میکند و از این نظر میتواند قابل توجه باشد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)