دانلود کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

  • از: لیلا بنائیان
  • ناشر: انتشارات آذرفر
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان نوشته‌ی لیلا بنائیان، با ارائه مطالب و راهکارهایی ارزشمند به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با پیدا کردن ابزارهای نگرش و ارزشیابی بتوانند بهتر تصمیم‌گیری کنند و پذیرای مسئولیت زندگی خود باشند.

حس مسئولیت‌‌پذیری کاملاً اکتسابی محسوب می‌شود و وراثتی نیست؛ یعنی می‌توان آن را به وسیله‌ی قوانین تربیتی به فرد دیگری انتقال نماییم. زمانیکه که کار مشخص و واضحی را به شخصی می‌سپارید و او توان پذیرش یا رد آن را دارد، به چنین شرایطی مسئولیت‌پذیری گفته می‌شود. اگر شخص آن مسئولیت را پذیرفت یعنی پیامدهای ناشی از آن کار را نیز برعهده گرفته است.

مسئولیت‌ پذیری از جمله احساساتی است که از ایام کودکی و در خانواده آغاز می‌شود و شکل می‌گیرد. والدین کسانی هستند که می‌توانند با تربیت صحیح چنین حسی را در فرزند خود پررنگ کنند. با این اوصاف، والدین باید مسئولیت‌هایی را با روش صحیح بر عهده‌ی فرزندان خود بگذارند تا احساس مسئولیت‌ پذیری از سنین پایین در آن‌ها تقویت شود.

جامعه‌ی در حال توسعه امروزی نیازمند افرادی مسئول و خودکفاست. ما اگر بخواهیم کودکانی مستقل داشته باشیم باید آموزش مهارت مسئولیت‌پذیری را از مدارس و خانه‌ها شروع نماییم. همانطور که می‌دانید انسان‌های امروزی بیشتر از قبل نیازمند پذیرش مسئولیت برای زندگی و سرنوشت خود می‌باشند و این امر وقتی اتفاق می‌افتد که آموزش و پرورش مبنای خود را بالا بردن درک کودکان و نوجوانان در مورد نقش خود در زندگیشان بگذارد تا یاد بگیرند برای رسیدن به هدف‌ها و افزایش کیفیت زندگی باید برنامه‌ریزی و تلاش کرد.

در بخشی از کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان می‌خوانیم:

اجتماعی شدن فرایندی است که طی آن کودک ناتوان به تدریج به شخص خود آگاه، دانا و ورزیده در شیوه‌های فرهنگی که در آن متولد گردیده است تبدیل می‌شود. اجتماعی شدن نوعی برنامه‌ریزی فرهنگی، نیست که در آن کودک تأثیراتی را که با آن‌ها برخورد می‌کند به طور انفعالی جذب نماید. حتی کودک نوزاد نیازها و خواسته‌ایی دارد که بر رفتار کسانی که مسئول مراقبت از او هستند تأثیر می‌گذارد. اجتماعی شدن نسل‌های مختلف را به یکدیگر پیوند می‌دهد. تولد یک کودک زندگی کسانی را که مسئول پرورش او هستند تغییر می‌دهد و در نتیجه آن‌ها خودشان فرایند‌های یادگیری جدیدی را تجربه می‌کنند.

تجربۀ پدر و مادری معمولاً فعالیت‌های بزرگترها را به کودکان برای بقیۀ زندگی هر دو پیوند می‌دهد. بدیهی است بزرگترها هنگامی که پدربزرگ و مادر بزرگ می‌شوند، هنوز پدر و مادر باقی می‌مانند، و بدین سان یک رشته روابط دیگری را به وجود می‌آورند که نسل‌های مختلف را به هم پیوند می‌دهد. اگرچه فرایند یادگیری فرهنگی در دوران بچگی و اوایل کودکی شدیدتر از دوره‌های بعدی است، یادگیری و سازگاری در سراسر دور زندگی ادامه می‌یابد.

اجتماعی شدن فرایندی است که به انسان، راه‌های زندگی کردن در جامعه را می‌آموزد و شخصیت می‌دهد و ظرفیت‌های او را در جهت انجام وظایف فردی و به عنوان عضو جامعه، توسعه می‌بخشد.

