دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۱۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم

کتاب آشنایی با قرآن جلد چهام، مشتمل بر سیزده جلسه تفسیر سوره نور توسط استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى است که در سال 1349 شمسى در مسجد الجواد (تهران) در شب‌هاى جمعه ایراد شده است.

نوارهاى این جلسات موجود نیست و کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم، تنظیم شده متونى است که در همان زمان از نوار استخراج شده و در اختیار استاد شهید گذاشته شده است. در تنظیم این متون به اصلاح عبارات اکتفا شده و اصالت کلام استاد محفوظ مانده است.

از چاپ اول این کتاب یعنى جلد چهارم مجموعه «آشنایى با قرآن» بیش از شانزده سال مى‌گذرد و در این مدت، این کتاب از استقبال بسیار خوبى برخوردار بوده است. شاید این که بخشى از مطالب کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم درباره مسائل مربوط به «عفاف» است یکى از دلایل این استقبال چشمگیر بوده است.

مجموعه 14 جلدى آشنایى با قرآن سلسله مباحث تفسیرى استاد شهید مطهرى در سال‌هاى قبل از پیروزى انقلاب اسلامى است که عمدتاً در بین سال‌هاى 1350 تا 1357 شمسى انجام شده است. جلد اول این مجموعه مقدمه و پیش‌درآمدى بر این سلسله مباحث محسوب مى‌شود که در آن به مسائلى همچون زبان قرآن، مخاطب‌هاى قرآن، عقل از دیدگاه قرآن و... پرداخته شده است. در مجلدات بعدى تفسیر آیاتى از برخى سور قرآن از جمله حمد، بقره، انفال، توبه، نور و تقریباً جزء سى‌ام قرآن انجام شده است. ویژگى ممتاز این مباحث، توجه به مسائل و موضوعات فکرى و اجتماعى روز در حین تفسیر آیات قرآنى است که موجب تازگى و زنده بودن این مباحث گردیده است. ویژگى دیگر بیان روشن و روان آن است.

 ۲۲۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5600-71-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه چاپ اول
مقدمه چاپ بیست و دوم
تفسیر سوره نور
چرا داستان افک خیر بود؟
معنی آیه اول
راه تامین عفاف از نظر اسلام
یکسانی مسئله چشم‌چرانی و ستر عورت در زن و مرد
اطلاق «نور» به خدا
مطلبی درباب خداشناسی
نقش ایمان در سعادت انسان
معنی کافر
تسبیح و تحمید موجودات
جهان صیرورت و شدن
کائنات جویه
آب، رمز حیات

راهنمای دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم

برای دانلود کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آشنایی با قرآن جلد چهارم

نظرات کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم

Mohamad Ahmadi
۱۳۹۸/۷/۱۱
درس عمومی دانشگاهم هست و خریدم. ممنون که با ارائه نسخه الکترونیکی در عدم حمل کتاب و همینطور کاهش مصرف کاغذ کمک میکنید.
Solmaz Emami
۱۳۹۸/۷/۱۲
درس عمومی دانشگاه بود خریدم ممنونم
میلاد سبزواری
۱۳۹۸/۷/۲۹
بسیار کارآمد ممنونم
مشاهد همه نظرات (۴)