دانلود کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب

کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب نوشته‌ی سید امیر حسینی لرگانی، نیلوفر صادقی لویه و شاهین رفیعی، مرحله به مرحله شما را با عملگر‌های مربوط به تصحیح تصاویر و ویدئو در محیط نرم‌افزار متلب آشنا خواهد کرد.

در اکثر پژوهش‌های مرتبط با تصویر به تبیین برخی عملگرها نظیر تصحیح تصویر، شناسایی و تشخیص الگو، ردیابی اجسام و غیره پرداخته می‌شود و همچنین کاربردهای این مفاهیم در زمینه‌های مختلف نظیر پزشکی، کشاورزی، انرژی و غیره مورد بحث قرار می‌گیرد.

کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب (familiar with computer vision toolbox in matlab) به بررسی جامع‌تر مفاهیم فوق و سایر موارد مرتبط با تصویر پرداخته و با ارائه مثال‌هایی توسط نرم‌افزار قدرتمند متلب (نسخه 2015b)، سعی در کمک به فهم بهتر موضوع می‌کند.

لازم به ذکر است در این کتاب، تجزیه و تحلیل رشته‌ای از تصاویر (ویدئو) نیز بررسی شده است که کار را برای کاربران با عملگرهایی نظیر تثبیت ویدیو، تشخیص اجسام متحرک و غیره آسان می‌کند. همچنین در بخش ضمیمه، تمام بلوک‌های مورد استفاده در این کتاب به ‌همراه آدرس و کاربردشان قرار داده شده است که کاربر می‌تواند با ایجاد کدها و برنامه‌های جدیدتر به تولید محتواهای گوناگون بپردازد.

این کتاب در ابتدا به تعریف سیگنال و طبقه‌بندی آن و مفاهیم بنیادی در سیستم‌های بینایی پرداخته و سپس چگونگی وارد و خارج کردن ویدیوها و عملکرد فضای رنگی و تبدیلات تصویری ویدیو را بیان می‌کند. همچنین تزئین ویدیو، آشکارسازی و تطبیق الگو یکی دیگر از موارد مورد بحث در این کتاب خواهد بود. در نهایت چگونگی نمایش هیستوگرام تصویر توضیح داده شده و سپس تنظیم تضاد در تصاویر شدتی و رنگی و در ادامه حذف نویز فلفل نمکی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب می‌خوانیم:

سیگنال تابعی است که حاوی اطلاعاتی درباره رفتار فیزیکی یک سیستم است. به طور ساده هر کمیت متغیر در زمان یا مکان که قابل اندازه‌گیری باشد سیگنال نامیده می‌شود. به عنوان مثال سرعت کمیتی است که در واحد زمان متغیر بوده و مقدار آن قابل اندازه‌گیری است. زیرا در بازه‌های زمانی مشخص می‌توان مقدار سرعت را اندازه‌گیری کرد. مجموعه اعدادی که از ثبت سرعت در بازه‌های زمانی مختلف بوجود می‌آید، با همدیگر تشکیل یک سیگنال را می‌دهند. کمیت‌هایی چون شتاب، دما، رطوبت و غیره نیز در واحد زمان متغیر و قابل اندازه‌گیری هستند.

 ۳۷۷ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-251291-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰۰ ت - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: ورودی، خروجی، تبدیلات
فصل سوم: صفحه نمایش و گرافیک
فصل چهارم: تثبیت و بینایی استریو
فصل پنجم: آشکارسازی اشیاء
فصل ششم: ردیابی و تخمین حرکت
فصل هفتم: تبدیلات هندسی
فصل هشتم: فیلترها، تبدیلات، بهبود بخشی
فصل نهم: عملگرهای مورفولوژی و آماری

راهنمای دانلود کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب

برای دانلود کتاب آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آشنایی با جعبه ابزار بینایی کامپیوتر در متلب