 ۱۰۲ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-710112-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: تعاریف و مفاهیم
مقدمه
آغاز زندگی اجتماعی کودک
جامعه‌پذیری
عوامل یا کارگزاران جامعه‌پذیری
عوامل دیگر
هدف‌های جامعه‌پذیری
اجتماعی شدن
گونه‌های اجتماعی شدن
تأثیر هنجار‌ها بر اجتماعی شدن فرد
اهداف اجتماعی شدن
عوامل اجتماعی شدن
خانواده
روابط همسالان
مدارس
رسانه‌های همگانی
سایر عوامل اجتماعی شدن
باز اجتماعی شدن
روش‌های پرورش مسئولیت‌پذیری و رشد عزت نفس
فصل دوم: چهارچوب عملی
تعاریف و مفاهیم
پیشینه
فصل سوم: بازی درمانی و مسئولیت‌پذیری
انواع بازی‌ها
بازی درمانی و مسئولیت‌پذیر
روش اجرای بازی درمانی برای کودکان ADHD
بازی درمانی کودک محور مبتنی بر رابطه کودک - والد (CPRT)
اهداف بازی درمانی
اهداف بازی درمانی برای والدین
اهداف بازی درمانی برای کودکان
اهداف برای رابطه والد و کودک
چند بازی ساده با کودک مسئولیت‌پذیر
بازی با لیوان آب
بازی با برگ کاغذ
راه رفتن روی جدول
بازی فوت کردن شمع
بازی با توپ تخم مرغی
ضرورت ورزش برای کودک مسئولیت‌پذیر
ورزش‌های مناسب برای کودکان مسئولیت‌پذیر
تاثیر ورزش بر مغز کودکان مسئولیت‌پذیر
کودک مسئولیت‌پذیر و ورزش رزمی
انشعاب بازی درمانی براساس نظریه روانکاوی
بازی درمانی فعال
بازی درمانی غیرفعال
بازی درمانی گروهی
مفاهیم و نظریه‌های بازی درقرن بیستم
اتاق بازی درمانی
شن بازی درمانی و تاریخچه آن
اهمیت شن در کودکان مسئولیت پذیر تکنیک دنیا
گستره‌ی نظریه کاف در شن بازی کودکان مسئولیت پذیر
فرآیند بهبود بخشی و درمان شن بازی
قدرت درمانی مسئولیت پذیر از دیدگاه یونگ
فصل چهارم: آموزش و یادگیری کودکان نقاشی
اولین وسیله آموزش
بررسی دیدگاه‌های مختلف راجع به نقاشی
1- دیدگاه تکاملی: (نقاشی به مثابه بازی)
2- دیدگاه پیاژه
مراحل رشد از نظر پیاژه
3- دیدگاه روانکاوی
سوابق تحقیق
پژوهش در مورد نقاشی
نقاشی‌های فرافکنی
نقاشی سالم
عوامل مؤثر در بیان نقاشی کودکان
تفاوت‌های خلقی در کودکان
میزان فعال بودن
تحریک‌پذیری
بازداری و ترس
تفاوتهای پسران و دختران
تکامل چهره‌نگاری
مراحل تحول شناختی
شکل آدم
بکارگیری رنگ در نقاشی
منشاء اهمیت رنگ
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

برای دانلود کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

نظرات کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

ثریا مرادقلی
۱۴۰۰/۱/۱۵
مطالب خیلی بصورت آکادمیک ارائه شده بود بیشتر به یک پایان نامه شبیه بود. نکته مثبت آن ارائه بازی‌هایی جهت هر اختلال و تفسیر نقاشی کودک بود
مشاهد همه نظرات (۱)
روانشناسی کودک، مسئولیت پذیری در فرزندان، مسئولیت پذیری در فرزندان در خانواده، نقش رفتار والدین در مسئولیت پذیری فرزندان، تعریف مسئولیت پذیری برای کودکان، مسئولیت پذیری کودکان در خانواده، آموزش مسئولیت پذیری به کودکان، راهکارهای آموزش مسئولیت پذیری به کودکان، آموزش مهارت مسئولیت پذیری به کودکان، توضیح مسئولیت پذیری برای کودکان، مسئولیت در کودکان، احساس مسئولیت در کودکان، حس مسئولیت پذیری در کودکان، پرورش احساس مسئولیت در کودکان، مسئولیت کودکان در خانواده، والدین و کودک، رابطه والدین و کودک، والدین و کودکان، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری، کتاب های آموزشی و رفتاری بچه ها، کتاب تربیتی کودکان، کتاب تربیت کودکان، تعلیم و تربیت کودکان، تربیت کودکان، مسئولیت پذیری، انواع بازی های کودکان، بازی کودکان، بازیهای کودکان، بازی درمانی، بازی درمانی کودکان، تکنیک های بازی درمانی، انواع بازی درمانی، بازی درمانی چیست، کتاب آموزش مسئولیت پذیری به کودکان